Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Flames píše:...Zimě se nedaří a výhledy pomalu rozmnělňují i chladnější počasí koncem roku.Nedivil bych se,kdyby z toho ochlazení sešlo.
Před Vánocemi bude zřejmě inverzní anticyklóna a pak velký :?: - předchozí modely dávaly studené S-SV-V proudění, ale teď zase teplé J-JZ... No uvidíme, ale já sázím kolem Vánoc na zimu - aspoň inverzní bez sněhu.

Dnes
bylo opět a opět teplé "fénové" JV proudění, na obloze většinou zataženo stratocumuly, vítr tu byl pouze slabý a srážky žádné.

Tmax hned po ránu +7°C, přes den kolem +6°C a aktuálně +4,5°C a je vidět Měsíc mezi oblaky.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes celý den zatženo, tmax 5,3 °C, tmin 0,5 °C. Vítr jen mírný. Kdy přijde zima? Tak, ke mne už přišla dnes v noci, panečku to byl sen, všade haldy sněhu jen u storm_ice nic :lol:. Bohužel zatím je to opačně v Čechách zima a tady jen samej féééééééééén
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Vichr »

Já jsem v Čechách a taky nic :( To jenom severozápad to vychytává a má-li vůbec odkud přijít studený vzduch, je to zas od severozápadu...
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od storm_ice »

no tak pořáde se otepluje :roll: :evil:

Aktuálně 22:40 skoro zataženo ObrázekObrázek 5,4°CObrázek vítr VJv 1 m/s

dobrmanku takový rejpání jo, aby vám pak všechen ten sníh odvezla Káťa Neumanů :lol:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Přes noc teplota stoupla na +7,5°C a parodie na zimu pokračuje :evil: . Z nížin jen ostravsko má mráz, ale vzduch asi nic moc...

Výhled je do středy fénový a pak postupně anticyklonální a inverzní až do Vánoc (čekám Vánoce v nížinách mrazivé a bez sněhu - ani bílé, ani na blátě), srážky téměř žádné (snad ve středu) a stále jsme tu nepřekročili 400 mm srážek za rok - do normálu schází 200 mm :lol: :lol: :lol: .

Na letošní rok stran počasí raději zapomenout... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera zataženo, později večer i skoro zataženo, Tmax 5,5°C Tmin 4,0°C vítr VJv-V do 2 m/s, později 1-6 m/s s nárazy kolem 7 m/s Obrázek ráno už jen posledních pár zbytků

Aktuálně 11:10 zataženo ObrázekObrázek 5°CObrázek vítr VJv do 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Adi »

ahojky,

stran vzduchu jsme na tom krapet lépe, sice je mlha, ale sluníčko sem tam vykoukne, poměrně dost fučí do východu, jsem zvědav, kdy k nám zavítá zase fén. :-(
Ráno do -2, teď je rovná 0. kaluže jsou zamrzlé, na autech to taje
Stran výhledů - nevím, nevím, ono to vypadá na špatnou inverzi - tzn uvnitř výše, podle dnešních modelů bude dost vlhkého vzduchu a bude se tvořit hojná nízká oblačnost, tudíž to může znamenat nadnulové teploty i v nížinách . Snad to tak nedopadne, ale byla by to ta nejhorší varianta spolu s mizerným ovzduším. Smrad, bláto, teplo a tma.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dneska byl krásný výhled z kopečků na Moravskou bránu. Všade krásně, jen v ní se převalovala mlha. Tmax 8,5 °C, tmin zatím 0,4 °C, aktuálně 0,6 °C. Co model to jiný výhled. Nechám se překvapit, třeba se roztočí pořádná TN na jadranem a půjde přes západní Slovensko k S či SV. Něco by to chtělo, očakávám návštěvu zpoza velké louže a když tady ta navštěva byla posledně, tak byla krásná sněhová vánice.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

