Meteostanice TE831X

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od jirkapocatky »

Rosina píše:Zas mám problém s tým tlakom. Nastavím o 1 hPa menej ako v Hričove aj na starej aj na novej stanici. Už nenastavujem výšku ale priamo tlak na tú potrebnú hodnotu. Stará ide v pohode ale TE831X strašne rýchlo vystúpa alebo poklesne. Napríklad na starej 1008 a na novej už viac ako 1012 a pritom ich stále nastavujem na rovnakú úroveň. Čo s tým je? A so stanicou nehýbem ani nemením výšku v ktorej sa nachádza, sú aj so starou stále pri sebe.
Je to prostě kvalitou toho čidla samotného.I když si to jednou zkalibruješ,může se stát že se ti při pohybu tlaku at už nahoru či dolu začne tvá hodnota rozcházet s oficiální stanicí SHMU.Někdy se dá dokonce vysledovat,že čím víc se tlak dostává do extrémních hodnot at už min. či max. tím víc se rozcházejí tvé hodnoty s těmi oficiálními a pak jak se tlak zase vrací k nějakému "středu" se vaše tlaky zase přibližují hodnotami k sobě.Není to ale pravidlo.Chci tím jen říci, že se s touto realitou musíš smířit,protože prostě tvé čidlo zy ty peníze nemůže být stejně tak přesné jako to které stojí několikanásobně víc.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Kamarát mi poradil aby som si dal správnu výšku a čakal čo to spraví. že by to mohlo zabrať. A naozaj, na starej je 1007 a na novej stúpa z 1003. Už je na 1004 tak snáď to bude v pohode.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

V Hričove ktorý má 311 m.n.m. je 1001 hPa. A keď na novej stanici nastavím moju výšku 400 tak mi momentálne ukazuje 995,2 hPa. A to bude isto zle. Ten čo mal stanicu predo mnou hovoril, že mu to ukazovalo v pohode. Neviete čo mám robiť? :?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Rosina píše:V Hričove ktorý má 311 m.n.m. je 1001 hPa. A keď na novej stanici nastavím moju výšku 400 tak mi momentálne ukazuje 995,2 hPa. A to bude isto zle. Ten čo mal stanicu predo mnou hovoril, že mu to ukazovalo v pohode. Neviete čo mám robiť? :?
Neřešit to :D :D jak tu bylo psáno nedívej se na tu nadmořskou výšku dej tam aby to cca sedělo s tou co píšeš a je :D nikde jinde než v pohybu s nadmořskou výškou to neupravíš.Myslím si že údaj o tlaku není zas až tak podstatný myslím tím s tou přesností jak tu bylo psáno za ty peníze moc nečekej.Něco jinýho je když ti bude ukazovat teplota velký rozdíl .Rozdíl+/- 3hpa není takový problém drž se toho co ti ukazuje stanice, nesrovnávej s ostatníma, věř svým údajům a budeš v klidu :wink: ..
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Tom píše:Neřešit to :D :D jak tu bylo psáno nedívej se na tu nadmořskou výšku dej tam aby to cca sedělo s tou co píšeš a je :D nikde jinde než v pohybu s nadmořskou výškou to neupravíš.Myslím si že údaj o tlaku není zas až tak podstatný myslím tím s tou přesností jak tu bylo psáno za ty peníze moc nečekej.Něco jinýho je když ti bude ukazovat teplota velký rozdíl .Rozdíl+/- 3hpa není takový problém drž se toho co ti ukazuje stanice, nesrovnávej s ostatníma, věř svým údajům a budeš v klidu :wink: ..
Veď ja som to nastavil na takú ako má SHMÚ stanica ale ono to rýchlo naberie veľký rozdiel. Napr. SHMÚ má 1009 hPa a moja rýchlo klesne na napr 1003. A stará sa drží stále tak ako SHMÚ keď ju nastavím. Problém je v tej rýchlej zmene na novej stanici.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Rosina píše:
Tom píše:Neřešit to :D :D jak tu bylo psáno nedívej se na tu nadmořskou výšku dej tam aby to cca sedělo s tou co píšeš a je :D nikde jinde než v pohybu s nadmořskou výškou to neupravíš.Myslím si že údaj o tlaku není zas až tak podstatný myslím tím s tou přesností jak tu bylo psáno za ty peníze moc nečekej.Něco jinýho je když ti bude ukazovat teplota velký rozdíl .Rozdíl+/- 3hpa není takový problém drž se toho co ti ukazuje stanice, nesrovnávej s ostatníma, věř svým údajům a budeš v klidu :wink: ..
Veď ja som to nastavil na takú ako má SHMÚ stanica ale ono to rýchlo naberie veľký rozdiel. Napr. SHMÚ má 1009 hPa a moja rýchlo klesne na napr 1003. A stará sa drží stále tak ako SHMÚ keď ju nastavím. Problém je v tej rýchlej zmene na novej stanici.
Každá stanice je jinak nastavena pro změnu tlaku .Já mám taky 2 stanice které byly stejně nastavené a když se teď podívám na WS1600 tam je tlak 995hpa na Oregonu je tlak 999hpa rozdíl 4hpa profi Tuřany mají tlak okolo 995hpa ale Tuřany a WS1600 mě nezajímají hlavní stanici mám Oregon který ukazuje 999hpa a tuto hodnotu používám pro zobrazení na mých stránkách a této hodnotě věřím i když třeba není správná-teplota na WS1600 9.5C na Oregonu 10.2C vidíš prostě problém je srovnávat 2 odlišné stanice je to jako by jsi srovnával jablko s hruškou taky bude jinak chutnat.Rada nesrovnávej a věř té kterou budeš používat pořád na tu druhou se vykašly a vykašly se hlavně na profi stanice nikdy stejné výsledky nedosáhneš taky jsem to dřív řešil ale už jsem se poučil...Když si tohle uvědomíš budeš nakonec spokojený jinak se budeš v tom pořád trápit.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Ok tak diky :) Nastavil som pred pár hodinami obe na rovnakú hodnotu (zas o 1 hPa menej ako Hričov) a stará má 1001 a nová 1003,2 hPa. Hričov 1000. :D
Tak zatiaľ to nechám tak. :) Diky fakt.
storm_ice
Příspěvky: 5605
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od storm_ice »

