Rušení meteostanice

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Šeba
Příspěvky: 4
Registrován: 06 črc 2008, 20:35

Rušení meteostanice

Příspěvek od Šeba »

Zdravím,

rád bych si pořídil meteostanici a připojil ji k notebooku, ale řeším jeden problém. Doma máme meteostanici nebo spíš takový lepší teploměr pracující na kmitočtu 433 MHz. Pokaždé, když si v místnosti, kde tento ,,teploměr" je, zapnu notebook, tak ta meteostanice ztratí příjem ze svého čidla. Nevím čím to je, ale s notebookem si nerozumí. Wi fi mám vypnuté, takže odtud to rušení asi nebude. Nicméně jádro problému je, že se bojím, že ta meteostanice to bude dělat taky a to by pak byll velký problém, nemohl bych data nahrávat do notebooku za běhu stanice (aktuální data), ale asi nějak zpětně. Zvolil jsem si stanici na jiném kmitočtu, ale nevím, jestli to pomůže. Nemáte s tímto někdo zkušenosti?

Díky, Jakub Šebesta
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

Dobrý den,tohle mi dělala stanice taky,je prostě potřeba jednotku oddálit od notebooku.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rušení meteostanice

Příspěvek od Jan Pícha »

Ostatně teďka mám stanici s vlnovou délkou 868 Mhz a problémy zatím nemám a to mám jednotku hned vedle kompu
Pěkný den z Teplicka :-)
Šeba
Příspěvky: 4
Registrován: 06 črc 2008, 20:35

Re: Rušení meteostanice

Příspěvek od Šeba »

No ta, co si chci koupit používá také pásmo 868 MHz, takže to asi risknu... Díky za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“