Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5635
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zataženo až skoro zataženo, večer přechodně až oblačno, a občas velmi slabé přeháňky nebo velmi slabý déšť, v noci postupně až polojasno. Tmax 18,9°C Tmin 12,7°C, vítr S-Sv 4-9 m/s s nárazy až 15 m/s (nezměřené ale tipuju i přes 20 m/s), srážky Obrázek 0,5 mm, takže jsem dosáhli na 31,6 mm, tj cca 50% měsíčního normálu (což je směšné, když někde mají 3x tolik za 24h :roll: ) jinak včera ráno v práci spadlý stom, trochu pošramotil okap a propíchal na pár místech střechu, chvíli jsem pozoroval i horizontální rotaci, bohužel jsem zachytil už jen její konec.

Aktuálně 10:50 skoro zataženo, velmi slabý déšť ObrázekObrázekObrázek 15°CObrázek Sv 3 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Vrtá mi hlavou, proč tu máme tak nízké teploty okolo 14°C, když proudění je stejného směru jako na východě, kde je už přes 20°C.. :?:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera večer se nakonec rozpršelo pořádně, spadlo dobrých 15 mm, ne-li více, pak už v noci ojedinělé blýskavice a doznívání deště pár kapkami nebo mrholením z nízké oblačnosti. teplota večer na 16.
Dneska k ránu teplota padla k 15, čili noc stále dosti teplá, ráno nás probudil rovněž poměrně silný déšť, který tval něco málo přes hodinu a ustal před 8 hodinou ranní při 16 stupních. Přes den již se klube slunko, je strašné dusno, skoro zataženo a teplota povylezla k 21. Právě teď lije ze slabé bouřky, teplota padla na 19, dusno polevilo jen symbolicky. Za dnešek zatím 10 mm, přibližně ...

Další dny přinesou dusno a postupné oteplování, četné srážky a konec měsíce přinese patrně vyložené parno a letní teploty, patrně beze srážek, aspoň na Moravě a ve Slezsku

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak dnes ráno déšť poté i přechodně oblačno a slunce už vykouklo taky.Maximum dnes +21.9C při vlhkosti 70% :? srážky už u nás nejsou tak vydatné jako třeba v pátek kdy přicházely od JV během neděle se to stočilo k SV takže je jasné proč tomu tak je v posledních dnech ale zatím každý den aspoň těch 5 mm napršelo.Po nějakém uklidnění by mohl každý kdo měří srážky napsat kolik toho od toho 19.6.2009 v souhrnu spadlo docela by mě to zajímalo :D
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od fractal »

kocurekp píše:Vrtá mi hlavou, proč tu máme tak nízké teploty okolo 14°C, když proudění je stejného směru jako na východě, kde je už přes 20°C.. :?:
No na to je jednoduchá odpověď, u nás je vždycky tepleji než v Čechách :D Seriózněji, asi ten vzduch má jiné parametry, možná je mezi námi nějaká "fronta".

Jinak tady teď velice zajímavá situace, celý den oblačno beze srážek. Ale teď sem zasáhl pás bouřek nad Česko - Slovenskou hranicí. Podle radaru to vypadá že jsou vedle ale tak prudký déšť jsem, co mám meteostanici (11/2008), ještě nezaznamenal. 13,6 mm/h. Pěkný šupec, občas vzdálené zahřmění. Nechci vidět co pršelo na východ od nás.

Co v Dubňanech?

Denní maximum 22,5 °C, teď máme minimum 16,8 °C, uvidíme co ještě přiletí, podle radaru to vypadá celkem akčně.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Onu bouřku už taky sleduji pohybovala se JV směrem od nás ale teď se jí chce nějak i k nám tak uvidíme...srážky u nás zatím nul null aktuálně

Uffff tak to je mazec Němčičky přes 60 mm sudoměřice přes 40 mm v bouřce Dolní Dunajovice také ke 70mm solidní přívalák!!!! myslím si že o této bouřce ještě někde uslyšíme....
Naposledy upravil(a) Tom dne 24 čer 2009, 20:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od fractal »

Tak tu prozatím 28,8 mm a ještě není všemu konec, začalo se blýskat a stále slabě prší, třeba to ještě něco přinese. Před domem záplava, z ulice kolem domu koryto řeky.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Flames »

kocurekp píše:Vrtá mi hlavou, proč tu máme tak nízké teploty okolo 14°C, když proudění je stejného směru jako na východě, kde je už přes 20°C.. :?:
Proudění stejného směru jako na východě se jen zdá.Tahle zapeklitá situace se vyznačuje různými směry proudění v hladinách nad sebou.I když výškové proudění je východní,severovýchodní,hlavně do západní poloviny Čech je při zemi proudění více severní.Také na jihozápadě zůstavá chladnější vzduch než na severovýchodě,i když to je viditelnější spíše v Polsku,než u nás.

