Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Je stále slunečno a velmi větrno v nárazech 15 m/s i průměr je nad 8 m/s pěkné počasí kazí silný vítr vždyt w chill kolem -2C
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

[quote="Tom"][quote="dubnany 189"]

Jen pro zajímavost máte nějaký graf či záznam pro zobrazení nárazu nad 22 m/s né že bych nevěřil ale rád bych viděl nějaký záznam z meteostanice jak to s větrem u vás bylo.... P.S. co vlastně máte za stanici?:D
Zdravím já mám meteostanici značky Hyundai a má základní funkce jako je teplota, tendenci tlaku vzduchu, symbol pro předpověď počasí, fázi měsíce
měření větru nemá.Ono já tu rychlost větru spíš odhaduji,ale dost mě to i vyjde.Protože když se pak podívám na aktuální počasí na fremeteo nebo i forecu kde jsou i Dubňany tak je tam i rychlost větru.Jinak jsem to včera moc dobře neodhadl ale i tak největší náraz byl 73km/h tj lehce přes 20m/s.Ale mám v plánu si koupit anenometr čili přístroj na měření větru,ale nevím kolik takový přístroj stojí. 8)
Naposledy upravil(a) dubnany 189 dne 18 bře 2009, 13:01, celkem upraveno 1 x.
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj tu neni moc o čem psát, po celý den skoro jasno, snad jen že se u středohoří Ac lenticularis a o něco podobného se snaží i nějaké cirry vítr stále čerstvý nárazový Sz-SSv odhadem 3-8 m/s s nárazy 10-20 m/s i když změřeno bude doma možná jen slabě nad 10 m/s jako včera.

Aktuálně 11:40 skoro jasno ObrázekObrázek 7°CObrázek SSz 5 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Ráno a dopoledne skoro jasno ale postupně od severu přibývá oblačnost vrstevnatá typu St,Nb a As a potom i nižší kupovitá možná už brzy budou nějaké přeháňky SV od nás už nějaké slabé jsou.Je velice větrno.Teplota ranní 1°C.Denní teplota je 9°C a fůká hodně silný SZ větr odhadem 10m/s nárazy jsou v maximech až ke 20m/s jinak do 15m/s.Tlak 1023hPa.Srážky za noc 2mm jinak 0mm. :D :wink:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Dubnany:
No s tím měřením větru podle odhadu bych byl opatrný :D navíc co jsem se díval na tom freemeteo.com tak to máte docela mylné informace protože sice to ukazuje Dubnany ale hodnoty jsou z nejbližší meteorologické stanice což v tom připadě je letiště Tuřany a to je teda velká vzdálenost 50km na posouzení což je potvzeno i v té tabulce jestli jsem to dobře pochopil http://freemeteo.com/default.asp?pid=15 ... 6329&la=12. A ještě jak měříte srážky máte na to srážkoměr nebo berete data z toho free meteo? S tím anemometrem radši bych obnovil Hunday za jinou se všemi funkcemi zvlášt to asi nemá cenu ale to už sem nepatří na tuto stránku :D :D.P.S. ještě nevím proč to ukazuje podle Tuřan ve Vyškově je také profi nebo ne?
Jinak k počasí stále velmi větrno v náraazu už jsme takřka na 19 m/s.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Velmi větrno, dopoledne polojasné až oblačné, krásné cumuly ve studeném proudění, ráno 2 stupně nad nulou, na zemi místy zbytky krupek od večera, maxima stoupala k 5 stupňům, chvíli i výše, vzduch absolutně čistý, čerstvý.
Aktuálně však silná sněhová přeháňka, teplota klesla k nule, vítr fučí jak ďas, dohlednost je na 100 metrech, přeháňky z Polska dorazily ...

edit 14.00 - Už máme bílo, teplota klesla lehce pod bod mrazu, stále chumelí, ale obloha se už začíná projasňovat ....

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Tom
Srážky měřím klasickým srážkoměrem mám zelený zahradní srážkoměr a ten je docela přesný má stupnici do 35mm.Jinak je ještě pravda že to freeteo má dost mylné informace hlavně co se týká srážek že tam napíšou třeba 2mm a u nás jich spadne mnohem víc. :twisted:

Počasí je tu takové střídá se oblačno se zataženem a stále hodně fůká od SZ-S i s těmi nárazy přes 15m/s.Ale je pravda že ten větr je o cosi slabší než dopoledne kdy byl moc silný.Teplota je rovných 10°C a teď i svítí slunce,ale brzy zas přestane a možná bude pršet. :D Tlak 1022hPa. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

dubnany
??? ty data o počasí jsou z Tuřan tudíž nemůžou odpovídat vaší oblasti :shock: :D :D
Souhrnem dnešní den byl a je slunečný stále ještě větrný i když už vítr nepatrně slábne max. a min. hodnoty jsou v banneru.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Janek »

