Jakou meteostanici dovezt z USA?

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od Pitr »

Ahoj vsem,
kamarad je momentalne ve statech, vraci se za mesic a nabidl se mi, ze by mi v nekterem z tamejsich e-shopu poridil meteostanici a nasledne privezl do CR. Da se tim docela usetrit nebo "dosahnout" na mene dostupne...
Bydlim v panelaku, uprostred velkeho bloku, takze srazkomer i anemometr jsou nepouzitelne, na strechu me take nepusti. Takze bud tyto cidla nevyuziji nebo poridim stanici bez nich. Prosim o tip, kterou byste si vybrali vy.
Diky
Pitr


Prikladam nekolik horkych favoritu:

WS-3610 za 140 USD

http://cgi.ebay.com/Professional-Weathe ... dZViewItem

Oregon Scientific WMR968 za 165 USD

http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od Mirc »

Pokud opravdu nechcete vyuzit anemometr a srážkoměr, tak bych doporucoval asi WS3500 (v pripade dovozu z USA by to byla asi WS3510).cena je kolem $130. ( u nas bohuzel predrazena, az kolem 4500kc).

Vami uvedene stanice bych zvazoval v pripade budouciho pripojeni cidel. Ale v soucasnem Vámi popsanem stavu nemá smysl je porizovat. ovsem zalezi na cene, ktera neni o mnoho vyssi a cidla muzou lezet zatim ve skrini.
Tot muj nazor

Vesele Vanoce vsem
Mirc
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr píše:Ahoj vsem,
kamarad je momentalne ve statech, vraci se za mesic a nabidl se mi, ze by mi v nekterem z tamejsich e-shopu poridil meteostanici a nasledne privezl do CR. Da se tim docela usetrit nebo "dosahnout" na mene dostupne...
Bydlim v panelaku, uprostred velkeho bloku, takze srazkomer i anemometr jsou nepouzitelne, na strechu me take nepusti. Takze bud tyto cidla nevyuziji nebo poridim stanici bez nich. Prosim o tip, kterou byste si vybrali vy.
Diky
Pitr


Prikladam nekolik horkych favoritu:

WS-3610 za 140 USD

http://cgi.ebay.com/Professional-Weathe ... dZViewItem

Oregon Scientific WMR968 za 165 USD

http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
Pozor na frekvence : 433 MHz je OK, ale některé stanice pracují na frekvencích u nás nepovolených. Co se týká předraženosti (narážka na mnou dovážený model WS 3500) tak se také bavme o množství, které američtí obchodníci odebírají a celkově o struktuře cen v USA. Vždy je velmi jednoduché vypíchnout levné spotřební zboží a potlačit třeba drahé bydlení. Česká povaha: bydlet v Čechách, mít dánský plat a utrácet v USA. Navíc E-bay není normální obchod, ale internetová aukce. Myslím si, že nejvíce kritizují ceny v Česku Ti, kteří nemají o podmínkách dovozu ani páru a pracují někde za ubohý plat ja ko nekvalifikovaná síla.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr píše:Ahoj vsem,
kamarad je momentalne ve statech, vraci se za mesic a nabidl se mi, ze by mi v nekterem z tamejsich e-shopu poridil meteostanici a nasledne privezl do CR. Da se tim docela usetrit nebo "dosahnout" na mene dostupne...
Bydlim v panelaku, uprostred velkeho bloku, takze srazkomer i anemometr jsou nepouzitelne, na strechu me take nepusti. Takze bud tyto cidla nevyuziji nebo poridim stanici bez nich. Prosim o tip, kterou byste si vybrali vy.
Diky
Pitr


Prikladam nekolik horkych favoritu:

