Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dnes bylo oblačno až polojasno s menší kupovitou oblačností bezesrážek. Teplota ranní 11°C. Denní 21°C Teď je 13,6°C. Vítr mírný Z večer až J 2-6m/s. Tlak 1008hPa. Srážky 0mm. :(
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dnes je od rána zataženo s šedivou oblačností bezesrážek.Připomíná to podzimní inverzi.Teplota ranní 13°C. Denní je 18,8°C. Větr slabý-mírný východní-jihovýchodní 2-5m/s. Tlak 1004hPa mírný pokles. Srážky 0mm. Dohlednost zhoršená vlivem kouřma. :wink:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

Co to je na těch webech ESTOFEXu a SKYWARNu?? :D Jsme v pásmu výstrahy bouřek druhého stupně, je zataženo nízkou oblačností (st) a je asi 14,5°C. No to budou opravdu velké bouřky. :D

filip: No to jsem se teď pěkně ztrapnil. Já to samozřejmě vím, že 1 mm sr. je 1 cm sň. Ale nechápu potom, že ten stadion ještě stojí. V Humpolci byly závěje na střeše do 1 metru a zimáček šel bez milosti dolů. Je pravda, že v 70. letech, když se zimák zastřešoval, tak jim střecha po pár dnech spadla a zabila 2 lidi. Asi to pak udělali až neskutečně pořádně, protože je zázrak, že se jenom ohly dva vazníky.
Naposledy upravil(a) Yves dne 06 čer 2009, 14:02, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

včera oblačno, ráno 8 stupňů, přes den v okolí 16, večer 11.

Dneska zataženo, pouze přechodně dopoledne oblačno, ráno trochu poprchávalo. Stran srážek, ty se ani moc nedají čekat, snad jen v Čechách, zítra tomu bude podobně, přičemž bude tepleji a pravděpodobnost deště se zvýší. Aktuálně je 15, mírný východní vítr. Stále chladno.

Další dny přinesou teplé počasí a chcíplé fronty k nám na Moravu či do Slezska, čili dusno a teplo, přitom relativně sucho. Nic moc ... aspoň pro mně. Snad až v polovině týdne nějaké srážky a pak jasno v oblasti vysokého tlaku, doufám bez dusna.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od filip »

Yves píše: filip: No to jsem se teď pěkně ztrapnil. Já to samozřejmě vím, že 1 mm sr. je 1 cm sň. Ale nechápu potom, že ten stadion ještě stojí. V Humpolci byly závěje na střeše do 1 metru a zimáček šel bez milosti dolů. Je pravda, že v 70. letech, když se zimák zastřešoval, tak jim střecha po pár dnech spadla a zabila 2 lidi. Asi to pak udělali až neskutečně pořádně, protože je zázrak, že se jenom ohly dva vazníky.
Nevím, neviděl jsem to, ale předpokládám, že tohle byla lokální louže o hloubce 75 cm ale plochou zabírající zlomek plochy střechy (co já vím, třeba 10 %). Kdežto sníh ležel po celé ploše rovnoměrně o výšce 100 cm (cca 10 cm vody) Takže sníh má v tohle případě o 25% větší hmotnost než ta louže (zabírající 10% plochy střechy). Doufám že jsem to teď v rychlosti spočetl správně. Ale ještě jdnou, nevidělel jsem to, mohlo to být všechno jinak.

Počasí: Zataženo, občasný slabý déšť, momentálně pod rozlišovací schopnost srážkoměru (0.1 mm) Teplota kolem 13°C slabý vítr spíše severních směrů. Zatím to na bouřky a přívalové deště nevypadá, ale zdání někdy klame, podle německého radaru by něco přijít mohlo.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak nám trochu slunce začíná prosvítat ale ještě stále je spíš oblačno teplota +18.5C snad odpoledne nějaká ta bouřka dorazí.
Naposledy upravil(a) Tom dne 06 čer 2009, 14:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

U nás stále chladno, teplota nevyleze přes 15 °C. Včera tmin 2 °C, tmax 14,4 °C. Dnes pod mrakem, 11,8 °C, ale na rozdíl od Yvese očekávám nějaké bouřky. No nechám se překvapit. Mimochodem už u nás pozvolna zrajou borůvky, dneska jsem sezobal celou hrst :) .
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

filip: Jasně máš pravdu, ale v tom Humpolci byly také závěje až metr, někde mohlo být třeba 5 cm sněhu. No je to jedno, nebudem to tu spamovat.
První bouřky se v Rakousku tvoří a u nás se oblačnost lehce protrhává. Že by se nakonec navečer zablýskalo?? Teplota docela leze, je 16,5°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5605
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 velká oblačnost, později večer a v noci polojasno až skoro jasno, většinou vys. oblačností, Tmax 15,2°C Tmin 7,0°C, vítr Z-Jz do 5 m/s, v nárazech až 7 m/s