nejlepší je to nastavoval kolem "normálního" tlaku, bo jak psal jirkapocatky, tak alespoň u WS, čim víc do extrému, tim víc se to rozchází, proto je optimum nastavení někde kolem 1010 hPa :wink: a ještě to snad ovlivňuje teplota prostředí kde to je ..
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

storm_ice píše:nejlepší je to nastavoval kolem "normálního" tlaku, bo jak psal jirkapocatky, tak alespoň u WS, čim víc do extrému, tim víc se to rozchází, proto je optimum nastavení někde kolem 1010 hPa :wink: a ještě to snad ovlivňuje teplota prostředí kde to je ..
Tak meteostanic sú hneď vedĺa seba v jednej izbe. Takže nastavovať keď bude okolo 1010 ok. :) Momentálne stará 1006 a nová 1011 :D
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Zkusit to můžeš uviidíš já to tak dělal ale stejně se to časem rozešlo.Uvidíš co to udělá tobě...
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od jirkapocatky »

Ty Rosina,já už nevím jak tě víc uklidnit aby jsi se v tom pořád nerýpal.Pozri moj prípad.Mám taky dvě stanice WS2300 a Davis.Když je na Davis 1000 hPa ukazovala mi (ale už s několikerými korekcemi v minulosti) WS2300 996hPa.Přidal jsem ji 4 hPa a řekl jsem tohle je pro obě startovní čára.Pak asi po měsíci sledování kdy šel tlak nahoru,dolů nahoru dolů a samozřejmě se začaly hodnoty oběma směry rozcházet a čím dál tím víc,takže dnes i když je zase na Davisovi 1000hPa tak na WS už není 1000 ale třeba zase 995 a když je na Davisovi 1015 tak na WS je 1007 a zkrátka si každá stanice žije svým životem.Nutno podotknout že Davis mi téměř na 1 hPa sedí s okolními ČHMU stanice takže Davise beru jako směrodatného.WS nikoliv a už vůbec se neuchyluju k dalším korekcím.To už by byl úplný úlet.Pro mě je podstatné že obě zachovávají přibližně trend-tendenci(neboli klesá tlak u jedné,klesá také u druhé) a naopak a aspoň že to sedí.Protože pokud by neseděly trendy tak bych prostě tlak u WS2300 nesledoval vůbec.Nyní jej sleduju ale pozor NEŘEŠÍM HO a ty udělej to samé a už konečně investuj své úsilí do nějaké důležitější činnosti.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

Dik. Už som sa na to vykašľal. :D Mne len išlo o to, aby mi an webstranke ukazovalo správny tlak ale zrejme je to jeedno. U mňa zas ukazuje správne stará stanica-Hyundai.
Dám na vaše rady a nejdem to už riešiť. :wink:
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Rosina »

A čo keď mi do zrážkomeru napadajú krúpy? Čo s nimi? Keď mi napr zapchajú tú mriežku a nebude tam veľmi pršať, prídem o zrážky. Nejaké nápady? :D
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Tom »

Rosina píše:A čo keď mi do zrážkomeru napadajú krúpy? Čo s nimi? Keď mi napr zapchajú tú mriežku a nebude tam veľmi pršať, prídem o zrážky. Nejaké nápady? :D
No nevím jestli to má cenu řešit kolik se tam do toho srážkoměru vleze krup? ten srážkoměr má malou plochu a stejně pokud budou kroupy- plno jich vyskáče ven díky malé záchytné ploše to bych asi neřešil- kolikrát jsou za ten rok kroupy u tebe někdy ani ne 1 za rok?a jakou dobu padají?chvilku a navíc srážkoměr jako profi stanice rozhodně tak přesný nebude na 99.9% a tam už ti vzniká rozdíl a ani o tom nevíš když si vezmeš nepřesnost srážkoměru tak řešit kroupy 1 možná 2x za rok někdy ani to ne je nepodstatný si myslím.Takže neřešit neřešit a nebo si udělat nádstavec aby se tam ty kroupy vlezly a nepřišel jsi o ně nic jiného asi s tím dělat nepůjde :D Dám ti fakt radu udělej si dobré odstínění teplotního čidla aby ti jakžtakž seděla teplota a víc neřeš těch nepřesností u těchto stanic "za pár korun" je tolik, že by jsi se z toho musel zbláznit
Naposledy upravil(a) Tom dne 02 bře 2010, 16:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteorologická stanice TE831X

Příspěvek od Jan Pícha »

Tadyten tip srážkoměru mám na chatě a nikdy jsem tohleto neřešil a navíc jsem nějaké silnější krupobití zažil asi před 10 lety....
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“