WS-3610 za 140 USD

http://cgi.ebay.com/Professional-Weathe ... dZViewItem

Oregon Scientific WMR968 za 165 USD

http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
Ještě- ta frekvence je v USA 433, nebo 915 MHz, v Evropě 433, nebo 868MHz. Na frekvenci 433 MHz pracuje např. WS 3500 a WS 3600 a na frekvenci 868MHz model WS 1600. Upozornění na odlišnost frekvencí uvádím z toho důvodu, poněvadž není vyloučeno, že v USA budou modely WS 3500 a WS 3600 již v prodeji pracující na frekvenci 915 MHz. V Evropě bude např. model WS 3600 s USB portem a spojením na frekvenci 868MHz k dispozici příští rok. V případě , že je v Evropě použita frekvence 915 MHz, může dojít k rušení jinými zařízeními, protože tato frekvence je určena pro jiná zařízení (mobilní telefony atd.). U Oregonu WMR986 si nejsem jist vnitřní pamětí. O tento model jsem se nezajímal, ale je celkem důležité mít vnitřní paměť, pokud nechceš mít zapnutý počítač stále.
radekmicek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 pro 2006, 10:52

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od radekmicek »

Pitr píše:Ahoj vsem,
kamarad je momentalne ve statech, vraci se za mesic a nabidl se mi, ze by mi v nekterem z tamejsich e-shopu poridil meteostanici a nasledne privezl do CR. Da se tim docela usetrit nebo "dosahnout" na mene dostupne...
Bydlim v panelaku, uprostred velkeho bloku, takze srazkomer i anemometr jsou nepouzitelne, na strechu me take nepusti. Takze bud tyto cidla nevyuziji nebo poridim stanici bez nich. Prosim o tip, kterou byste si vybrali vy.
Diky
Pitr


Prikladam nekolik horkych favoritu:

WS-3610 za 140 USD

http://cgi.ebay.com/Professional-Weathe ... dZViewItem

Oregon Scientific WMR968 za 165 USD

http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
Zdravím
mím snem je pořídir si meteostanici ten zmiňovaný Oregon WMR968, bohužel se mi ho nikde u nás nepodařilo sehnat (pouze asi ve dvou obchodech WMR918 což je nějaký předchůdce čico a to za cenu pro mě nepřijatelnou, jednou asi 24 000,- a jednou asi 13 000,-) A na netu jsem ji samozřejmě v USA našel, ale bohužel neposílají nikde nic do ČR.Kdyby byla možnost, že by ten tvůj známej mohl tuhle stanici přivíst a tymě ji poslal, byl bych ti moc vděčnej. Samozřejmě bych se Ti nějak musel odvděčit. Pokud by ta možnost byla, dej mi prosím vědět na e-mail micek.radek@seznam.cz.
Díky moc a s přáním krásně prožitých svátků vánočních
Radek
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od Pitr »

radekmicek píše:
Kdyby byla možnost, že by ten tvůj známej mohl tuhle stanici přivíst a tymě ji poslal, byl bych ti moc vděčnej. [/quote]
Radku, to asi neklapne. Ja sam nevim, jestli mi tu meteostanici ten kamos priveze, zatim mi vzdy vozil male veci, co se nekam snadno vesly, meteostanice OregonScientific se vsemi cidly bude peknej macek ve velky krabici, takze to mozna vubec neklapne. Sam si poveze spoustu svych kramu a urcite nejsem jedinej, komu neco poveze, takze predpokladam, kdyz vse dopadne idealne, priveze prave tu jednu. On ten dovoz u takhle drahejch veci ma i druhou stranu mince - prakticky nulovou zaruku. V USA sice davaji 1 rok zaruku, ale musis jim to poslat zpet, coz se muze za urcitych okolnosti rovnat i polovine nakladu za stanici novou apod. Ale kdyz to clovek kupuje s tim, ze kdyz se to rozbije, tak ma peska, tedy akceptuje riziko - tak pak je to ok.

Mym favoritem je take OregonScientific WMR968, a za ty penize by to byla proste skoda nevyuzit. Tak snad jsem neprehledl zadnou zdarilejsi stanici v pomeru k cene v USA.
Pitr
radekmicek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 pro 2006, 10:52

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od radekmicek »

