Výstavba a výběr poloprofi meteostanice + IP kamera

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RAD-X
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2009, 14:51
Bydliště: Hovězí

Výstavba a výběr poloprofi meteostanice + IP kamera

Příspěvek od RAD-X »

Zdravím všechny vespolek,
v meteo elektronice se moc nevyznám a tak bych chtěl poprosit o radu ohledně výstavby levné meteo stanice s webkamerou HW + SW.

Situace je následující:
Umístění stanice - cca 630mn na stožáře na louce - dům umístěn cca 30m od stožáru (v domu bydlí známí). Na stožáře je nyní umístěn jen wifi spoj v 5GHz.
Mám plný přístup do bezdrátové sítě která vede na stožár (routry, web servery atd..)
Meteo stanici bych chtěl spojit s PC resp. embedded systémem (na stožáře je RouterBoard s volným COM portem) případně bych tam instaloval podobné zařízení mající USB port.

Požadavky na stanici:
- Nízká cena
- PC spojení COM nebo USB (Ethernet - IP rozhraní asi není a nebo je drahé co?)
- měření teploty, rel. vlhkosti, srážek, směru a síly větru
- všechny moduly musí jít napájet přes adaptér (myslím že to mají snad všechny stanice)
- dodatečně by se šiklo i připojení dalšího čidla pro měření přízemní teploty.

Požadavky na SW:
- pokud možno free, ale jestli je placený podstatně kvalitnější (méně práce, netřeba všelijakých dodatečných SW ošetření) tak bych i možná 1500 Kč za SW zaplatil.
- podpora OS linux
- především kompatibilita s HW :P
- snad jen odesílání na web server
- a nebo je v něčem lepší nějaký meteoserver??? (tady se nevyznám vůbec)

IP kamera:
- zatím ji moc neřeším, ale kdyby tu měl někdo zajímavý levný a relativně kvalitní tip, tak budu rád.
- co mě napadá, tak musí být ve venkovním provedení nebo možnost kapotáže pro venkovní provedení, IR přísvětlování do pár metrů pro případné zjišťování mlhy v noci - ani 100% vlhkost a jasný pokles pod ros. bod mi asi moc přesně neřekne jak je mlha hustá, příp zda jen neproplul mlžný mrak přes termo-hygro senzor a ten se z toho ještě "neotřepal"

Cenově bych to chtěl sešasovat co nejníže - prostě jen tak aby to mělo vše požadované a nějak fungovalo. :) Nákupu ze zahraničí se nebráním (eshopy, ebay ...) - české ceny takových zařízení tak trochu chápu, ale jelikož jsem důchodce... a meteo není uplně mým hlavním hobby... no musím šetřit.

Co jsem koukal, tak je tady populární La Crosse řady WS 3600 bude to pro mé podmínky dobré?
A co takhle WS 2317? http://www.lacrossetechnology.com/2317/index.php je to v něčem horší / lepší?
Našel jsem ještě za dobré peníze na e-bay produkt co se prodává pod různým označením Zephyr/Zepher/No name W-8681/GARNI 1080 (Viking 02041) na českém webu třeba ZDE.

Kterou vybrat? Nebo úplně něco jiného? A jaký SW k tomu?

Předem díky za jakékoli tipy a rady...
-
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba a výběr poloprofi meteostanice + IP kamera

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím,tady mají nějakou meteostanici včetně routeru,který je se stanicí kompatibilní...link: http://www.meteosonda.cz/meteosondy-tep ... -asus.html
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“