Takže Těšínem se prohnaly 4 sněhové přeháňky. V jedné z nich padaly krupky o velikosti větší než můj rekord (ten je 0,5 cm), bohužel neměly ledovou charakteristiku a byly rozmočené. V poslední velmi silně chumelilo. Za touto poslední se vytvořily 2 krásná vela (velum), která by se v galerii dobře hodnotila. 8) Bohužel ten foťák (ale stejně bych ho neměl po ruce). :( Toto počasí mám zkrátka velmi rád... :)
Aktuálně: +2 °C; slabý severák; 4/8 Sc fra, Ac fra, Cu con...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes po včerejšku další vydařený den. Ráno pěkně bílo, ale jakmile se oteplilo, vše zmizlo. Po poledni se začaly kupit první výraznější Cu, ze kterých vylezl i Cb a potom už šla jedna přeháňka za druhou, ze všech vypadával sníh. Srážky včera 1,9 mm, dnešní tmax 5,7 °C, tmin teprve padne, aktuálně 0,1 °C, tlak 1020,2 hPa. Taky jsem fotil jak urvaný z řetazu, takže mám spoustu pěkných fotek, jenže je musím upravit. Navečer s krásný bonus viz obrázek. Zítra nahraju fotky na web.
Přílohy
shelf cloud.jpg
shelf cloud.jpg (20.43 KiB) Zobrazeno 4791 x
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
seddy
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2009, 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od seddy »

Zdravím z Ml.Boleslavi,

Toto jsem nafotil po šesté hodině u MB :D .Fotek mám nafocených asi deset.Honza[
Přílohy
SDC10007.JPG
SDC10007.JPG (251.87 KiB) Zobrazeno 4763 x
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 352
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím, dnes několik sněhových přeháňek. Teplota ve 13hodin ještě 5°C po přeháňkach spadla na 2 ted již 0,8°C a oblačno. Přes den foukal silný vítr, který se již utišil. Také přidám 1fotku snad vám to nebude vadit
Přílohy
cumuly nad beskydami
cumuly nad beskydami
18.3.2009 001.jpg (129.36 KiB) Zobrazeno 4740 x
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Tom píše:
dubnany
??? ty data o počasí jsou z Tuřan tudíž nemůžou odpovídat vaší oblasti :shock: :D :D
Souhrnem dnešní den byl a je slunečný stále ještě větrný i když už vítr nepatrně slábne max. a min. hodnoty jsou v banneru.
Jo taky jsem si to uvědomil že že data o počasí jsou z Brna-Tuřan a to je od nás cca 50-55km a počasí tam může být značně rozdílné než u nás.Jinak bližší stanice od nás jsou ve Strážnici na východě a další je v Němčičkách na Břeclavsku. :D
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
LukeH
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2009, 12:46
Bydliště: Brno - Štýřice, 233 m n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od LukeH »

Nazdárek,
tak opět jenom narychlo co se tu v Brnisku dělo.
sobota: oblačno a slunko pěkně koukalo, teplota 3,1°C - 10,7°C, foukalo od SZ rychlostí do 5,8m/s s nárazem do 10,5m/s, navečer a v noci už téměř bezvětří
neděle: od rána zataženo, deštivo, teplota 3,9°C - 7,7°C, větry od V 1,6m/s s nárazem 2,5m/s, přes den napršelo 2,7mm, a to sem chtěl jít na kolo
pondělí: tejden začal protrhávající se oblačností s teplotou 5,6°C - 10,3°C se SZ až SSZ větrem s rychlostí do 3,4m/s a nárazem 5,1m/s bez deště
úterý: to byl malej rozběh na středu, teplota 1,6°C - 10,8°C s obačností ale slunko se ukázalo odpoledne, navečer začal zesilovat SZ vítr s rychlostí do 4,3m/s v nárazech 8,1m/s a spadlo 4,8mm srážek, skoro všechno padlo mezi 21 - 23 hodinou
středa: ve dvě ráno dalších 0,7mm srážek, zesiloval vítr od SZ s rychlostí do 6,4m/s v nárazech 9,7m/s, foukal přes celej den až sem se bál o sloupek ale přežil a nepadl mě ani rychlostní rekord, teplota 2°C - 8,3°C, slunko se přes den pěkně dralo skrze mraky, ráno ve vyšších polohách města trocha sněhu a auta jezdily do štatlu zasněžený
no a pokud někdo má ten graf s rychlostí větru přes 20m/s tak to bych se taky koukl a dost by mě zajímalo jakej to je šrumec takovej náraz.
WXR 815 kontinuální měření od 16.2.09 každých 10 minut
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Vichr »

Včerejší studená fronta se obešla beze srážek, dokonce snad nebyla ani chvíli souvisle zatažená obloha, jen citelně zesílil vítr. Foukalo to i dnes celý den, ale opět beze srážek, převážně oblačno až polojasno, ranní minimum +2 st., odpoledne kolem +8, teď večer ještě 5,5. Minulý pracovní týden bylo chladněji než teď. Jsem zvědav, zda se zítra opravdu dostaví citelné ochlazení. Spíš počítám s tím, že odpolední teploty vystoupí na 5-6 st. a jediný opravdu studený den v týdnu bude pátek. Letošní březen je něčím zvláštní. Neustále balancuje na rozhraní jara a zimy, kde se vyskytuje studený déšť, déšť se sněhem a s krupkami. Nedává pocit tepla, ale statisticky vzato docela teplý je, protože vůbec nemrzne (pokud se nepletu nebyl v Č.B. zatím ani jeden mrazový den). Teplota vzduchu při převážně velké oblačnosti kolísá v malém intervalu, ze kterého jen výjimečně vystřelí nahoru. A zdá se, že to tak může vydržet do konce měsíce, neboť ta různá ochlazení či oteplení, která modely ukazují, se nakonec vždycky nějak zmírní, zkrátí, vyšumí...alespoň u nás.

Zdravím
Vichr
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“