Meteostanice WS-3650

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Meteostanice WS-3650

Příspěvek od ondra »

zdravim vsechny,chtel bych se stat jednim z vas.
Vazne uvazuji o koupi teto stanice. .pokud sni mate
nekdo zkusenost,jak dobrou ci spatnou,tak prosim napiste.

Dik .ondra.

:)
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650, nebo jakou ?

Příspěvek od ondra »

ja vím<že na dvešním trhu je X meteostanic ,no nekteré jsou už od pohledu hračky ,to je vidět . dal bych dotoho tak 7000+-,nebo jestli neko nemá neco na prodej ? prosím písnete někdo , jakou stanici tady většinou máte ,.? kolegové :?:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od Jan Pícha »

Já budu upřímný a mluvím za sebe Největší problémy bych viděl v bezdrátovém přenosu, který mi fungoval u této stanice špatně zejména teda u srážkoměru,jedna zeď už byla problém.Měl jsem doma TFA nexus, ta mi co se týče bezdrátu jela bez větších problémů, srážkoměr za dobu používání stanice nevypadl ani jednou.Navíc u WS 3650 je absolutně nedomyšlené hledání ztraceného signálu,vždycky se musí resetovat čidlo (vyndat baterie) což mě teda v zimě rozčilovalo.Pokud to budete mít v přímém dosahu (konzole > senzory) mělo by vám to šlapat v pohodě.Kvalitu měření kromě vlhkosti považuji za dobrou,zejména teda u větru, který se aktualizuje každé 4 sec a srážek,které stanice dokáže zaznamenat již po spadnutí 0,25 mm.Kabel od anemometru mi fungoval i na 40 metrový prodloužený klasický telefonní kabel.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

ahoj,tak jasny,ona asi kazda ta stanice ma neco pro,i neco proti.
Myslim ze i u tech profesionalnich jsou nejake mouchy.
Potrebuji aby to merilo slusne vitr,teplotu,vlhkost aspon. A slo to pichnout na Pc.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3573
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS-3650

Příspěvek od kapr »

Jan Pícha píše:Já budu upřímný a mluvím za sebe Největší problémy bych viděl v bezdrátovém přenosu, který mi fungoval u této stanice špatně zejména teda u srážkoměru,jedna zeď už byla problém.Měl jsem doma TFA nexus, ta mi co se týče bezdrátu jela bez větších problémů, srážkoměr za dobu používání stanice nevypadl ani jednou.Navíc u WS 3650 je absolutně nedomyšlené hledání ztraceného signálu,vždycky se musí resetovat čidlo (vyndat baterie) což mě teda v zimě rozčilovalo.Pokud to budete mít v přímém dosahu (konzole > senzory) mělo by vám to šlapat v pohodě.Kvalitu měření kromě vlhkosti považuji za dobrou,zejména teda u větru, který se aktualizuje každé 4 sec a srážek,které stanice dokáže zaznamenat již po spadnutí 0,25 mm.Kabel od anemometru mi fungoval i na 40 metrový prodloužený klasický telefonní kabel.
jak píšeš tuto stanici mám taky..budeš se asi divit, ale ted celé prázdniny jsem tuším neměl ani jeden výpadek, dva měsíce určitě ne.. :!: nevím čim to, asi zmizlo nějaké rušení, možná jsem narazil na lepší tužkovky, možností je víc.

ten srážkoměr má na jednu stranu asi slabší vysílač ale uznej, že rozlišení je naprosto luxusní..teplotní čidlo hodnotím taky docela vysoko, ne tak už čidlo vlhkosti, které má podle mě rezervy..stanice je pěkná, využívám i buzení, velmi kladně hodnostím připojení pomocí RS232, se kterým jsem ještě neměl problém a "neblokuje" mi konektor usb pro jiné zařízení, anemometr a jeho vysilání hodnotím taky relativně dobře, hlavně četnost vysílání pulzů, kvuli nárazům je to hodně cenné, trochu mí tam chybí aspirační štít (tomu co dodávají bych takto neříkal). ale stínění celkem dobré, mám čidlo na dvoře bez přímého dopadu slunečních paprsků..
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3573
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS-3650

Příspěvek od kapr »

ondra píše:ahoj,tak jasny,ona asi kazda ta stanice ma neco pro,i neco proti.
Myslim ze i u tech profesionalnich jsou nejake mouchy.
Potrebuji aby to merilo slusne vitr,teplotu,vlhkost aspon. A slo to pichnout na Pc.
pokud by jsi chtěl můžem se o ní pobavit víc, vedle pod nickem dole mám kvítko s číslem icq, tak se klidně ozvi, tuhle stanici ještě jeden amatér z Podivína tuším

jo eště mě tam chybí vyhřívání, ale když vidím ty ceny vyhřívání u davise asi zustanu pri zemi..to by mě za to nestálo, nehledě na to že na to prostě nemám :D
jinak ji mám od loňského února, takže už to bude třetím rokem za 5 měsíců, a myslím, že docela pohoda, i když jak už se tady psalo, je nutné počítat s tím, že je to čína..