Aktuálně 15:40 zataženo, mírný déšť ObrázekObrázek 12,9°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pondělí 1.6.
polojasno se slabým deštěm (0,5 mm), Tmin +8,9°C, Tmax +20,4°C

Úterý 2.6.
polojasno s postupným přibýváním oblačnosti - večer 2 slabé bouřky (1 mm), Tmin +11,0°C, Tmax +20,5°C

Středa 3.6.
oblačno se slabým deštěm (0,5 mm), Tmin +10,2°C, Tmax +16,5°C

Čtvrtek 4.6.
oblačno s demoverzí deště navečer (0,0 mm), Tmin +7,1°C, Tmax +13,9°C

Pátek 5.6.
ráno zataženo s deštěm (0,2 mm), odpoledne vyjasnění, Tmin +5,2°C, Tmax +14,7°C - průměrná denní teplota pouhých +7,2°C !

Sobota 6.6.
ráno skoro jasno, posléze až zataženo se slabým deštěm, Tmin +2,2°C, Tmax +14,4°C. Aktuálně začíná pršet, od jihu se blíží srážkové pásmo, tlak 1000 hPa, teplota +11,9°C. Dopoledne silný S až SV vítr do 10 m/s nyní ustal.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde zpočátku polojasno,post.oblačno až zataženo a odpoledne s deštěn,ve kterém napršely 4mm.Tmin velmi nízká pouze +2,1st. a Tmax +14,4st.Aktuálně v 17.40 je skoro zataženo,po dešti,teplota +11,2st. a tlak 1000,4hPa.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

:D Tak myslím, že už sem nepatřím. Jak má člověk zkoušky a nemá čas sledovat detaily, tak je to na nic. Nakonec bouřky narostly a Morava je teď silně pociťuje. Zrovna u nás jedna narostla. Jelikož pršelo a bylo dost kouřmo, byly vidět jen velmi blízké blesky (já viděl dva CG, vzdálenost do 1,5 km), a jinak bylo slyšet jen občasně hřmění. Srážky slabé, do 2 mm, ale jelikož šla bouřka těsně jihovýchodně, tam muselo napršet podstatně více, bylo to vidět. Teplota před bouřkou 19°C a i po ní máme teď v 19:03 stále 16°C a nadále je dusno, jen to kouřmo se vytratilo.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Vichr »

Yves píše:Co to je na těch webech ESTOFEXu a SKYWARNu?? :D Jsme v pásmu výstrahy bouřek druhého stupně, je zataženo nízkou oblačností (st) a je asi 14,5°C. No to budou opravdu velké bouřky. :D
Něco podobného jsem si říkal také. Dokonce když před čtvrtou hodinou začalo hřímat, silně hřímat, zpočátku jsem nemohl skrz stratus rozpoznat, odkud vlastně bouřka jde. Během několika minut nastala tma. To, co se chvílemi dělo na obloze, bylo dost dramatické. Naštěstí nepřišly kroupy, pršelo vydatně asi půl hodiny. Stále trvá proměnlivé počasí s přeháňkami. Teplota vzduchu před bouřkou byla vyšší, asi 18 st, nízká oblačnost nebyla úplně souvislá, občas i svítilo slunce a bylo dusno. Teď večer je velmi vysoká vlhkost vzduchu (98%) a teplota se drží kolem 13.
U nás na jihu bylo nejhorší počasí minulý pátek a sobotu - kolem 10 st., déšť. Tento týden dopadl nad očekávání dobře.

Zdravím
Vichr
storm_ice
Příspěvky: 5605
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj tak nám za odpoledne napršelo Obrázek 2,6 mm , jinak dopoledne přechodně skoro zataženo, ráno ještě méně oblačnosti, Tmax 15,4°C Tmin 3,7°C

Aktuálně 22:40 zataženo, kouřmo ObrázekObrázek 12,0°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Už mám současného počasí akorát tak dost.V noci byl sice jen přízemní mrazík při minimu těsně pod +2 st,ale ráno se zatáhlo a pod oblačností bylo chladno i přes den +12 st,odpoledne přišly srážky večer i vydatné a je +10 st.Bouřka sanozřejmě k nám žádná nedojde,anebo jako dnes vznikne pár desítek km za námi.
Už aby bylo teplo,klidně i dusno,máme červen.Snad další dny teplejší a vlhčí počasí zpestří něšjáké místní bouřky...
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“