U nás po včerejších vydatnějších srážkách dnes jen slabší déšť,či mrholení,stále dosti větrno a překvapivě není tepleji než včera,stále je kolem +15 st-ráno trochu pod,přes den,trochu nad.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tady byl dneska šerý pošmourný den, až jsem se divil jak může být v tomto ročním období přes poledne temno. Ty mraky musely být hodně husté. Jinak občas déšť nebo mrholení, jen teplota prozrazovala že není listopad, držela se v rozmezí 12,2 až 14,1. Srážky od včerejšího večera 4 mm, od víkendu 27, od začátku měsíce 57 mm. Takže celkem klid.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

Zdravím, dneska už se nám větší srážky vyhýbaly, občas lehounce prešlo, napršel 1 až 2 mm. Teplota ráno 13°C, den až 17°C a ve 21:22 máme 15,5°C. Bouřkové pásmo se sem pomalu courá, přítelkyně 25 km JV od Třebíče už hlásí velmi tmavo na východním obzoru. Jestli to sem dojde, to je ve hvězdách. Ale podle toho jak to dokázalo někde postávat několik hodin fractalovi jeho katastrofické scénáře věřím. Muselo to být pořádné, Rožnovská Bečva hlásí NEUVĚŘITELNÝ SKOK nahoru. Ona stoupla za hodinu o metr?!?! To jsem jakože neviděl. Kdyby něco, doplním edit.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Článek o průtrži mračen podle toho co píše je to docela průůůser snad se nikomu nic nestane :(
http://www.novinky.cz/domaci/172114-vod ... -domu.html
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Vichr »

Slunce jsem viděl naposled v neděli v podvečer. Teplota vzduchu v tomto pracovním týdnu ještě nedosáhla 15 st. Tyhle situace s tlakovou níží nad Balkánem jsou u nás úplně nejhorší - přívaly srážek, nulový sluneční svit a hrozná zima. Dnes opět celý den zataženo, šedo, tma, střídavě déšť a mrholení, úhrny už jen v řádu milimetrů. Horní toky už klesají, u nás před domem to naopak trochu stoupá, městská policie zahradila vstup do podchodů pod mosty. Slušně rozbouřená je i Vltava, ale tam nefunguje hlásný profil kvůli pracím v korytě. Mimo město na okrajích polí jsou jezera a na nich si vesele plavou kachny.
Vidím, že díky odpoledním bouřkám na Moravě jste nás s tím množstvím srážek dohnali a možná předehnali. Kolik napršelo od pátku nevím, ale od pondělí je to necelých 90 mm (normální měsíční úhrn je 93). Červnová čísla budou velmi zajímavá. Je téměř jisté, že za prvních šest měsíců přelezeme 400 mm srážek. Normální roční úhrn činí 582, ale to bývalo, v posledních deseti letech takhle vypadají suché roky. Březen i květen měly nad 150% normálu, únor dokonce nad 200, naopak leden a duben jenom kolem 40%. Tak jsem zvědav na červenec, jestli od poloviny nebudu muset zalévat na zahradě.

Zdravím
Vichr
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

fractal píše:
kocurekp píše:Vrtá mi hlavou, proč tu máme tak nízké teploty okolo 14°C, když proudění je stejného směru jako na východě, kde je už přes 20°C.. :?:
No na to je jednoduchá odpověď, u nás je vždycky tepleji než v Čechách :D Seriózněji, asi ten vzduch má jiné parametry, možná je mezi námi nějaká "fronta".

Jinak tady teď velice zajímavá situace, celý den oblačno beze srážek. Ale teď sem zasáhl pás bouřek nad Česko - Slovenskou hranicí. Podle radaru to vypadá že jsou vedle ale tak prudký déšť jsem, co mám meteostanici (11/2008), ještě nezaznamenal. 13,6 mm/h. Pěkný šupec, občas vzdálené zahřmění. Nechci vidět co pršelo na východ od nás.

Co v Dubňanech?

Denní maximum 22,5 °C, teď máme minimum 16,8 °C, uvidíme co ještě přiletí, podle radaru to vypadá celkem akčně.
Zdravím kolego u nás to bylo dnes takové husté až strašidelné.Od východu se nasunula černá oblačná stěna a za chvíli se spustil prudký přívalový déšť chvíli to byla i průtrž.Ten déšť trval skoro 2 hodiny (1h a 45 min) dokonce v podvečer byly i 2 bouřky několikrát to uhodilo blízko.Napršelo celkem 28mm. Teď je bezesrážek ale od SV ještě něco dojde asi.Teplota byla 23°C. :x
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
dnes zataženo SSZ vítr max náraz 7 m/s. Během dne občasný déšť, celkem to dalo okolo 4 - 5 mm. Maximální teplota za posledních 24 hodin byla dnes ve 22,00 SELČ, kdy byla naměřena hodnota 16,5°C. T min: 13,0°C. Včerejší "vydatné" srážkové pásmo směřující od Krkonoš přineslo pouze 0,3 mm. Dle radaru to vypalalo na pořádný slejvák, ale spadlo pouze pár kapek, byly jsme na okraji srážek a vítr je odvál jinam. Jinak včerejší úhrn: 5,4 mm. :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak za dnešek dalších 22 mm a jsme přes 100mm za tento měsíc už ať je sakra konec neprospívá to ničemu....Přeji dobrou a pokud možno klidnou noc hlavně v oblastech kde to teď potřebují nejvíce
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“