eště je trochu na nic, trochu víc software HeavyWeather, nic moc, i když to základní tam máš, ale nějaké hraní si s tím, ostatně já na to ani nemám moc času, takže mě to tolik neštve:)
jako velký klad naopak hodnotím kapacitu paměťi stanice...
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

Ahoj,dík , vam za vyčerpávající odpovědi,rady a hlkavně cenné zkušenosti ,. já vím , co dnes není čína , , pokud jde o nejaké upravy tak toho bych se nebál, ruzne tady bastlíme , jak do elektoniky , radiotechniky , tak modelařiny ,.
jsem velice rád , že jeste existují dobří lidé , a kolegové ,
jeste chvilku počkám , a asi jí pořídím, než bude zima :)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od fractal »

Já ji mám taky, v podpisu vidíš výsledky z ní. Zatím jsem spokojený cca na 90%. Teplota OK, vlhkost taky ale od 80% výš už ukazuje trošku níž, víc jak na 93 % jsem se nedostal ale to si myslím je stále velice slušné. Vítr a směr taky OK viz. příspěvek od Jana Píchy, srážky taky OK.

Problém je hlavně dodávaný soft, který je vcelku mizerný ale dá se použít soft třetích stran a je to OK. Srážkoměr jsem si vybavil ohřevem a v zimě tedy registruje i sníh, zatím s přesností do 10% (oproti kyblíkové rozmrazovací metodě :-)). Teplotní čidlo má zase nucený odtah aby se eliminoval vliv slunce. Stanice občas hodí nesmyslná data ale to se dá lehce odfiltrovat, letos mě nějak zblbnuly srážky, naráz to ukazovalo + 1000 mm, tak jsem to restartoval a na banneru to mám textově ošetřeno, viz níže. Jinak tedy spokojenost. Za ty prachy určitě.

Co se dosahu týče, vše mám asi do 5 m od konzole a nejsou problémy, teplotní čidlo září skrz strop a stěnu a je to OK, srážkoměr skrz střechu. Mám ji asi 2 roky.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

Tak stím softem se to dá ošetřit, . ja myslím že za ty peníze to docela ujde. pak me musí nekdo poradit kaj na ten ohřev a to nucené větrání,no dosah ja to budu mít kolem 25-30m. ale na tech 868 Mhz už to není tak strašný.a kde se bude dát,tak prodloužím kabel.,Toš tak :D
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od fractal »

Pokud je to ve volném terénu tak 25 - 30 m určitě nebude problém, jak mám vyřešené vytápění včetně fotek se probíralo tu: http://www.amaterskameteorologie.cz/for ... ?f=7&t=366 tam si najdi můj příspěvek a je tam přímo foto umístění topného odporu ve srážkoměru k WS3650. Nucené větrání řeším tak že je čidlo v pixli (původně 1 kg NaOH) bez vrchu i spodku a větrák (tuším 80 mm k PC) je umístěný nahoře, tedy vzduch prosává, je to důležité, protože jinak by teplo z větráku ovlivňovala čidlo. Dost lidí to řeší přes novodurové trubky apod, na fóu tady toho najdeš plno.
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

jo , zajimavé řešení, i odkazy,. dík moc , to už ja si doladím, jinak předpokládám, že se tu odvětrává nepřetržitě ,. pořád
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3650

Příspěvek od fractal »

Jo větrák mě to jede pořád. Spotřeba je asi 10 w, to skousnu ;-)
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

tak o je opravdu dobrýý ,
Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 8
Registrován: 05 zář 2010, 20:37
Bydliště: Prostějov-Mostkovice

Re: WS-3650

Příspěvek od ondra »

je to možný , nemužu ji nikde najít na splátky ,.ajaj
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3573
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS-3650

Příspěvek od kapr »

když se tady řeší to vyhřívání, mám dotaz..dneska jsem vylepil topnou folii na vtniřní stěnu srážkoměru, počkám na první sníh a zhodnotím jestli je to dobrá varianta nebo ne, nejdřív jsem si říkal že bych to celé nechal vevtniř, ale je tam málo místa a kabel mi bránil v překlápění misek, což jsem si vyzkoušel, takže jsem ho vyvedl ven, ale ted co potřebuju...napájení 12V/12W, bude mi to fungovat s běžnou tužkovou baterií 12V?..díky za info, mám pochybnosti uvidím, sníh je eště daleko, v říjnu nás čeká babí léto určitě eště..
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“