Aktuální počasí v ČR - leden 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - leden 2008

Příspěvek od Tom »

Včera bylo oblačno/skoro zataženo a velmi teplo ranní minimum nad +8C odpolední maximální teplota byla +13C.Vítr JZ do 3 m/s.Dnes ráno je oblačno teplota +8C
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Tak píšu po velmi dlouhé době, neboť jsem se oddával jiným věcem...
Počasí začalo být zajímavé od So, kdy začalo po dlouhé době pršet. Od sobotní noci již začal také foukat vítr, který včera kolem 21:00 dosáhl až síly vichřice s nárazem k 30 m/s!!! Jinak vítr až doteď čerstvý, chvílemi silný s nárazy 20 m/s! To víte - zesílený JZ?! Materiální škody jsem zatím neviděl. No dá se jen říct, že měl letos Kyrill den a půl zpoždění... :D Jinak teploty až k +11°C. Minima nad nulou.
Můžete mi říct, kde bych sehnal teploty v profi meteostanicích za delší období :?: Protože v Pá 11. 1. 2008 ráno jsem šel ráno do parku; teplota při odchodu z bytu -4°C, ale pak se začalo prudce ochlazovat, i když byl vítr - no a nezachránily mě ani ruce v kapsách. Určitě to bylo k -15°C . Opravdu to vypadá divně, ale pomalu jsem umrzal!
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.U nás dnes o trochu chladněji než v minulých dnech a i tak jsme překonaly teplotní rekord který byl z loňského roku +7,1st a dnešní Tmax byla +7,5st .Tmin je zatím nyní +6,3st.Stále je větrno a fouká JZ vítr 15-30km/h,nejvyšší náraz 46km/h.Aktuálně v 16.30 je zataženo,teplota +6,4st.,tlak 1012,3hPa a vlhkost 81%.Pěkný zbytek dne.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom »

U nás bylo dnes oblačno,chvílemi polojasno.Teplota maximální dnes +10.7C vít proměnlivý JZ-Z do 3ms.Tlak okolo 1018 hpa.Aktuálně v 16.30 je polojasno a teplota +8.4C vítr Z do 2m/s
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jaro

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady vypuklo jaro, už od 18.1. teplota přesahuje 10 °C (dnes 5,8 °C - 12,4 °C). Na loukách se objevují sem tam nějaké kvítečka, lidi vtrhli do vinohradů a připravují je na nové vegetační období. No venku příjemně, spotřeba plynu nízká, no líbilo by se mi to. Nicméně v lednu by měla být asi zima.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak u nás stále převládá počasí s velkou oblačností, nejčastěji zataženo, spíše jen ojediněle pár kapek a teploty většinou nad 10°C. Včera Tmin 6,2°C Tmax jako v sobotu 12,1°C vítr Jz 2-6 m/s s nárazy až 9 m/s srážky za včera 1,0 mm, jinak máme 100% měsíčního normálu (33,7 mm)

Aktuálně 18:10 zataženo, občas velmi slabý déšť ℔ T 8,7°C▼vítr JJz 3 m/stlak 1010,1 hPa▼vlhkost 77%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Příspěvek od brad182 »

Dnes asi nejhezci den letosniho roku. Vetsinou oblacno, misty i polojasno a teplota vysplhala az na 11,0°C. 8) Ranni minimum 6,9°C. I kdyz nepatrim mezi priznivce zimy, tak doufam, ze se jeste ochladi, protoze na jaro je moc brzo. CHMU vydal dlouhodobou predpoved, podle ktere ma byt az do 20.2. relativne teplo, ale pravdepodobnost techto predpovedi je dost nizka, tak doufam, ze jim to nevyjde. :wink:
Zdravim z Moravskeho krasu.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od Yves »

Zdravím Vás na tomto novém fóru. Současné počasí mi moc nevoní, tuším včera jsme měli 11°C. Hrůza. Dneska bylo po celý den oblačno, večer nádherně ozářené mraky. Minimum dneska určitě teď +4,8°C, maximum bylo asi 9°C. Jsem zvědav, jestli se dočkáme nějakých sněhových vloček.
Aktuálně (21:29) oblačno, vysoká mlhovitá oblačnost, teplota +4,8°C . Zdarec
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od Petr »

