Jakou meteostanici dovezt z USA?

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Musím zdůraznit, že textil ani obuv z USA nedovážíme. Opravdu nechápu jak Roman - dovozce na takouvodle hovadinu přišel :D. Každý ....... přeci ví že nejlevnější výše uvedený sortiment produkuje Asie. Jedná se o specifický sortiment, který ač se to nezdá, tak je po něm v ČR a SR čím dál větší poptávka a za daných podmínek kdy v celé Evropě jsou ceny na stejné výši tak přicházi dovoz jedině z USA, kde máte skutečně zaručenu kvalitu. Nechci si dělat reklamu ani už dále otravovat protože tohle je především METEOFORUM a ne nějaká tržnice. A jestliže chce někdo ze zahraničí dovážet zboží, tím nemyslím z EU, tak se vždy musí připravit na možná rizika. Tímto bych tuhle debatu uzavřel.

Pro všechny včetně Romana - dovozce:
Příjemné prožití vánočních(zablácených) svátků, co nejméně problémů s meteostanicemi, hodně zážitků s pozorováním počasí a hlavně zdraví.
To je i přání do nového roku



A zpět k meteostanicím:
Nakonec se budeš muset rozhodnout sám, a hlavně přeji šťastnou ruku při výběru.
Hovadin bylo zde napsáno více, ne jen mnou. Zvlášť ta o kvalitě z USA. Myslíš, že USA si vyrábějí stanice sami? Vše je z Asie a tam je výroba bez rozlišení kam zboží jde. Takže se celkem divím, že Ty, jako zkušený dovozce můžeš takhle mlžit. Třeba Oregon právě je vě většinovém vlastnictví Číny, stejně, jako La Crosse. Jen se tváří jako místní výrobce. Tím bych to taky uzavřel.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Musím zdůraznit, že textil ani obuv z USA nedovážíme. Opravdu nechápu jak Roman - dovozce na takouvodle hovadinu přišel :D. Každý ....... přeci ví že nejlevnější výše uvedený sortiment produkuje Asie. Jedná se o specifický sortiment, který ač se to nezdá, tak je po něm v ČR a SR čím dál větší poptávka a za daných podmínek kdy v celé Evropě jsou ceny na stejné výši tak přicházi dovoz jedině z USA, kde máte skutečně zaručenu kvalitu. Nechci si dělat reklamu ani už dále otravovat protože tohle je především METEOFORUM a ne nějaká tržnice. A jestliže chce někdo ze zahraničí dovážet zboží, tím nemyslím z EU, tak se vždy musí připravit na možná rizika. Tímto bych tuhle debatu uzavřel.

Pro všechny včetně Romana - dovozce:
Příjemné prožití vánočních(zablácených) svátků, co nejméně problémů s meteostanicemi, hodně zážitků s pozorováním počasí a hlavně zdraví.
To je i přání do nového roku



A zpět k meteostanicím:
Nakonec se budeš muset rozhodnout sám, a hlavně přeji šťastnou ruku při výběru.
Ještě bych dodal, že jsem uvedl obuv a textil jen pro příklad. O jiném sortimentu - ani stanice, ani elektro - jsi začal Ty. Já se od začátku bavil jen o stanicích. A o těch opravdu něco vím.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Mě to tady připadá jako válka mezi Dobrmankem a Romanem - dovozcem
Chudáci ti kteří to musí číst. Ne vždy jsem se dobře vyjádřil, ne vždy mě bylo dobře pochopeno!!!!( to platí i opačně )

Chudák Pitr se ani nedozví jaká meteostanice je nejlepší.

A zpět k meteostanicím(tohle je určeno pro Pitra):
Nakonec se budeš muset rozhodnout sám, a hlavně přeji šťastnou ruku při výběru
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Mě to tady připadá jako válka mezi Dobrmankem a Romanem - dovozcem
Chudáci ti kteří to musí číst. Ne vždy jsem se dobře vyjádřil, ne vždy mě bylo dobře pochopeno!!!!( to platí i opačně )

Chudák Pitr se ani nedozví jaká meteostanice je nejlepší.