Pitr píše:
radekmicek píše:
Kdyby byla možnost, že by ten tvůj známej mohl tuhle stanici přivíst a tymě ji poslal, byl bych ti moc vděčnej.
Radku, to asi neklapne. Ja sam nevim, jestli mi tu meteostanici ten kamos priveze, zatim mi vzdy vozil male veci, co se nekam snadno vesly, meteostanice OregonScientific se vsemi cidly bude peknej macek ve velky krabici, takze to mozna vubec neklapne. Sam si poveze spoustu svych kramu a urcite nejsem jedinej, komu neco poveze, takze predpokladam, kdyz vse dopadne idealne, priveze prave tu jednu. On ten dovoz u takhle drahejch veci ma i druhou stranu mince - prakticky nulovou zaruku. V USA sice davaji 1 rok zaruku, ale musis jim to poslat zpet, coz se muze za urcitych okolnosti rovnat i polovine nakladu za stanici novou apod. Ale kdyz to clovek kupuje s tim, ze kdyz se to rozbije, tak ma peska, tedy akceptuje riziko - tak pak je to ok.


Jojo, přesně tak to je, měl jsem tam za vodou taky kámoše asi před půl rokem, ale jak píšeš ty, dovíst to je trochu problém (on teda neměl čas ji ani nějak schánět). Ted si nejsem jistej ale mám takovej pocit, že jsem někde četl velikost balení myslím že to bylo nějak 50x50x30 cm ale už si tím nejsem nějak jistej. Stejně díky za ochotu jestli ji budeš mít tak dej vědět jak funguje. Za tyhle peníze se asi nic lepšího sehnat nedá, pak tam jsou profi stanice cca za 500 - 1000$. O záruku se nebojím, za ty peníze bych to risknul.
Měj se a stejně díky
Radek
Mym favoritem je take OregonScientific WMR968, a za ty penize by to byla proste skoda nevyuzit. Tak snad jsem neprehledl zadnou zdarilejsi stanici v pomeru k cene v USA.
Pitr[/quote]
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou meteostanici dovezt z USA?

Příspěvek od dobrmanek »

Roman -dovozce píše: Co se týká předraženosti (narážka na mnou dovážený model WS 3500) tak se také bavme o množství, které američtí obchodníci odebírají a celkově o struktuře cen v USA. Vždy je velmi jednoduché vypíchnout levné spotřební zboží a potlačit třeba drahé bydlení. Česká povaha: bydlet v Čechách, mít dánský plat a utrácet v USA. Navíc E-bay není normální obchod, ale internetová aukce. Myslím si, že nejvíce kritizují ceny v Česku Ti, kteří nemají o podmínkách dovozu ani páru a pracují někde za ubohý plat ja ko nekvalifikovaná síla.
Co se týká cen a podmínek dovozu z USA do ČR tak můžu uvést jeden příklad za všechny. Při nákupu určitého zboží jsme v ČR platily 10000 kč, za to same zboží koupené v USA jsme zaplatily i se všemi poplatky 2500 kč. Takže argumentace Romana - dovozce, že nejvíce kritizují ceny v Česku ti, kteří nemají o podmínkách dovozu ani páru a pracují někde za ubohý plat jako nekvalifikovaná síla je s prominutím ubohá a to je ještě slabé slovo . :x :x

Musím se zmínit, že podmínky dovozu z USA do ČR znám velmi dobře,
protože ročně z USA odebereme zboží za 10 000 kč a více. A přesto že obstrukce jsou někdy doslova nezměrné, tak se dovoz vyplatí mnohonásobně. Mimochodem pokud nemáte v USA známého, tak je dovoz
skoro až neřešitelný problém.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

A to že ceny v ČR jsou tak nadsazené není jen tím, že je zde malý trh ale taky důsledkem toho, že některé firmy profitují na tom, že jde o nedostatkové zboží, které lze jen stěží v ČR sehnat. To znamená proč si nedat odpovídající přirážku třeba 200% zisku a to si nedělám srandu. Mluvím s vlastní zkušenosti a nebudu tyto firmy jmenovat ale určitě jich není málo.
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitr »

dobrmanek píše:A to že ceny v ČR jsou tak nadsazené není jen tím, že je zde malý trh ale taky důsledkem toho, že některé firmy profitují na tom, že jde o nedostatkové zboží, které lze jen stěží v ČR sehnat. To znamená proč si nedat odpovídající přirážku třeba 200% zisku a to si nedělám srandu. Mluvím s vlastní zkušenosti a nebudu tyto firmy jmenovat ale určitě jich není málo.
Jasne, o cene neni sporu. Nezakladal jsem tohle vlakno, aby vznikl flame mezi individualnim dovozem z USA a distrubutory v EU. Problematika, zejmena ta danova je slozitejsi, ale do toho nam jako spotrebitelum vlastne nic :)