Zdravím, tak i dneska vládlo teplé počasí Tmax +9,7°C, Tmin +5,3°C. V noci na dnešek a ráno ještě s občasným deštěm, poté už beze srážek. Jizera po víkendových vydatných deštích stoupala a dnes odpoledne kulminovala lehce nad 1.SPA. Naštěstí už v tuto chvíli neprší a konečně se začlo ochlazovat. Po sněhu už ani památky, podobné je tomu i v podhůří, kde jsou polohy i nad 700m.n.m. bez sněhu. Prostě nějak moc mi to připomíná loňský leden. :cry: Mějte se.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re:

Příspěvek od Janek »

Janek píše:Od sobotní noci již začal také foukat vítr, který včera kolem 21:00 dosáhl až síly vichřice s nárazem k 30 m/s!!! Jinak vítr až doteď čerstvý, chvílemi silný s nárazy 20 m/s! To víte - zesílený JZ?! Materiální škody jsem zatím neviděl. No dá se jen říct, že měl letos Kyrill den a půl zpoždění... :D Jinak teploty až k +11°C. Minima nad nulou.
No a hned na Novinkách In je o spojených kablech - určitě za to může vítr. Neuvedli to tam a pak se nemůžeme divit, že je zablokovaná diskuze?! Adi určitě ví, na co narážím...? Jinak vítr stále pokračuje a vypadá to ještě určitě na další větrný den. Pokud je vítr, tak mi nevadí ani ta nezima... :wink: A ozářené mraky byly i tady dnes...:-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Tak u nás srážky, které spadly 18 a 19.1.2008 nebyly, jak jsem očekával, nikterak vydatné. Srážkový úhrn 6 mm. Tmax za posledních několik dní se pohybuje kolem 8 °C. Již sedmý den v řadě, kdy neklesla teplota pod nulu. Doufám, že se dnešek zařadí mezi mrazové dny a taky doufám že po dlouhé době uvidím padat sněhové vločky. Už jsem pomalu zapoměl jak vypadají :). Aktuální teplota 4,2 °C
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Zdravím i já na novém fóru. Včerejšek byl jarní s Tmax +11,5°C a s ani kapkou deště a se slabým větříkem.
Dnešek je zatím stále bez silnějšího větru a snad jen studená fronta to tady může rozfoukat. Tmin v noci +5,5°C.

Výhledy po krátkém ochlazení opět naznačují oteplení, ale asi ne tak silné jako v minulých dnech. V některých modelech už i koncem ledna se má ochladit - no uvidíme.

Za leden máme 19 mm srážek, což je téměř 100% průměru.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj stále převážně zataženo až skoro zataženo, na frontě slabý déšť Tmin včera 7,2°C Tmax 11,2°C vítr nejčastěji Jz 2-7 m/s s nárazy až 10 m/s srážky další 0,5 mm nyní zataženo s deštěm a teplota klesá z ranních 6:20 8,4°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí leden 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí minulých dní bylo děsné a nadával snad každý koho znám.Teploty se pohybovaly v úzkém rozpětí mezi +4 a +7 stupni.Srážky byly včera už docela slabé,ale v Krkonoších lilo více než dost pouze v západní a JZ části.Opět podovuhodný rozdíl mezi Pecí pod Sněžkou kde přes 28 mm srážek a Pomezními boudami s 1,8 mm srážek.Vzhledem k vzdálenosti a stavu počasí (trvalejším srážkám-ne přeháňkám)opravdu zajímavé.
Včera přes den už silný vítr,v noci se srážkemi,nyní již přeháňky a sníh je na dohled...
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak máme za sebou poměrně výraznou studenou frontu. Z +6,4°C v 9:00 poklesla teplota na +2,0°C v 12:45, naopak tlak vzduchu vyskočil z ranních 1000 hPa již na 1005. Na samotné frontě přešla silná přeháňka s krupkami, doprovázená S větrem v nárazech přes 15 m/s. Nyní stále vane severní vítr v nárazech okolo 10 m/s a slabě sněží. Zataženo je zatím úplně. Mimo srážky je však dohlednost vynikajicí.

V noci kolem 1:00 přešel také úzký pás srážek, pršelo vcelku intenzivně přibližně 15 minut.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“