Meteonstanice WXR vs. WMR

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Meteonstanice WXR vs. WMR

Příspěvek od cvp »

Zdravim,

premyslim o koupi meteostanice, ktera by umela docela presne merit a take aby interval mereni u mereni rychlosti vetru byl co nejnizsi.

Nejnizsi interval pro mereni vetru je u stanice WMR, jenze obchodnik me rekl, ze stanice WMR je zastarala a rad by me nabidl WXR.

Moc rad uvidim Vase reakce jakozto pany Vasich meteostanic - nejlepe WMR a WXR.

Co doporucujete?

PS.: Ja uvazuji o WMR....anemometr vypada lepe 8)
Obrázek
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od airwavemagic »

WXR moc neznám, jenom se mi u ni líbí, že má rozlišení u srážkoměru 0,8mm a vnitřní paměť. U WMR je rozlišení 1 mm ( musel jsem si udělat úpravy,aby rozlišení bylo menší) a vnitřní paměť nemá. Když jsem se rozhodoval mezi WXR a WMR tak mě u WMR zaujalo solární napájení čidel a robustnější provedení. Jelikož mám PC stále zapnutý, tak jsem oželel vnitřní paměť a rozhodl se pro WMR.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od Roman -dovozce »

airwavemagic píše:WXR moc neznám, jenom se mi u ni líbí, že má rozlišení u srážkoměru 0,8mm a vnitřní paměť. U WMR je rozlišení 1 mm ( musel jsem si udělat úpravy,aby rozlišení bylo menší) a vnitřní paměť nemá. Když jsem se rozhodoval mezi WXR a WMR tak mě u WMR zaujalo solární napájení čidel a robustnější provedení. Jelikož mám PC stále zapnutý, tak jsem oželel vnitřní paměť a rozhodl se pro WMR.
Teď mám k dispozici náhradu WXR a to WXR LM (Large Memory) s pamětí rozšířenou z 200 na 3200 datových sad a další stanici GARNI 1080 s dotykovým displejem s pamětí na 4080 datových sad. Pokud chcete mít spuštěný počítač bez přestávky, pak je to otázka, který model zvolit podle dalších parametrů, ale pokud chcete počítač vypínat, pak je vnitřní paměť nezbytná.
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od cvp »

Jakou redukci koupit k WMR stanici, kde je COM. Potrebuji to zapojit do notebooku, kde mam jen USB.

V obchodech na internetu tu mame nekolik druhu redukci, ale uz jednou se me stalo, ze napriklad redukce jela spatne s meteostanici. Proto se radsi zeptam, nez neco koupim 8)
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR-LM dotaz

Příspěvek od Tom »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké zkušenostis WXR-LM trochu nevýhoda rozlišení srážek až od 0.8 mm ale to bych nějak přežil asi :) WS-ka má 0.5 mm meteostanic s přenosem do pc je spousta tato se mě celkem líbí -jaký máte na ní názor atd je myslím teď celkem nově na trhu. Chtěl bych ji koupit,mám WS 1600,ale ta neumí přenos do pc a na excelový tabulky nemám už moc čas.Kdyby měl někdo zájem o WS1600 koupenou loni v srpnu v dobrém stavu ještě v záruce tak se můžem třeba domluvit na ceně :)
METEOshop
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2007, 12:06
Bydliště: Brno, Valchařská 77, 61400
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od METEOshop »

Jestliže Vám obchodník řekl, že stanice WMR je zastaralá, tak má určitě pravdu a v současné době je na trhu jako jedna z nejnovějších stanic meteostanice WXR LM. Kromě velikosti intervalu mezi zasíláním dat o rychlosti větru do hlavní stanice bych však rád upozornil také na další vlastnost u stanic, kterou výrobci však neuvádí a tím je samotný výpočet rychlosti větru. Konkrétně jsem před nedávnem musel řešit reklamaci jednoho našeho zákazníka, který si zakoupil TFA Nexus (obdoba WXR LM) a reklamoval větroměr s tím, že při měření rychlosti větru během víkendu, kdy foukal silný vítr nedosáhl ani z poloviny to co naměřil ručním vrtulkovým anemometrem. Vzal jsem si tedy anemometr a začal na něj z minimální vzdálenosti foukat konstatní proud vzduchu a cca po půl hodině jsem dosáhl maxima, kdy se hodnota již nedostala ani po další půl hodině dál. Naopak třeba u anemometru WS 1600 či WS 3600 stanice zobrazovala maximum skoro ihned. Z toho plyne, že WXR LM používá k zobrazení aktuální hodnoty rychlosti větru i předchozí naměřené hodnoty. V praxi se z největší pravděpodobnosti stane to, že stanice bude ukazovat nižší hodnoty než jsou skutečné, protože v přírodě vítr konstantní rychlostí většinou neproudí a může se stát, že zrovna v momentě, kdy proběhne měření bude získaná hodnota nižší. Tímto příspěvkem bych chtěl říci jen to, že nelze očekávat od stanic do 10000 Kč (hobby hračky) nějaké super přesné hodnoty. Bohužel mnoho našich zákazníků chce od těchto přístrojů stejné výsledky měření jako od stanic 10x dražších.
Největší nabídka meteostanic v ČR - z toho přes 95% skladem.
http://www.meteoshop.cz
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od airwavemagic »

Stanice WMR je stejně zastaralá jako WXR. Pokud píšete, že WXR ML je nejnovější, tak stojí za zmínku, že WMR 200 je také nejnovější :) .
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR nebo WMR? Co je lepsi?

Příspěvek od Roman -dovozce »

airwavemagic píše:Stanice WMR je stejně zastaralá jako WXR. Pokud píšete, že WXR ML je nejnovější, tak stojí za zmínku, že WMR 200 je také nejnovější :) .
Otázkou je, co myslíte pojmem novější, nebo zastaralá. Pokud někdo zmiňuje stanici WMR, pak je také nutno, která WMR - 918, 928, nebo 968. Ty jsou starší, ale WMR 200 je nejnovější. Co se týká WXR, tak byla uvedena na světový trh na podzim roku 2006, v ČR v lednu 2007. Model WXR LM je poslední variantou.
Co se týká technického vybavení, pak nelze jinak, než souhlasit s tím, že pokud chcete špiškovou stanici, pak doporučuji Vaisalu a nebavme se o modelech do 10 000,- Kč.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“