U nás na JZ konci Moravské brány bylo oblačno (Sc) s maximem +10°C - prostě pravý prosinec... :lol: :evil:

Aktuálně +7°C, ale v Mošnově na opačném konci Moravské brány opět mrzne a ostravsko se oproti mému očekávání z inverze vůbec nedostalo. :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím, den ufoukaný, teplý, šedý a šeredný. Prostě typický prosinec :( . 5,4 °C - 7,2 °C, vítr JV až 8 m/s. Co říct víc? Asi nic byla by to škoda slov.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.To jsou věci,u nás je neskutečné teplo,zcela jarně vysoké nadnulové teploty jsou ve dne v noci a Ostrava je pomalu pólem zimy jako za starých časů,kdy za to ještě uměl vzít severovýchod.
Takže dnes bylo zataženo,ráno +4,5 st,přes den +6 st.Oblačnost byla přechodně slabě protrhaná na skoro zataženo.Výhledy jsou neradostné,hlavně od 7 dne dále s tím modely míchají jako s polévkou,takže spíše ani netušíme co bude-jen hádáme :)
Předpověď na další dny od ČHMU se mi zdá teplotně a srážkově-sněhově trochu nadnesená,přáním alespoň místních bílých vánoc...uvidíme.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Geryku, raději inverzi, než fén 8), byť teď je venku smrad z domků a vzduch se dá krájet - a to není mlha, prosím. Přes den převalující mlha vypadala náramně, stejně jako bledé nebe s občas vykukujícím sluncem. Teď teplota osciluje mezi 0 a 1 stupněm, podle toho jak zafouká. Je oblačno, obloha je "pruhovaná" dlouhými pásy altocumulů. Když jsem byl před chvíli venku se psem, vše bylo namrzlé a červený měsíc byl rozpůlen jedním altocumulem přesně vejpůl :wink: Ono to nebude dlouho trvat - ono profouknutí, oblast s inverzí se menší a Bielsko Biala mělo už na chvíli téměř 7 stupňů, aby to opět kleslo na necelé 2.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Janek »

Nějak jste si oblíbili "typický prosinec". :D No stejně nejvíc nadávat na tuto zimu máme my na SV. Opravdu tu byla dnes nízká oblačnost s občas prosvítajícím Sluncem. Teploty tak v průměru ČR, vítr slabý.
OT: Od včerejšího večera vím, co je to dopr. nehoda. Asi v 5 km/h jsem to napálil do auta zezadu. A to jsem myslel, že budu vzorným řidičem. :( Jo a se zamlženým oknem už nejezdím - všechno kvůli tomu... :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnešní ráno je zatažené, teplota +7°C a těším se už na jakoukoliv změnu v počasí (asi až ve čtvrtek), jen už nechci několik měsíců vidět teplé J-JV proudění... :(

Vánoce jsou stále záhadou... :? :shock:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - prosinec 2008

Příspěvek od dobrmanek »

U nás aktuálně 6,2 °C, takže zima ......... Na vánoce jsem opravdu zvědav, nějaká naděje, že budou tady na SV bílé je, ale nevím nevím, jestli se náhodou GFS nesmiloval, abychom měli aspoň nějakou naději. Další výstup tu naději zcela určitě pohřbí.

Už asi 14 dní přikrmuji ptáčky, i když zima žádná není a v přirodě by si ještě něco našli. To co se mne, ale stalo včera to jsem ještě nezažil. Krmitko již bylo zcela vyzobané, tak jsem skočil pro slunečnice a když jsem je začal dávát do krmítka, tak sýkorka, která tam seděla již předtím, začala neuvěřitelně cvrlikat. Schválně jsem se vzdaloval od krmítka pozadu. Ledva jsem udělal dva kroky od krmítka, tak už byla v krmítku. O chvíli později se začali slétat další ptáčci. Tak nevím jestli ta sýkorka řvala od radostí nebo svolávala ostatní.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“