A zpět k meteostanicím(tohle je určeno pro Pitra):
Nakonec se budeš muset rozhodnout sám, a hlavně přeji šťastnou ruku při výběru
Žádná válka a žádní chudáci. Nikdo to přece číst nemusí.. Já to beru jako výměnu názorů.
Pro Pitra : já bych šel do Davis Vantage Pro2
http://www.davisnet.com/weather/products/stations.asp
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitr »

Roman -dovozce píše: Pro Pitra : já bych šel do Davis Vantage Pro2
http://www.davisnet.com/weather/products/stations.asp
Diky za tip, jak tak nad tim premyslim, asi se na to vykaslu a pockam si na tu s prijmem frankfurtskeho signalu s tridenni predpovedi. Pro me "panelakove" potreby by to bylo podstatne efektivnejsi, bude-li mit externi teplotni cidlo na aktualni teplotu. Vic bych si ani vlastne nemohl prat :o)))
radekmicek
Příspěvky: 3
Registrován: 23 pro 2006, 10:52

Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od radekmicek »

Dobrý den,
původně jsem na toto téma vůbec nechtěl reagovat. Doufám, že jsem nezpůsobil řetězovou reakci, když jsem Pitra požádal zda-li by nemohl jeho známý dovést toho Oregona.
Jinak schodou okolností jsem včera narazil na svého dlouholetého kamaráda a svěřil se mu s mojim snem o meteostanici. Tento človíček se mimojiné zabírá "oficiálním" dovozem elektroniky (hlavně MP3 a médií) z USA. Toto jsem věděl ovšem mě nenapadlo se ho zeptat. Včera mi řekl, že ta meteostanice není problém. Teď mi zjišťuje cenu a termín dodání. Tak až budu vědět, tak dám vědět :-) jak to dopadlo, ikdyby to třeba z nějakého důvodu nevyšlo.
Jinak pro Pitra: ta Davis Vantage Pro2 je určitě dobrý řešení, ale je s cenou někde malinko jinde. Pro moje účeli stačí ten Oregon, teda aspoň si myslím.
Jinak všem tady přeji úspěšný vstup do roku 2007 a mnoho pracovních i osobních úspěchů v tomto novém roce.
Omlouvám se za můj dlouhý tak trochu off-topic příspěvek
Radek
Pitr (bez hesla :-) )

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Pitr (bez hesla :-) ) »

