Meteostanice TE831X

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

zemlak
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2009, 22:03

Meteostanice TE831X

Příspěvek od zemlak »

Můžu se zeptat, jaký je váš názor na tuto meteostanici od Conráda? Máte někdo nějaké zkušenosti?

Díky Jirka

http://www.e-conrad.cz/meteorologicka-s ... +dp114577/
Josef01
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2009, 09:41

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Josef01 »

Takových nebo podobných stanic se dělá velké množství. Zásadní nedostatek mají v tom, že se člověk od nikoho nic nedozví a při jakémkoli problému neporadí prakticky nikdo. Lepší je jít do prověřené stanice, jinak může být člověk nemile překvapen a to jak % chybami v měření, tak fungovaním s přiloženým SW nebo podporou přenosu dat na internet (taková stanice nemusí být vůbec běžně podporována). Navíc může být překvapen "zvláštními" chybami, které nelze specifikovat jinak, než že se stanice chová podivně, resetuje historii apod.
Já jsem taky zvolil méně známou stanici, ale z důvodu, že měla sluneční čidlo ale má SW podporu jednoho z nejznámějších SW Weather Display.
WS2-550 + WD + WDL, http://pocasi.psionfired.com
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

No to je ten samej případ jako WXR LM a Irox pro x zase nějaká plnohodnotná náhražka za o polovinu nižší cenu...tohle vypadá na napodobeninu TFA Nexus páč to nemá UV čidlo...programy k těmhle stanicím jsou děsný ikdyž TFA má teda ten soft dobrej,ale stejně bych doporučil stimhle spárovat WD nebo PC-wetterstation,ale jako střeva těchto stanic jsou podle mě uplně stejné jak za ty 4000 kč tak za 8500 kč...dyt i čidla dle obrazku to má stejné tak nevím,takže bych do toho šel.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

A navíc podle tlačítek to má také uplně to samé ovládání jako TFA Irox WXR takže problém bych už v ničem neviděl.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Je to opravdu jako WXR,Nexus atd. zajímalo by mě pokud to má totožné senzory jako WXR krom UV tak cena u WXR se mě zdá příliš žeby UV čidlo stálo3000- 4000?Nechci tady vyvolávat nějakou paniku - tuto stanici jsem nestudoval takže rozdíl vůči WXR nevím pokud by tedy TE831X byla na úrovni WXR, Nexus oželel bych UV čidlo a šel do této P.s. Uv čidlo abych pravdu řek nic moc proto bych asi šel do té TE831X( cena je docela zajímavá)....
Josef01
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2009, 09:41

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Josef01 »

Jednoduchá pomoc, objednat přes internet a 14 dní na testování a vrácení...
WS2-550 + WD + WDL, http://pocasi.psionfired.com
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

Jojo to je taky řešení to vrácení ale je to prostě to samé jak WXR a IROX kdy se se irox od WXR liší pouze tám že přijímá ten švýcarský čas HGB a je o pulku levnější (ikdyž teda dnes už moc ne,teďka jsem koukal že za ni chtěj už taky 5000 kč)
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 349
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Souhlasím s Janem Píchou a určitě bych do této stanice hned šel. Vlastím stanici IROX a rozdíl mezi ní a WXR je jen cena, v době kdy jsem ji kupoval se dala sehnat pod 4000kč ted již zdražili a stojí kolem 5000kč, proto bych neváhal a šel do ní hned než začne taky zdražovat.
zemlak
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2009, 22:03

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od zemlak »

Mockrát děkuji všem za hodnocení.
Nejspíše jí zkusím, s těmi 14 dny máte pravdu. :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Roman -dovozce »

TE831X má paměť na 200 zápisů, nemá UV čidlo a nemá dálkový ovladač, WXR LM2 má paměť na 3200 zápisů, UV čidlo i dálkový ovladač.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Roman -dovozce píše:TE831X má paměť na 200 zápisů, nemá UV čidlo a nemá dálkový ovladač, WXR LM2 má paměť na 3200 zápisů, UV čidlo i dálkový ovladač.
Jedinou výhodu bych tedy viděl v paměti to ano ale ten ovladač a uv bych vůči ceně oželel.ale pokud někdo ovládá data v pc tak i ta pamět je dostačující při nějakém výpadku proudu já osobně mám WXR LM a ovladač mám v originálním balení vše ovládám přes pc na meteostanici se podívám jen na akt. teplotu a když vypadne nějaké to čidlo.. :)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:
Roman -dovozce píše:TE831X má paměť na 200 zápisů, nemá UV čidlo a nemá dálkový ovladač, WXR LM2 má paměť na 3200 zápisů, UV čidlo i dálkový ovladač.
Jedinou výhodu bych tedy viděl v paměti to ano ale ten ovladač a uv bych vůči ceně oželel.ale pokud někdo ovládá data v pc tak i ta pamět je dostačující při nějakém výpadku proudu já osobně mám WXR LM a ovladač mám v originálním balení vše ovládám přes pc na meteostanici se podívám jen na akt. teplotu a když vypadne nějaké to čidlo.. :)
Jistě, někdo jezdí ve škodovce a jiný v audi. Obě auta jezdí. Někdo požaduje UV, dálkový ovladač je pohodlí. Velká paměť není k zahození, pokud nesedíte u počítače každý den. Hlavní je, že je výběr. 831 také zařadím do nabídky v černé variantě VENTUS.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