Proste jsem jen potreboval poradit, jakou byste si na inetu vybrali meteostanici, kdybyste nakupovali v libovolnem US inet shopu. Musim to do patku rozlousknout, aby se vse stihlo objednat, zaplatit, dodat do prislusneho statu atd... Jinak budu mit peska a budu dal koukat na svou stanicku z Datartu :lol: Mozna, ze si tu novou z USA dam na chatu, tam bych vyuzil i srazkomer a anemometr, ale asi jen do prvniho vykradeni... jooo, je to orisek.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:A to že ceny v ČR jsou tak nadsazené není jen tím, že je zde malý trh ale taky důsledkem toho, že některé firmy profitují na tom, že jde o nedostatkové zboží, které lze jen stěží v ČR sehnat. To znamená proč si nedat odpovídající přirážku třeba 200% zisku a to si nedělám srandu. Mluvím s vlastní zkušenosti a nebudu tyto firmy jmenovat ale určitě jich není málo.
Já měl na mysli dovoz zboží ve velkém, ne individuální dovoz v malém. Výrobky na trhu nejsou výsledkem toho, že někdo doveze zboží za 10 000,- Kč, ale kontejner. Bavme se o stovkách a tisících kusech. Nejprve (nevozím z USA, ale z Asie od výrobců) musím splnit kupu požadavků pro dovoz do EU - požadavky na nezávadnost obalů, zaplatit za obaly, jako potenciální odpad, zaplatit clo, zaplatit dopravu - která mimochodem trvá měsíc - zaplatit poplatky za recyklaci elektroodpadů, vytvořit české návody, splnit technické požadavky -prohlášení o shodě na základě atestů, požadavky na nepřítomnost šesti prvků v elektrozařízení dle evropské direktivy RoHS a pak zboží prodávat. A 200% přirážky tady možná bylo v roce 1991, ale dnes je takové procento úsměvné a to je slabé slovo. Všechny tyhle požadavky nemusí nikdo při individuálním dovozu splňovat a tudíž nenarůstají náklady. Nechtěl jsem nikoho urazit, ale stoupl mi tlak, když se dočtu, jací jsou vlastně dovozci vydřiduši. Nevím jak v jiném oboru, ale já pracuji v tomto odvětví spotř. zboží 11 let a dnes je taková konkurence, že mít 200% prostě nelze. Dnes už meteostanice nejsou nedostatkovým zbožím. Před asi dvěma lety jsem udělal pokus - snížil jsem při doprodeji cenu jedné stanice - až na skoro nákupní cenu. Výsledek - stanice se nezačala prodávat markantně více, jak každý předpokládal. Místo 10 kusů jsem jich prodal za stejné období 11. Zamyslete se, proč jsou Škodovky v Německu, nebo jiných zemích levnější, když se vyrábí v Čechách. Rozdíl je od 150 do 200 tis. Kč. Před týdnem jsem dostal - asi jako reakci na vlákno, které jsem založil ohledně právě stanic WMR918, WMR928 a WMR968, kde jsem chtěl znát praktické zkušenosti s používáním těchto stanic, jejíž doporučená cena je kolem 15 000,- Kč (!!) - mail od uživatele z Mladé Boleslavi. Doufám, že se nebude zlobit, když Vám jej budu citovat: "Preji prijemny den,
skusenosti mame s WMR928 a velice spatne. Na dobirku jsme ji poridili z
Nemecka. V podstate nikdy kompletne nefungovala a ochota dodavatele
problem resit je nulova." konec citátu.
Pokud si zákazník zakoupí mnou dováženou stanici, nebo jiný výrobek (bezdrátový teploměr, budík atd.) může mi, pokud má dotaz, problém, reklamaci, něčemu nerozumí - zavolat na mobil, který všichni prodejci znají a je i na mých stránkách na netu a já se pokusím rychle problém řešit. Takhle není vyjímkou telefonát v neděli ráno, nebo třeba v devět večer. Nikdy jsem nikoho neodmítnul a pokud jsem něco nevěděl, tak jsem napsal výrobci do Asie. A tak mi volají i zákazníci, kteří koupili nějakou stanici v Lídlu za pět stovek, protože je Lídl levnější, ale taky Vám tam nic neřeknou. A o tom to ale je. Takže pokud jsem nějakého odborníka na zahraniční obchod (dobrmanek) urazil, tak se ještě jednou omlouvám.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