radekmicek píše:Jinak pro Pitra: ta Davis Vantage Pro2 je určitě dobrý řešení, ale je s cenou někde malinko jinde. Pro moje účeli stačí ten Oregon, teda aspoň si myslím.Radek
Pro me ucely je Davis Vantage Pro2 take malinko jinde, ale mel jsem za to, ze Oregon je hi-tech firma a jejich meteostanice o stupinek vyssi liga, nez treba WS3600, ale Roman ve vedlejsim vlakne pise "...jsou ve stejné kvalitativní třídě, jako u nás hodně rozšířené WS 3600" - pokud by to byla pravda, tak ta nova WS3610 se da sehnat v USA jeste o dost levneji, nez ten Oregon. Ale tezko v CR najdeme nekoho, kdo ma doma obe :-) Asi to proste budes muset risknout...;) Ja zkusim od Romana koupit ten prijimac DCF z Frankfurtu, melo by to mit externi teplotni cidlo a tridenni predpoved z inetu pro CR, jestli to bude fungovat, tak pro "panelakove" potreby by to mohlo plne stacit a svou stavajici stanici odvezu na chatu :-))) Uvidime, co napise Roman... BTW: Jel bych si zalyzovat, neukaze uz nekomu meteostanice snehovou bouri ? ;)
Pitr
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr (bez hesla ) píše:
radekmicek píše:Jinak pro Pitra: ta Davis Vantage Pro2 je určitě dobrý řešení, ale je s cenou někde malinko jinde. Pro moje účeli stačí ten Oregon, teda aspoň si myslím.Radek
Pro me ucely je Davis Vantage Pro2 take malinko jinde, ale mel jsem za to, ze Oregon je hi-tech firma a jejich meteostanice o stupinek vyssi liga, nez treba WS3600, ale Roman ve vedlejsim vlakne pise "...jsou ve stejné kvalitativní třídě, jako u nás hodně rozšířené WS 3600" - pokud by to byla pravda, tak ta nova WS3610 se da sehnat v USA jeste o dost levneji, nez ten Oregon. Ale tezko v CR najdeme nekoho, kdo ma doma obe :-) Asi to proste budes muset risknout...;) Ja zkusim od Romana koupit ten prijimac DCF z Frankfurtu, melo by to mit externi teplotni cidlo a tridenni predpoved z inetu pro CR, jestli to bude fungovat, tak pro "panelakove" potreby by to mohlo plne stacit a svou stavajici stanici odvezu na chatu :-))) Uvidime, co napise Roman... BTW: Jel bych si zalyzovat, neukaze uz nekomu meteostanice snehovou bouri ? ;)
Pitr
Už jsem kontaktoval dodavatele. Nicméně je třeba počkat, některé firmy mají volno, takže jakmile dostanu odpověď hned napíšu.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pitr (bez hesla ) píše:
radekmicek píše:Jinak pro Pitra: ta Davis Vantage Pro2 je určitě dobrý řešení, ale je s cenou někde malinko jinde. Pro moje účeli stačí ten Oregon, teda aspoň si myslím.Radek
Pro me ucely je Davis Vantage Pro2 take malinko jinde, ale mel jsem za to, ze Oregon je hi-tech firma a jejich meteostanice o stupinek vyssi liga, nez treba WS3600, ale Roman ve vedlejsim vlakne pise "...jsou ve stejné kvalitativní třídě, jako u nás hodně rozšířené WS 3600" - pokud by to byla pravda, tak ta nova WS3610 se da sehnat v USA jeste o dost levneji, nez ten Oregon. Ale tezko v CR najdeme nekoho, kdo ma doma obe :-) Asi to proste budes muset risknout...;) Ja zkusim od Romana koupit ten prijimac DCF z Frankfurtu, melo by to mit externi teplotni cidlo a tridenni predpoved z inetu pro CR, jestli to bude fungovat, tak pro "panelakove" potreby by to mohlo plne stacit a svou stavajici stanici odvezu na chatu :-))) Uvidime, co napise Roman... BTW: Jel bych si zalyzovat, neukaze uz nekomu meteostanice snehovou bouri ? ;)
Pitr
Ještě co se týká Oregonu řady WMR, tak jsem se nedočetl nikde, ani v manuálech, jestli mají vnitřní paměť pro naměřená data. WS 3600 má 1750 pozic pro kompletní sadu dat v paměti EEPROM, která je nezávislá na napájení. Pro uživatele, který nemá a nechce mít zapnutý PC stále je to důležité. Stanici, kterou chystám pro prodej má nejen USB port, ale paměť na 3300 dat.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od jirkapocatky »

Roman -dovozce píše: Ještě co se týká Oregonu řady WMR, tak jsem se nedočetl nikde, ani v manuálech, jestli mají vnitřní paměť pro naměřená data. WS 3600 má 1750 pozic pro kompletní sadu dat v paměti EEPROM, která je nezávislá na napájení. Pro uživatele, který nemá a nechce mít zapnutý PC stále je to důležité. Stanici, kterou chystám pro prodej má nejen USB port, ale paměť na 3300 dat.
Na 99 % si troufám tvrdit že WMR nemá dataloger ,ale lze jej dokoupit http://www.wml-weathershop.de/wml-weath ... umePartner_&
,ovšem trochu nepříjemně to zvedne cenu celého zařízení.Ještě k tomu srovnání WS a WMR. WMR má klasický miskový anemometr,což zpřesňuje měření rychlosti větru,značně omezuje možnost zamrzání případně ucpání sněhem oproti WS a má také kratší interval snímání dat od senzoru(myslím že 10 vteřin).Má přenos dat od senzorů pouze bezdrátově a má kruhový srážkoměr který se mi jeví lepší než obdélníkový u WS.Poslední plus-lze stáhnout na netu kompaktibilní soft(zdarma),zřejmě lepší než HW ovšem nevím jestli má integrovaný FTP.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Roman -dovozce »

