Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

olomoucko

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Ono jsem psal o Hlubockach, proste tam prsi vice diky navetrne strane kopcu a to vice nez v Olomouci. Ostatne letost to funguje tak, ze i OL ma vice :wink: Dokonce mne prislo, ze letos prsi vice na jihu, nez u nas na severu, coz je krajne neobykle, posledni destiva situace byla v zasade "normalni", tudiz obratila aspon na cas onen nepriznivy stav. Asi tak.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj včera velká oblačnost, oblačno až zataženo, + pár přeháněk. Srážky jen 1 mm Tmin 9,7°C Tmax 20,8°C vítr Z do 5 m/s v nárazech až 8 m/s
4Tomáš Prouza já se na teplo moc netěším, 25 by bylo fajn, ale 35 :roll: to se uklidim domu a vylezu až po 21 h :P
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po rušnějším včerejšku,dnes vcelku klid s občasným slabým deštěm.Přeháňky se nám zcela vyhnuly.Noc byla studená s minimem +6,5 st,přes den díky protrhané oblačnosti a přechodnému polojasnu až +17 st.
K včerejším vzdušným vírům zmíněných na http://www.bourky.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=54. jsem poněkud skeptický.Vše vypadalo tak velkolepě až to vyráželo dech-zmíněné oblaky vypadaly z mého pohledu ještě lépe-viděl jsem i spodek oblaku.Bohužel jsem neviděl žádný náznak točivého pohybu v oblaku a hlavně jsem viděl vznik tohoto úkazu kdy mlha po předchozí přeháňce vylétla z údolí někde pod Rýchorami,stoupala rychle vzhůru tlačena příchodem silné přeháňky.Zmíněný oblak se spojil s cáry oblačnosti pod základnou bouřkové oblačnosti a vytvořil válec podobný tornádu bez zmíněného vířivého pohybu.Proto připravený foťák ani jednou necvakl...Ale rád se nechám přesvědčit o opaku.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes zpočátku oblačno až zataženo se slabou přeháňkou,která dala pouze 0,5mm,přes den už většinou polojasno.Tmin +10,8st.,Tmax +20,8st.Aktuálně ve 21.05 je polojasno,teplota +14,9st.,tlak 1017,9hPa a vlhkost 76%.Pěkný zbytek dne.
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Včera se vyskytlo několik přeháněk, ale ta nejzajímavější šla jižně od nás a byla doprovázená bouřkou. Srážek v této přeháňce spadlo minimum, ale jak jsem se později přesvědčil tak v oblasti Českého ráje byla celkem pěkná průtrž. Včera Tmin jen 8,0°C, Tmax 18,5°C. Dnes ráno zataženo s občasným slabým deštěm, Tmin 10,6°C. Po poledni ještě pár slabých přeháněk, ale jinak odpoledne oblačné, Tmax dnes 19,6°C. Ve včerejších přeháňkách napršelo 1,7mm, dnes 0,8mm, takže žádná sláva. Pěkný večer.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera zataženo až oblačno, ráno slabý déšť a mrholení, později v noci ubývání oblačnosti přechodně na jasno Tmin 11,5°C Tmax 22,8°C vítr Z 2-6 m/s v nárazech až 9 m/s. Dnes téměř stejné počasí, zpočátku zataženo až oblačno, nyní se oblačnost rozpouští na polojasno až skoro jasno (As, Ac, Ci, Cs) Tmax nakonec letních 26,3°C Tmin 13,2°C vítr Z do 5 m/s v nárazech kolem 6 m/s srážkově za poslední dva dny nic :roll:

Aktuálně 21:00 polojasno ℔ T 21,4°C►vítr ZSz 1 m/stlak 1017,9 hPa►vlhkost 65%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Denní přehled

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak dnes bude po delší době asi tropický den, no uvidíme, jak se to vyvrbí, zatím to leze nahoru pekelnou rychlostí 2,4 °C/h. Hádám, tak 31-32 °C. Další dny asi taky bude peklo, no ale aspoň se zase trochu ohřejeme ;-)
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Nechtěl jsi tak náhodou říct připečeme? :twisted:
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Oteplení je tady.Jak se tak dívám po teplotách,leckde to uř pěkně paří,u nás zatím"jen"překonáváme hranici letního dne a je vcelku příjemně letně s mírným západním větrem.Včera bylo ještě převážně oblačno až skoro zataženo,ještě před půlnocí spadlo pár kapek,ale dnes ráno už bylo krásné,příjemně chladné letní ráno s mlhou v údolích.Min T +10 st.Dnes se asi do předpovědního intervalu nedostaneme,takže až zítra bude u nás dnešních předpovídaných +27+31,i když zítra ještě tropik nečekám,až v pondělí.Tak létu zdar :D a pro zimomily vzkazuji-také se dočkáte.
Uživatelský avatar
Petr Malina
Příspěvky: 305
Registrován: 26 čer 2006, 19:18
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Košíky, okr. Uh. Hradiště , 286,7m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Malina »

