Aktuální počasí - duben 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes je pěkně ale větrno je jasno +10C fouká od SV ve 2m dnes -0.5C při zemi -1C

srovnání s profi Tuřany:
t.max. včera +13.1C Tuřany +12.7C
t.min. 07-07 SEC -0.5C Tuřany +0.9C
sl.svit včera 9.5 Tuřany 10.2h
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Středa jako úterý, ale mnohem lepší - bez větru a jakékoliv oblačnosti. Ráno mrazivé s Tmin -2,5°C, celý den však absolutně jasný s Tmax +13,7°C. Momentálně v 15:20 teplota +13,4°C, tlak 1026 hPa, jasno (2 Cu hum nad jihozápadním obzorem), S vítr do 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Flames »

Michal Geryk píše:[
Flames píše:...Adi:Výhledy nědělají starosti jen tobě.Už by se to mohlo konečně zlomit do opravdového jara..Už by to chtělo dvacítku a konec mrazů.
Zlomit do jara? Vždyť jaro je tady - stran počasí jak obvykle bývá... ;-) Já myslel, že chceme jaro a ne jak v minulých letech skok ze zimy rovnou do léta... :shock: :?
Mno já měl namysli tu druhou polovonu jara,kdy se to kolem půle dubna výrazně láme do teplejšího počasí,bez mrazů a s teplotami +15 20 st (u nás).Loni to přišlo dříve,letos si počkáme.Jinak po březnu i duben jede zatím slaboučce v podnormálu a další dny to jen utvrdí.
Dnes ráno jasno.Minimální teploměr se zastavil téměř u -4 st...trochu moc na duben.No přes den už lépe než včera-vítr slabší a +13 st.i když suchý vzduch je stále znát.
Adi: ...dvacítky třeba po celé léto...To by bylo sakra mizerné léto :evil: ...bych ani nerozmrznul po tom půl roce zimy..
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes po ránu mrazivo a bolavo, políbil jsem matičku zemi. To je umění zastavit přesně nad jedinou louží široko daleko a zrovna tak mrzne. Takže když jsem vystupoval a zapřel jsem se nohou, už jsem letěl. Odnesl to loket a tři prsty z toho jeden celkem výrazně barvil (neúmyslně jsem pěkně označkoval několikeré noviny :) ). Až do odpoledne zataženo a větrno. Kolem 3h se oblačnost začala rozpouštět a vítr se celkem utišil. Ranní min -2,2 °C, tmax 10,3 °C, vítr v maximu 4,9 m/s, nyní okolo 1 m/s, teplota 6,5 °C. Dnes na zahradě rozkvetly první narcisy.

Když jsem dnes v lese odpočíval na sluníčku opřený o strom, tak jsem uslyšel jak se ke mě něco blíží, ale neviděl jsem přes houštinu co to je a nakonec přímo přede mnou, odhadem 30 m se v klidu prošlo 18 ks dančího ( 7 daňků a zbytek daněly ), byl skvělý vítr a já ani nedutal :D, krásný pohled, jenže potom si člověk uvědomí co toho ty potvory zlikvidují a už to taková radost není.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+.Srážkoměry All-Weather, plech.
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kapr »

ahojte, tak dnešní den opravdu se povedl, nebylo sice teplo ani na triko s krátkým rukávem ale vybízelo to k procházce..já jsem toho využil s hafákem, který mě k tomu tak nějak dokopal sme se vydali do okolí..tady pár fotek http://metlak.rajce.net/7.4.2010-Buchlovice_a_okoli
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+.Srážkoměry All-Weather, plech.
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kapr »

viděli jste někdo cca před minutou "padat hvězdu"? na jižní obzoru mazeeeeeec a docela nízko
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

kapr píše:viděli jste někdo cca před minutou "padat hvězdu"? na jižní obzoru mazeeeeeec a docela nízko
Tady na jihu nic, teda alespoň nic tak jasného, že by mě to posvítilo do místnosti.
Tak pokud to třeba spadlo až na zem, tak se o tom možná někde dočteme (zajímavý meteorit).


Tak celý den krásný a většinou jasný. Maximum 16,8 °C. Bylo to zase na tričko přes den.

P.S. Aktuálně na http://sledujto.cz/ letí Medveděv, Iljušin a označený je otazníkem :-)
Naposledy upravil(a) fractal dne 07 dub 2010, 20:27, celkem upraveno 2 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+.Srážkoměry All-Weather, plech.
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kapr »

jestli to teda nebylo letadlo medvedeva :lol:

do místnosti přímo ne ale že to šlo hezky vidět..i ted když ještě není uplná tma..ne taková záře to nebyla, bylo to dál :lol: ale i tak takhle jasného padat něco z nebe jsem asi ještě neviděl..hezké, snad se mě vyplní to přání co mě okamžitě naběhlo v palici :idea:
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

No to letadlo jsem na tom webu ještě stihnul, zajímavě to kroutili před Prahou...

