Meteostanice Irox PRO-X

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Roman -dovozce »

filip píše:Už skoro 5 let měřím s WS3600, která podporuje jak kabelový tak bezdrátový přenos. Sice musí být kabelem připojen anemometr a srážkoměr k čidlu teploty, ale toto čidlo mohu ke stanici připojit drátem nebo 433 MHz přenosem. Vyzkoušel jsem oba typy a mohu srovnávat.
Ze začátku jsem jel samozřejmě bezdrátově.
Výhody:
- Snadná a rychlá instalace čidel - vylezl jsem na střechu, usadil čidla a jelo se
- Stanici jsem mohl libovolně přenášet po baráku, nemusel jsem za sebou tahat kabel, jen zdroj, nebo jsem jel na baterie
- Za bouřky jakás takás naděje, že blesk vypálí jen čidla na střeše a stanici uchrání (za předpokladu vytažení síťového zdroje ze zásuvky, provoz na baterie)
Nevýhody:
- Občas výpadek čidel, případně nesmyslné hodnoty
- Větší interval přenosu dat, zvlášť u větru je to znát
- Další investice do baterií - levné (cca 20 Kč/ks) vydržely jen pár měsíců, dražší kolem roku. Za 2-3 roky jsem utratil za baterie kolem 500 Kč.
Pak mi došla trpělivost a natáhl jsem kabel (s telefonní prodlužovačkou). Od té doby nejsou výpadky, pouze sporadické nesmyslné hodnoty (majitelé WS3xxx ví o čem mluvím), které se dají softwarově ošetřit. Výhody a nevýhody jsou prakticky negací bezdrátu.
Koncem loňského roku jsem přemístil čidla ze střechy na zahradu, což si vyžádalo kabeláž v délce cca 50 m. Použil jsem stíněný kabel uložený v zemi. Měl jsem obavy z délky kabelů, ale funguje to bez problémů.

Tolik mé zkušenosti s bezdrátem a kabelem. Preferuji jednoznačně kabel.
Já souhlasím, že možnost propojení kabelem je velice dobrá věc. Bohužel neznám meteostanici v cenové relaci do 10 - 15 000,- Kč, která by to umožňovala. Pokud by existovala, pak bych ji rád prodával.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od suchysvatonovice »

Mám stanici úplně jiné kategorie-WS 2350,ale po dvou dnech jsem rychle připojoval kablíky a spokojenost.Samozřejmě nějaké ty nesmyslné hodnoty,ale to je koukám kolorit všech La Crosse stanic.
zemlak
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2009, 22:03

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od zemlak »

Přemýšlím, že si pořídím tuto meteostanici. Nevíte někdo jestli bude dostupná i ta PRO-X2. Případně jaká bude cena?
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jan Pícha »

No ta první byla před rokem v dubnu pod 4000 Kč,dneska to je už 6000 Kč a co se týče toho nového modelu tak snad bude v blízké době ale cenu nevím,to bych kecal,ale myslim že zaky kolem šestky
Pěkný den z Teplicka :-)
zemlak
Příspěvky: 5
Registrován: 23 bře 2009, 22:03

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od zemlak »

A čím to, že takhle zdražila? Kurz koruny?
A existuje nějaké české zastoupení této firmy?
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jan Pícha »

Určitě v tom bude mít pracky slabá koruna a o českém zastoupení firmy téhle stanice nic nevím :( ale třeba se zkusit podivat do německých eshopů,teď tam maj všude TFA Nexus za 4000 Kč v přepočtu.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Rosina »

Chcem si kúpiť túto stanicu tak som sa chcel niečo spýtať.

1. Svieti display stanice stále?
2. Ako je to s napájaním, sú tam aj baterky aj napájanie zo siete a keď vypadne sieť tak naskočia baterky?
3. Ako to meria tie zrážky, až keď spadne 0,7 mm (preklápanie vraj každých 0,7 mm) alebo aj keď spadne 0,1 mm ?

Diky.
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Irox PRO-X

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Rosina píše:Chcem si kúpiť túto stanicu tak som sa chcel niečo spýtať.

1. Svieti display stanice stále?
2. Ako je to s napájaním, sú tam aj baterky aj napájanie zo siete a keď vypadne sieť tak naskočia baterky?
3. Ako to meria tie zrážky, až keď spadne 0,7 mm (preklápanie vraj každých 0,7 mm) alebo aj keď spadne 0,1 mm ?

Diky.

Displej stanice svíti podle navolení buď pořád, nikdy a nebo automaticky podle světelných podmínek. Co se týče napájení stanice jde zapojit do sítě a lze napájet i přes baterie pokud jsou tedy baterky ve stanici a vypadne proud stanice se začne napájet z baterek. A srážkoměr měří srážky až když spadne 0,8mm srážek na displeji se poté objeví hodnota 0,7mm. Takže tak
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“