Zdravím všechny , co dodat po několika chladnějších a deštivějších dnů se nám vrátilo léto . Včerejší den z těží atakoval teplotu 25°C naproti tomu dnes se teplotní maximum přehouplo přes tropickou třicítku . Dnešní hodnoty jsou min. 12,1°C max. 31,2 °C aktuálně v 20:00 je s. jasnou s teplotou 23,1 °C tlak má hodnotu 1020,8 hPa .
Veškeré hodnoty naleznete zde stanice Košíky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj dnešek už velice horký - zatím letošní nejteplejší den. Zpočátku jasno během dne skoro jasno až polojasno, večer až oblačno. Tmin 15,3°C Tmax 32,6°C vítr Z-Jz do 5 v názazech až 6 m/s

Aktuálně 23:55 jasno ℔ T 21,3°C▼bezvětří tlak 1019,1 hPa▲vlhkost 66%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak včera v sobotu v Přerově tropík nepadl, slunečno s Tmin +14°C a Tmax +29°C.
Dnes ráno bylo ještě příjemných +17°C, ale tropík tu už asi bude.

Další dny předpovídají velmi teplá tropická rána a zajímavé bouřkové situace od úterý minimálně do čtvrtka - no uvidíme.

Pro zajímavost: nejteplejší ranní minimum tu bylo při silném JV větru někdy v devadesátých letech, kdy teplota neklesla pod +25°C :!: .

Tak jsem to zjistil: nejvyšší zaznamenané minimum mám 29.8.1992 (na konci prázdnin!) +25,0°C (sousední Holešov měl tehdy ještě tepleji).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Teplo

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak včera Tmax 31,3 °C, ještě to celkem šlo, dneska už bude asi nepříjemně, to se jak psal dobrmanek asi připečeme. Tipuju tak kolem 35 °C. Tmin dnes ráno ještě příjemných 16,9 °C.

Ty Tmin co píše gerykm, jsou teda velice zajímavé, já pamatuju taky někdy z 90. let 22 °C (měřil jsem na jednotky °C), a pak 21.6. tohoto roku 22,8 °C (ovšem ne na svém ofic. stanovišti v Hlohovci ale tady v 5m nad zemí v Podivíně, nicméně v Hlohovci byla taky tropická noc ale neznám ještě konkrétní hodnotu), pokud bude tropická noc i z pondělí na úterý, tak už tu budeme mít tento rok druhou.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak vedra začínají nabírat na intenzitě.Už nyní ve 13.15 jsme dosáhly včerejší Tmax +31,6st.Jsem zvědav na zítřejší maxima.Jinak je nyní skoro jasno,teplota než jsem do napsal vylezla na +32st.,tlak je 1019,8hPa a vlhkost 49%.Přeji pěkný zbytek dne.Ještě ranní minimum příjemných +13,7st.Tak se aspoň trochu ochladil barák.Zde,co měřím od r.1996 teploty,tak tropickou noc nepamatuji.Vždy to aspoň na chvilku před východem slunce pod tu dvacítku spadne.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

horko

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včera vskutku příjemné léto. :wink: Max 27, večer vlahý na 19 Polojasno.
Dnešek už je jiný. Teď máme 30, v hlubokém stínu na SV straně mimo sídliště, na slunku sídlištní strany je 50. Na sídlišti se se lidé opravdu seškvaří a dusnou noc bude doprovázet dusot techna :evil: Ráno v 8 hodin již 22, minima 17.. Skoro jasno, vzdálené nevýrazné Cu.
Co je horší, podle novějších modelů se horko protáhne o pár dnů a druhá polovina týdne přinese akorát bouřky a dusno. Zlom asi přijde v pátek nebo spíše až v sobotu.
V každém případě se opět budeme bavit o suchu, které v zásadě podle hladiny toků ani neskončilo.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“