jirkapocatky píše:
Roman -dovozce píše: Ještě co se týká Oregonu řady WMR, tak jsem se nedočetl nikde, ani v manuálech, jestli mají vnitřní paměť pro naměřená data. WS 3600 má 1750 pozic pro kompletní sadu dat v paměti EEPROM, která je nezávislá na napájení. Pro uživatele, který nemá a nechce mít zapnutý PC stále je to důležité. Stanici, kterou chystám pro prodej má nejen USB port, ale paměť na 3300 dat.
Na 99 % si troufám tvrdit že WMR nemá dataloger ,ale lze jej dokoupit http://www.wml-weathershop.de/wml-weath ... umePartner_&
,ovšem trochu nepříjemně to zvedne cenu celého zařízení.Ještě k tomu srovnání WS a WMR. WMR má klasický miskový anemometr,což zpřesňuje měření rychlosti větru,značně omezuje možnost zamrzání případně ucpání sněhem oproti WS a má také kratší interval snímání dat od senzoru(myslím že 10 vteřin).Má přenos dat od senzorů pouze bezdrátově a má kruhový srážkoměr který se mi jeví lepší než obdélníkový u WS.Poslední plus-lze stáhnout na netu kompaktibilní soft(zdarma),zřejmě lepší než HW ovšem nevím jestli má integrovaný FTP.
Jirka
Musím vše pečlivě porovnat a nastudovat. Nová verze WS 3600IT má mít přenos na 868 MHz a stejně, jako WS 1600 přenos dat v intervalu 4 sekundy. Uvidíme.
Návštěvník

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Návštěvník »

Roman -dovozce píše: Musím vše pečlivě porovnat a nastudovat. Nová verze WS 3600IT má mít přenos na 868 MHz a stejně, jako WS 1600 přenos dat v intervalu 4 sekundy. Uvidíme.
A jak se oznacuje ta nova WS3600 v zahranici, je to ta WS3610 v USA ?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Anonymous píše:
Roman -dovozce píše: Musím vše pečlivě porovnat a nastudovat. Nová verze WS 3600IT má mít přenos na 868 MHz a stejně, jako WS 1600 přenos dat v intervalu 4 sekundy. Uvidíme.
A jak se oznacuje ta nova WS3600 v zahranici, je to ta WS3610 v USA ?
Ne, nová verze není ještě na trhu, budeme si muset ještě počkat. WS 3610 je verze modelu WS 3600 pro USA, Stejně jako WS 1610 a WS 3512 jsou verze WS 1600 aWS 3500 pro USA. Ale právě třeba model WS 1600, pracující na frekvenci 868MHz jede v USA jako WS 1610 na frekvenci 915 MHz. No a těch úprav dle předpisů v dané zemi - jako třeba výkon - může být víc. Taková frekvence 915 MHz u nás může být problém.
Pitr
Příspěvky: 21
Registrován: 19 lis 2006, 23:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od Pitr »

Tak jsem nakonec objednal Oregon Scientific WMR968 za 165 USD z tohodle shopu: http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
METEOshop
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2007, 12:06
Bydliště: Brno, Valchařská 77, 61400
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse nebo hádka?

Příspěvek od METEOshop »

Pitr píše:Tak jsem nakonec objednal Oregon Scientific WMR968 za 165 USD z tohodle shopu: http://www.qualcollmore4u.com/catalog/i ... 175545.htm
Nevim sice co je to za obchod, ale dovolim se tu podelit o sve zkusenosti z nakupovani pres net v USA. Byl jsem tam dvakrat vzdy celou zimu a objednal jsem si za tu dobu nespocet veci (pres 40 polozek urcite), takze si myslim, ze zkusenosti mam. Nekolikrat se mi stalo, ze pokud si clovek nasel nejlevnejsi obchod a provedl tam objednavku, tak mu pak v mailu napsali, aby ji potvrdil telefonicky a po telefonu se ho snazili presvedcit, aby si objednal jeste dalsi veci (nekolikanasobne drazsi nez obvykla cena) a pokud jim rekl, ze chce jen to co si objednaval, tak mu rekli, ze mu to dodaji odhadem za 6-8 tydnu :-(. Takto tam funguje nekolik desitek neli stovek eshopu, takze bacha na to.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“