To je skutečně pravda že některé firmy mají přirážku až 200% a někdy i více, není to sice elektro, ale za tím si budu tvrdě stát. Nebudu nikomu říkát jména těch firem ale ty ceny jsou z toho důvody že dovoz do ČR je omezen obrovskými problemy a nechutným papírováním a tím pádem samozřejmě i jako jedíní prodejci si můžou účtovat nehorázné ceny. Takže si to přeberte.

Pro Romana - dovozce:
Opravdu mě nemusíš vysvětlovat jaké jsou všechny možné problémy při dovozu z cizí země ve velkém. Znám to až moc dobře. Nejde o dovoz jednotlivých kusu a navíc to není elektro. Psal jsem 10000 kč a více, to znamená, že horní hranice není omezena.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:To je skutečně pravda že některé firmy mají přirážku až 200% a někdy i více, není to sice elektro, ale za tím si budu tvrdě stát. Nebudu nikomu říkát jména těch firem ale ty ceny jsou z toho důvody že dovoz do ČR je omezen obrovskými problemy a nechutným papírováním a tím pádem samozřejmě i jako jedíní prodejci si můžou účtovat nehorázné ceny. Takže si to přeberte.

Pro Romana - dovozce:
Opravdu mě nemusíš vysvětlovat jaké jsou všechny možné problémy při dovozu z cizí země ve velkém. Znám to až moc dobře. Nejde o dovoz jednotlivých kusu a navíc to není elektro. Psal jsem 10000 kč a více, to znamená, že horní hranice není omezena.
Souhlasím s tím, že v některém oboru to tak může být, třeba i 500%, ale jen jsem nepředpokládal, že se zde bude probírat třeba textil, nebo obuv, ale stanice. Samozřejmě příkladů je hodně i z elektro - a budu konkrétní - třeba hybridní HD-ILA televize JVC model HD-70ZR7U s úhlopříčkou 178 cm má doporučenou cenu 179 000,-. V DATARTU je za 139 000,- Kč (včera jsem se díval). V Německu se dá sehnat za 100 000,- Kč včetně DPH. Výhradní zastoupení je o diktátu cen, ne o trhu.
Ale nic ve zlém. Přeji Tobě a všem ostatním návštěvníkům těchto stránek hezké svátky a co nejméně protivných dovozců!
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Musím zdůraznit, že textil ani obuv z USA nedovážíme. Opravdu nechápu jak Roman - dovozce na takouvodle hovadinu přišel :D. Každý ....... přeci ví že nejlevnější výše uvedený sortiment produkuje Asie. To co prodáváme je specifický sortiment, který ač se to nezdá, tak je po něm v ČR a SR čím dál větší poptávka a za daných podmínek kdy v celé Evropě jsou ceny na stejné výši tak přicházi dovoz jedině z USA, kde máte skutečně zaručenu kvalitu. Nechci si dělat reklamu ani už dále otravovat protože tohle je především METEOFORUM a ne nějaká tržnice. A jestliže chce někdo ze zahraničí dovážet zboží, tím nemyslím z EU, tak se vždy musí připravit na možná rizika. Tímto bych tuhle debatu uzavřel.

Pro všechny včetně Romana - dovozce:
Příjemné prožití vánočních(zablácených) svátků, co nejméně problémů s meteostanicemi, hodně zážitků s pozorováním počasí a hlavně zdraví.
To je i přání do nového roku



A zpět k meteostanicím:
Nakonec se budeš muset rozhodnout sám, a hlavně přeji šťastnou ruku při výběru.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 25 pro 2006, 14:41, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“