Anemometr (výpadky) - TFA Nexus/Irox,WXR

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Anemometr (výpadky) - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím,pár dní mám připojenou stanici trvale k PC a nadávky,že vypadávaj senzory se vyplnily.Nejhorší je tedy anemometr,který padá každou chvilku.Na adrese http://www.ehodinarstvi.cz/PROFI-METEO-CXR_g4007.html jsem objevil stanici opět se stejnými čidly jako maj stanice Irox nexus WXR atd.....ale stím rozdílem že ten větroměr má solární napájení a také anténu.Myslíte že by se dal tento anemometr někde pořídit popřípadě zlepšilo by se to?nebo je chyba jinde? :( . Do té doby co stanice nebyla zapojená trvale k PC tak vše běželo jak má.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Tom »

Myslím si,že by to byly zbytečně vyhozené peníze a taky to nemusí fungovat že to je na 433 mhz ještě neznamená, že to bude fugovat s tvou záleží jak je to nastaveno výrobcem může to být nějak kodováno atd..Problém nebude podle mě v to,m že má lepší dosah tento anemometr ale spíš v tom ,že usb konektor a anténa meteostanice jsou příliš u sebe a při dlouhodobějším napojení se ruší(zkracuje signál dosahu).Já tedy teď problém cca 3 měsíce nemám čidla jsem dal poměrně na malou vzdálenost od meteostanice a našel místa kde to neblbne.Anemometr mám max. 20 m od meteostanice a mám ji na přímou viditelnost od čidel jinak by to asi zlobilo.Zkoušel jsem udělat externí anténu podle návodu co tu na foru je ale ještě to nemám stoprocentní bylo to spíš horší asi jsem udělal někde chybu a teď nemám nějak čas experimentovat a navíc problémy ted nemám tak se mě do toho nechce. :D :D :D
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Jan Pícha »

No nevím,asi budu muset taky něco s tou anténou vyřešit :D .Už jsem staniic jednou rozebral aby se podíval co tam je....no jako jak tohle mohlo stát 8000 Kč to mě tedy hned udivilo,navíc ta anténka to je takový malý drátek,tak se nedivím že to jde špatně.Jinak jsem se koukal na ceníky Davis a koukal sem že to všechno o 3000 Kč zdražili.....čím to je? :(
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Tom »

Je to jen taková spirálka z drátu takže defakto žádná anténa.Příští rok má být nějaká renovovaná WXR s externí anténou.To už nám ale nepomůže jedině zkusit udělat svou anténu jinak nic jiného asi nepomůže a nebo zkusit zmenšit vzdálenost čidel od hlavní části u mě to pomohlo....Tak to nevím proč zdražují cena by měla jít spíš dolů je to z USA tak bych předpokládal že to bude levnější kvůli krizi :D :D ale neznám ceníky jejich takže nemůžu potvrdit jestli to tak je.Kdyby to nebylo tolik tisíc riskl bych koupi přímo z USA vyjde to určitě podstatně levněji ale už je to moc peněz problémy s případnou reklamací atd.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:No nevím,asi budu muset taky něco s tou anténou vyřešit :D .Už jsem staniic jednou rozebral aby se podíval co tam je....no jako jak tohle mohlo stát 8000 Kč to mě tedy hned udivilo,navíc ta anténka to je takový malý drátek,tak se nedivím že to jde špatně.Jinak jsem se koukal na ceníky Davis a koukal sem že to všechno o 3000 Kč zdražili.....čím to je? :(
Proč se zdražuje? Stanice se kupují za dolary. V létě byl dolar 14 - 15,- Kč a teď je 19 - 20,- Kč. Počítám, že celkově se zdražení promítne někdy do první poloviny příštího roku u všech nově dovezených výrobků, za které se platí v dolarech. Tolik pro objasnění.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:No nevím,asi budu muset taky něco s tou anténou vyřešit :D .Už jsem staniic jednou rozebral aby se podíval co tam je....no jako jak tohle mohlo stát 8000 Kč to mě tedy hned udivilo,navíc ta anténka to je takový malý drátek,tak se nedivím že to jde špatně.Jinak jsem se koukal na ceníky Davis a koukal sem že to všechno o 3000 Kč zdražili.....čím to je? :(
A vlastně i co je z Evropy může jít nahoru. Protože i když je Euro ke koruně jakž takž stejné, do Evropy se doveze zboží zase za dolary. Pokud budete sledovat kurz dolaru, pak uvidíte ty rozdíly. Někdy po r. 2000 byl dolar cca 38 -42,- Kč, klesal až do léta letošního roku. Pro pamětníky to není žádná novinka . Oregon WMR 918 stála kolem 25 tis a WS 3600 kolem 18 tis. Ale když se slevňuje, tak je ticho, když se zdražuje , je povyk. Ale cena benzínu také kolísá, tím i doprava. Vše se vším souvisí.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Tom »

to je taky důvod dolar šel nahoru,ale neříkám že u Vás :Roman-dovozce:ale např. u benzínu jde cena vždycky rychlej nahoru než dolů. :D .Každopádně si myslím že i elektronika by měla jít časem trochu dolů nebo alespoň zpomalit nárust cen kvůli zdražujícímu se dolaru .recese
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Jan Pícha »

No jsem tedy zvědavej jaké budou ty nové WXR Nexus a Irox....ta antenka by prospěla a taky by mohli změnit frekvenci na těch 868 mhz.......nechápu také proč když je už dokázáno,že 868 Mhz je zásadně spolehlivější než 433,tak proč do těch stanic stále rvoutu frekvenci 433 Mhz.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr - TFA Nexus/Irox,WXR

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:No jsem tedy zvědavej jaké budou ty nové WXR Nexus a Irox....ta antenka by prospěla a taky by mohli změnit frekvenci na těch 868 mhz.......nechápu také proč když je už dokázáno,že 868 Mhz je zásadně spolehlivější než 433,tak proč do těch stanic stále rvoutu frekvenci 433 Mhz.
Souhlasím s tou frekvencí. Pokusím se zatlačit na výrobce, je celkem nakloněn požadavkům (viz anténa u WXR).
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“