Co se padající "hvězdy týká, slabší meteor jsem viděl včera večer, když jsem se byl podívat, jestli není vidět polární záře. Poslední 2 dny totiž zuřila solidní geomagnetická bouře, která produkovala polární záři až na 60° s.š. Dneska se již geomagnetické pole Země ustaluje.
Předpokládám, že snad všichni tady znáte web http://www.spaceweather.com/ - protože ono i to "kosmické" počasí má velký vliv na to naše tady dole, a navíc tam jsou často super snímky ryze meteorologických jevů, takže doporučuji pravidelně sledoval.

A protože taktéž sleduji hlavní web chemtrailistů, vím už předem, jaká zpráva tam bude zítra - o tom jak Američani HAARPem zajistili Obamovi nádherné počasí :lol:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
proč nepíšu - tento týden mám dovolenou a intenzivně makám okolo baráku - zboural jsem starou kůlnu na zahradě a likviduju desítky tun odpadu - už je vše roztříděné a zítra přijede bagr s náklaďákem a naloží suť... Konečně... :wink:
Od manželky mám sepsaných 17 úkolů, poněvadž jsem teď doma sám, tak asi abych nechodil za holkama... :mrgreen:

Co se týče počasí, sice nepíšu, ale vše je zaznamenáno do průměrů... Fronta v pondělí sem nepřinesla žádné srážky, dokonce už občas svítilo slunce. Srážky za duben jen 0,3 mm! :shock:
V úterý bylo skoro jasno až polojasno, dnes zcela jasno a drobný ranní mrazík -0,4°C, v maximu 15,5°C. Pěkně jsem se spotil, a to jsem v tom maximu jen vybíral a čistil zachovalé cihly pro drobné opravy... Na bagrování bude zítra excelentní počasí, jasno a ještě tepleji než dnes. No ale výhled je následně chladný, oteplení přijde až od 15.dubna.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od CtiborV »

Tak tu máme opět východní fičák s nárazy 10 m/s. Kosa jak z nosa. Navíc vzduch je plný prachu, nad kopci se vznáší takovej šedivej opar, a na rovině je silné kouřmo.. já nechápu co natom Ostravsku vlastně dýchají. Aspon že bylo dnes jasno až skoro jasno..
Maximum dnes kupodivu +14,2 °C,
minimum pouze + 0,6°C, u nás nemrzlo.

Příroda si zvykla na skvělý rytmus : přes pracovní týden nádherně slunečno a docela teplo, přes víkend přesně od páteční noci zataženo, déšť a zima. Viz výhled na víkend : sobota zataženo až oblačno, maximum možná 9 °C, nedělě zataženo déšť, maxima bídných 7 °C... Topná sezona v dubnu mě moc netěší...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Včerejší minimum 0,3°C dnešní 1,3°C.Dnes po celý den převážně jasno,teplota vyšplhala na 13,9°C v maximu.Foukal JV vítr do 7 m/s.Srážky za duben ubohých 0,2 mm zatím

PS: Na facebooku byla poměrně zajímavá konverzace mezi skupinou meteopress a panem Tolaszem :D
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5654
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj v úterý bylo oblačno až polojasno, postupně večer skoro jasno. Tmax 15,8°C Tmin 0,7°C, vítr V-Sv do 4 m/s

Aktuálně 00:30 jasno ObrázekObrázek 5,7°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Jan Pícha píše:...PS: Na facebooku byla poměrně zajímavá konverzace mezi skupinou meteopress a panem Tolaszem :D
Jak to dopadlo?... ;-) Facebooku se stále vyhýbám jako čert kříži.

Včera bylo opět slunečno (v poledne Cu hum), ale nepříjemně větrno, nárazy SV větru byly kolem 12 m/s - stále zzzima... :?
Dnešní ráno mě překvapilo mlhou (v dubnu už č. 3) - tentokrát se k nám nedostala z Hornomoravského úvalu jak zde bývá zvykem, ale Moravskou bránou od SV - velmi nezvyklé :shock: (z tohoto směru sem leze spíše nízká oblačnost, nikoliv mlha).

Tmax včera +12,5°C (pocitově daleko méně).
Tmin teď +2°C, letiště má mráz.

Výhled je až na pár následujících dní chladný, větrný a docela srážkový, možná se ale dočkám i první (byť zřejmě "vysrávkové") bouřky ;-).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Co to je facebook? :lol:
Jan Pícha: Nešlo by ten text nějak zkopírovat, jak vidíš jsou tady lidé, kteří ani neví jak to funguje :oops:. Kdybych se registroval, tak jedině kvůli panu R. Tolazsovy, kterého si moc vážím.


Dnes ráno extrémě silná mlha, místy byla viditelnost 10 m (v noci), jel jsem jen 35 km/h. Po rozednění se viditelnost zvětšila na 50 m, ale na kopcích se začala rychle rozpouštět, teď je mlha v údolích a i to dlouho nevydrží. Kolem Moravice byl -1 °C a vše bylo lehce namrzlé. Ranní min -1,8 °C, nyní 1,1 °C a mlha se drží jen pod Větřkovicema.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“