Meteostanice WS-3650

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od Jan Pícha »

Taky jsem už dneska připravoval davise na vyhřívání......nevím jestli postačí tělísko o výkonu 15W
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: WS-3650

Příspěvek od texi »

kapr píše:když se tady řeší to vyhřívání, mám dotaz..dneska jsem vylepil topnou folii na vtniřní stěnu srážkoměru, počkám na první sníh a zhodnotím jestli je to dobrá varianta nebo ne, nejdřív jsem si říkal že bych to celé nechal vevtniř, ale je tam málo místa a kabel mi bránil v překlápění misek, což jsem si vyzkoušel, takže jsem ho vyvedl ven, ale ted co potřebuju...napájení 12V/12W, bude mi to fungovat s běžnou tužkovou baterií 12V?..díky za info, mám pochybnosti uvidím, sníh je eště daleko, v říjnu nás čeká babí léto určitě eště..
Tomu nějak nerozumím- tužková baterie má napětí 1,5V , takže 8x1,5= 12 V - ale jak dlouho ti budou dávat proud 1A pro výkon 12W ? když hodně tak půl hodiny a bude po baterkách, určitě by bylo lepší to celé napájet impulzním zdrojem 12V,nevýhodou je ale propojení např.dvojlinkou.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3573
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS-3650

Příspěvek od kapr »

texi píše:
kapr píše:když se tady řeší to vyhřívání, mám dotaz..dneska jsem vylepil topnou folii na vtniřní stěnu srážkoměru, počkám na první sníh a zhodnotím jestli je to dobrá varianta nebo ne, nejdřív jsem si říkal že bych to celé nechal vevtniř, ale je tam málo místa a kabel mi bránil v překlápění misek, což jsem si vyzkoušel, takže jsem ho vyvedl ven, ale ted co potřebuju...napájení 12V/12W, bude mi to fungovat s běžnou tužkovou baterií 12V?..díky za info, mám pochybnosti uvidím, sníh je eště daleko, v říjnu nás čeká babí léto určitě eště..
Tomu nějak nerozumím- tužková baterie má napětí 1,5V , takže 8x1,5= 12 V - ale jak dlouho ti budou dávat proud 1A pro výkon 12W ? když hodně tak půl hodiny a bude po baterkách, určitě by bylo lepší to celé napájet impulzním zdrojem 12V,nevýhodou je ale propojení např.dvojlinkou.
jo to bylo spíše plácnutí do větru..ani jsem to na to co jsem napsal nezkoušel, trafo samozřejmě mám, na to to asi pojede, i když by to chtělo nějaké stabilní,i ten odpor by potřeboval "šťávu"..ale samozřejmě jsou baterie 12v, taková poloviční tužková, ale problém bude stejně v příkonu..i když zkoušel sem ji zapínat ta tepelná folie se rozehřeje při těch 12V/ 12W, během 1 až 2 minut..spíš jedné..ale v té baterce bude asi malý proud..ne asi teda..
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od fractal »

No pozor, něco jiného je zahřátí folie a něco jiného je rozpouštění stovek gramů sněhu, voda má totiž velmi vysoké teplo tání, na roztavení určitého množství ledu je třeba tepla, které by stejné množství 0 °C vody ohřálo až na cca 80 °C. Běžná alkalická baterie má tuším kolem 5 Ah, tedy 7,5 W dá hodinu a pak chcípne. Takže jedině trafo. Výkon kolem 10 W by u běžného sněžení mohl stačit.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“