Meteostanice WXR LM

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Byla to amatérská úprava, zde je odkaz:
http://www.weather-watch.com/smf/index. ... ic=29813.0
http://www.wetterstationen.info/phpBB/v ... ight=mebus
Někde jsem četl i odkaz na českou stránku s návodem na šetrnější úpravu, kdy kvůli záruce se nevrtalo, ale anténní vodič se vyvedl zadním otvorem pro zavěšení a přes konektor se pak připojila anténa, kterou je možno umístít třeba za okno.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

Ok díky mrknu
Mira
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2008, 20:28

Re: WXR LM

Příspěvek od Mira »

Je fakt, že dosah čidel hlavně teplotního a UV je slabý. Spíše jsem se obával špatného přenosu dat z anemometru a srážkoměru. Ty ovšem jedou, co se týče přenosu, na 100%. Kromě tohoto problému s přenosem mám ještě problém s anemometrem a UV čidlem. U anemometru si nejsem jistý s přesností měření, jelikož i při velmi silném větru (při bouřkách), kdy se stromy ohýbají skoro až k zemi, mi anemometr zaznamená rychlost jen do 3,5 m/s a náraz max. 7 m/s. Přitom met. stanice na stránkách ČHMU udávají 8-12 m/s (v nárazech 15-20m/s). Je umístněný na vršku střechy ve výšce cca 7,5m. Nevím jestli je to chyba, ale ještě s tím zkusím něco udělat. Druhý technický problém mám s UV čidlem, kdy mně místo číslic, vyobrazených "tváří spokojenosti" a názvem intenzity svítí nápis HHH. Jen velmi zřídka naskočí údaj 0,0 až 16 UVI. V návodu jsem nic nevyčetl, proto se domnívám, že je to vada. Máte někdo taky podobný problém?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

.
Naposledy upravil(a) Tom dne 02 bře 2009, 16:08, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mira píše:Je fakt, že dosah čidel hlavně teplotního a UV je slabý. Spíše jsem se obával špatného přenosu dat z anemometru a srážkoměru. Ty ovšem jedou, co se týče přenosu, na 100%. Kromě tohoto problému s přenosem mám ještě problém s anemometrem a UV čidlem. U anemometru si nejsem jistý s přesností měření, jelikož i při velmi silném větru (při bouřkách), kdy se stromy ohýbají skoro až k zemi, mi anemometr zaznamená rychlost jen do 3,5 m/s a náraz max. 7 m/s. Přitom met. stanice na stránkách ČHMU udávají 8-12 m/s (v nárazech 15-20m/s). Je umístněný na vršku střechy ve výšce cca 7,5m. Nevím jestli je to chyba, ale ještě s tím zkusím něco udělat. Druhý technický problém mám s UV čidlem, kdy mně místo číslic, vyobrazených "tváří spokojenosti" a názvem intenzity svítí nápis HHH. Jen velmi zřídka naskočí údaj 0,0 až 16 UVI. V návodu jsem nic nevyčetl, proto se domnívám, že je to vada. Máte někdo taky podobný problém?
Nápis HHH vypadá na hodnotu mimo rozsah (při vyšších hodnotách HHH, při nižších LLL). U UV čidla jsem se stím nesetkal, je možná vadný snímač UV záření. Napište mi na garni.rg@tiscali.cz. Vyřešíme to.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od jirkapocatky »

Mira píše:Je fakt, že dosah čidel hlavně teplotního a UV je slabý. Spíše jsem se obával špatného přenosu dat z anemometru a srážkoměru. Ty ovšem jedou, co se týče přenosu, na 100%. Kromě tohoto problému s přenosem mám ještě problém s anemometrem a UV čidlem. U anemometru si nejsem jistý s přesností měření, jelikož i při velmi silném větru (při bouřkách), kdy se stromy ohýbají skoro až k zemi, mi anemometr zaznamená rychlost jen do 3,5 m/s a náraz max. 7 m/s. Přitom met. stanice na stránkách ČHMU udávají 8-12 m/s (v nárazech 15-20m/s). Je umístněný na vršku střechy ve výšce cca 7,5m. Nevím jestli je to chyba, ale ještě s tím zkusím něco udělat. Druhý technický problém mám s UV čidlem, kdy mně místo číslic, vyobrazených "tváří spokojenosti" a názvem intenzity svítí nápis HHH. Jen velmi zřídka naskočí údaj 0,0 až 16 UVI. V návodu jsem nic nevyčetl, proto se domnívám, že je to vada. Máte někdo taky podobný problém?
Jaký je interval záznamu anemometru? Pokud je tam více vteřin,pak je téměř jisté,že prostě anemometr ty prudké závany prošvihne. Nelze to srovnávat s anemometrem ČHMU který měří vítr každou vteřinu.Výška umístění anemometru má jistě vliv,ale jen v kontextu možných teréních překážek,nikoliv ve vztahu nastavení parametrů ve stanici.Nemyslím že je reálné aby stanice pracovala s nějakým přepočítávacím koeficientem podle toho do jaké výšky anemometr umístíš.S tím jsem se nikdy nesetkal.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“