určitě pamět nějaká je potřeba každý si musí rozhodnout jak bude s daty pracovat a co od meteostanice očekává buduli stahovat data občas třeba měsíčně ano vyšší pamět ale pokud to odesílám nonstop na svůj web je velká pamět zbytečná .Každopádně souhlas s Vámi - je na každém jak se rozhodne jen jsem chtěl upozornit zda je výhoda mít dálkový ovladač a uv čidlo u kterého kvalita nic moc (WXR) když bude mít auto Audi např. nepřesně fungující klimatizaci budu ji kupovat?Škodovka ji nebude třeba mít ale bude o dost levnější logicky ji oželím a koupím třeba škodovku bez klimatizace nechci tady snižovat stanici WXR to v žádném případě já osobně až na nějaké vyjímky jsem spokojen ale pokud je cena o 3-4000kč nižší já už bych o tom přemýšlel co koupit- je na každém jak to posoudí a jak se rozhodne a jak stanici bude využívat jakou cenu za ní dá...
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:určitě pamět nějaká je potřeba každý si musí rozhodnout jak bude s daty pracovat a co od meteostanice očekává buduli stahovat data občas třeba měsíčně ano vyšší pamět ale pokud to odesílám nonstop na svůj web je velká pamět zbytečná .Každopádně souhlas s Vámi - je na každém jak se rozhodne jen jsem chtěl upozornit zda je výhoda mít dálkový ovladač a uv čidlo u kterého kvalita nic moc (WXR) když bude mít auto Audi např. nepřesně fungující klimatizaci budu ji kupovat?Škodovka ji nebude třeba mít ale bude o dost levnější logicky ji oželím a koupím třeba škodovku bez klimatizace nechci tady snižovat stanici WXR to v žádném případě já osobně až na nějaké vyjímky jsem spokojen ale pokud je cena o 3-4000kč nižší já už bych o tom přemýšlel co koupit- je na každém jak to posoudí a jak se rozhodne a jak stanici bude využívat jakou cenu za ní dá...
Na prodaných počet kusů WXR, WXR LM a WXR LM2 nebylo tolik problémů a výrobce se staví k připomínkám velmi aktivně (možnost zaslání vadného vzorku přímo vývojáři do Číny atd.), což je velice pozitivní. Je třeba říci, že ne každý zákazník sleduje toto fórum. Pokud dojde k problému s určitou stanicí, pak zde začnou diskutovat tři lidé, stejně, jako na jiných , zahraničních fórech, které také sleduji, a pak to vypadá, že jde o hromadný problém. Je to značně zkreslený pohled.
Nevím, jak je to s UV čidlem, nicméně za cca dva roky jsem vyměnil snad tři čidla. Ohledně ceny - dovážím dnes již poměrně dost stanic s možností připojení k PC, prozatím nejlepší, ale také nejdražší je Oregon Scientific WMR 200, kterou považuji za dobře zpracovaný výrobek. Žádné problémy, nicméně cena 12 990,- Kč. A předpokládám že budu mít další stanice např. s ethernetem, moduly pro rozšiřování atd. Ale je třeba počítat s vyšší cenou. TE831X je snad dobrá volba pro určité zákazníky, pro jiné je dobrá volba Oregon. Cena není jediným kritériem, ale také zázemí a servis, možnost objednání náhradního dílu atd. Toto v supermarketech a velkých nespecializovaných firmách, které prodávají stanice mezi obuví a textilem nečekejte. poměrně dost lidí mi volá, chtějí poradit, chtějí české návody, protože s nimi jejich prodejce nekomunikuje, nebo neví o čem je řeč.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Nemá cenu o tom už diskutovat nechci se tu dohadovat Uv čidlo u WXR zachycuje úplně jiné hodnoty než jsou v reálu čidlo mám jiné a ukazuje stejně je potřeba to zkalibrovat hodnota uv čidla stanice x 0.4-0.5 tím se dosáhne přijatelnější hodnoty.Ale pro kalibraci je potřeba nějaký program jinak to nejde.Nechápu co bych reklamoval to je tecnický problém a né vada přístroje. to by mě nikdo nevyreklamoval není co reklamovat proto se čidlo nereklamuje :) .Bavili jsme se tu o stanici do 4000kč takže asi sem do tohoto tématu nemá cenu vsouvat Oregon které nepochybuji že je kvalitnější šlo tu o WXR vs TE831X a svůj názor jsem řekl.Co znám lidi kteří WXR potažmo WXR-LM májí všem to tak dělá takže vím o čem mluvím ale nebudem se tu kočkovat nikam to nevede :D .Prostě každý ať věří čemu chce s touto stanící mám zkušenosti přes rok tak vím o čem mluvím prodejcem nejsem... říkám není vyloženě špatná nevím jak je to ted s WXRLM2 se signálem zřejmě by to mělo být lepší názory jsem neslyšel,podle reakce na špatný dosah máte pravdu ,že výrobce problémům naslouchá ostatně nic jiného mu ani nezbývá když chce prodávat :D
Tak poprosím at dají soudruzi v Číně Uv čidlo do laboratoře a trochu ho zkalibrují něříkám na hodnoty na 0.1uvi to není reálné při ceně do 9000 kč ale dle mého názoru je rozdíl u těchto čidel příliš.Kdo o hodnotách Uv záření neví a vidí ho na displeji tak mu to asi tolik neřekne a těmto hodnotám věřit bude kdyby byl rozdíl v teplotě tam to každý pozná to je jasné

ještě se vrátím k Vám musím potvrdit a to rád, že komunikace s Vámi je opravdu na super úrovni a víte co prodáváte toho si cením.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“