Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No slovenský meteoshop má sídlo v Malženicích u Trnavy což je odemě 475 km,od Břeclavy 112 km což je taky dost nicméně to se za den dá pořídit.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

RNDr. píše:Ján Pícha: A na VantagePro 2 sa nejako nastavuje smer vetra, alebo ako
Žádná věda nad tim neni,rameno anemometru musí čumět na sever..viz návod ISS který je ke stanicím přiložen,v mém případě až moc podrobný slovenský,ale to je jen dobře :-)
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Tak mi Vue začal psát ROJ METEORU LEONIDY.
Kolik takových hlášek je ve fw. ? Když jsem zkoušel srážkoměr pár kapkami , asi 3 mm tak mi napsal, že leje jako z konve. Je někde seznam co tam vše je ? Jestli to třeba umí textem upozornit na mlhu nebo bouřku ?
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 352
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Tak nevím jestli umí předpověděd zrovna mlhu a bouřku každopádně umí předpovědět vydatnější srážky. Ještě se stává když hodně fouká že stanice hlásí "bezva vítr na pouštění draka". Na starých stránkach davis.cz byly vypsány všechny předpovědi a hlášky stanice, na těch nových sem to nenašel ale vantage pro2 má 80 různých textových hlášení jak je to u VUE nevím.
Doufám, že nám sem hodíš nějaké fotky. :D
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Škoda že to smázli.V návodu jsem našel akorát co to umí za ikonky: Jasno,skoro jasno,polojasno až oblačno s přeháňkou,oblačno až zataženo,déšť,polojasno až oblačno s možným sněžením,polojasno až oblačno s deštovou,nebo sněhovou přeháňkou,oblačno až zataženo se sněžením nebo deštěm,oblačno až zataženo s možným sněžením.No škoda že počasí poslední měsíc stojí za prd že se mi za tu dobu zobtzilo jen pár hlášek a pár ikonec :-)
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Zatím jsem nadšený, furt do toho hledím a studuju manual, jen to počasí je na nic. Nefouká, neprší, tlak se skoro nehne. Na nějaké větší závěry to mám krátce , tak alespoň 14 dnu.
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Pre Milhaus65: A kolko vám trvala inštalácia ?? a jak sa nastavuje smer vetra ?? :) :-)))))
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od tamysk »

Neviete dakto, ci sa da vymontovat cidlo na teplotu a premiestnit prec z telesa kde je aj anemometer? :roll: Viem, mam kacirske napady, ale vsetko by mi vyhovovalo, nebyt riesenia "all in one".
Teraz som uspesne dorobil na stanicku Irox PRO-EC USB rozhranie, oficialne ma len otvor na obale, ale neni osadeny rovnako ako par suciastok.. Takze si trufam :D

@RNDR: co takto si precitat sukromne spravy? Som ti pisal este minuly mesiac a doteraz si si danu spravu neprecital..
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
-bluetooth-
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2009, 08:19
Meteostanice: Davis vantage vue-/Vantage Pro 2
Bydliště: jaroměř 254 m.n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od -bluetooth- »

Zdravim!
Tak jsem si ji dnes take objednal a uz se nemuzu dockat :twisted: bude to ma prvni stanice tohoto tipu. hned jak prijde tak nadelam nake fotky a upnuje zde na forum.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak Vantage vue v rakoüském meteoobchodě,který posílá při nákupu nad 100€ zboží po Evropě zdarma stojí včetně weather linku 13078 Kč.V Česku 15 124 ta samá verze.Škoda že mi ten obchod neposlali dřív.Vantage pro 2 by mě vyšla ještě výhodněji,než na Slovensku.Link na obchod:

https://www.e-agrar.at/
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Nic ve zlým ale myslím si že už je to jedno kde to budete řešit toto téma o Vantage Vue už nemá hlavu ani patu :lol:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No jo no,já už stanici ale mám :-) Možná v budoucnu na chatu VUE nebo bezdrátovou VP2,navíc nevím jak je to s nakupováním stanic v USA.Pokud vím tak v Evropě se americké bezdrátové meteostanice používat nesmí,protože mají tu samou frekvenci jako snad mobily či co.Takže radši bych se držel obchodů v EU
Pěkný den z Teplicka :-)
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Má dotaz , týden mi běží Vue, hodnoty ukazuje v pořádku, neprší , nefouká, dnes klesl tlak ze cca 1030 HPa na 1018 . Stanice pořád ukazuje ikonu předpovědi polojasno. Jak dlouho trvá takové stanici než si nasbírá dostatek dat. Očekával jsem, že dnes bude změna na zataženo.
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Za posledni dva dny spíš ne. Přesnost teploty nemám jak porovnat . Někdo myslím zde psal, že to srovnával z VP2 a rozdíl +- 0,5 stupně C. Já ji mám umístněnou tak, že polední slunce na ni nesvítí. Ovlivnuje to i směr větru. Na jaro pujde na střechu, kde to bude OK.
-bluetooth-
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2009, 08:19
Meteostanice: Davis vantage vue-/Vantage Pro 2
Bydliště: jaroměř 254 m.n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od -bluetooth- »

To: Milhaus65

jake hodnoty mas prosimte nastavene v Zmepisne sirce a delce.

Dikes!
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“