Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.U nás dnes oblačno až zataženo,déšť,přeháňky.Tmin +13,5st.,Tmax +18,9st.Napršelo 15mm.Aktuálně ve 22.10 je skoro zataženo,teplota +14,0st.,tlak 1010,4hPa.Pěkný zbytek dne.JEŠTĚ PROSÍM O RADU.Propojil jsem si dnes stanici WS3600 kabelově(doposud jsem měl přenos bezdrátový) a přenáší mi to pouze,vítr a srážky,ale teplotu a vlhkost už ne.Děkuji za rady.
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Tak fronta si nakonec pospíšila a již od rána bylo spíše zataženo, nebo skoro zataženo. Odpoledne se přidaly i sl. občasné srážky, ale nebylo toho mnoho. Dnešní Tmax se příliš nevyznamenalo a zdaleko to nedalo ani na letní den, nakonec jen +22,4°C. Tmin +15,3°C. Vydatnější srážky se nám zatím vyhýbají, za dnešek napršelo 1,4mm. Teď ve 23:15 konečně pořádný déšť tak uvidime co z toho bude. Mějte se.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj,tak dnes tu bylo od rána zataženo se slabým občasným deštěm,k večeru to přestalo a mraky se zvedly do As. Tmax+19 Tmin+14, sr za vcera 3, za dnesek asi 5mm. Slabý Z vítr nebo klid. Po západu slunce červánky,takže za obzorem vyjasnění. Jinak přidám za červen spadlo 81mm,tak nejak skoro normál. Co jsem se tu dočetl o té intenzitě srážek, tak ČHMÚ vydal kdysi návod pro pozorovatele,tam je intenzita deste hodnocena stupni 00-3,tedy 5 stupnu intezit.. Nejvyšší 40mm za hodinu a víc.Problém je,že obvykle příval tak dlouho netrvá.Řeším to tak,že si protáhnu na oko křivku ombrogramu v té největší intenzitě deště a tak nějak vidím,kolik by to bylo asi za hodinu.Už tu do toho nechci vnášet další zmatky,tak to nebudu více rozebírat. Četl jsem právě i jiná rozdělení,třeba jako dle uhrnu za 15 min, 10minut atd. Snižení dohlednosti bych až nebral tolik v úvahu,může tam hrát roli třeba mlha nebo kouřmo,nebo zrovna tříšť drobných kapiček při hulavě jako jsem to tu měl jednou v červnu. Možná by bylo dobré tak nějak to tu sladit,aby to bylo porovnatelné. Návod ČHMÚ nebo něco jiného? Tot polemika. Čau
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Tak vidím, že jsem tady rozvířil debatu o té intenzitě... :oops:, ale aspoň můžeme porovnávat?!

Tak dnes jsem vstával až v 13:30 a zhrozil jsem se po nahlédnutí z okna - hyc a Tmax počtvrté letos nad 31°C -> 31,4°C. Vítr JZ mírný 2-5 m/s; pokrytí As a drobnými Cu 5/8.
To byla řeč před bouřkami... pak se po 16:00 začalo zatahovat a v 18:00 spadly první kapky. No za celou bouřku mohlo spadnout oněch zmiňovaných 10 mm, ale je to jen odhad; mnoho CG blesků do 3 km, z nichž 1 nejblíž - 500 m! Vítr na začátku prudký s nárazy 17 m/s!... Pak přišlo ještě něco po 22:00 a teď v 23:50 (dohromady možná 5 mm) - všechno po blízko vzniknuvších i s CG bouřkách.

No počasí za očekáváním, avšak aspoň půda je vlhčí, ovšem v potoku jen 1 cm!!! :(
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Včera byla nejzajímavější bouřka tohoto roku, teda až po orkánu Kyril. První odpolední bouřka přinesla 5 mm, ale bouřkové jádro procházelo JV od nás. Druhá bouřka to bylo jiný kafe :D. Mnoho výbojů do 2 km, na čele poměrně silný nárazovitý vítr a srážky silné intenzity, které netrvaly příliš dlouho, ale i tak spadlo 9 mm. Suma sumárum 14 mm za včerejšek. Jsem velmi spokojen, snad následná frontální vlna nezklame a přinese další velmi potřebnou vláhu.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

U nás byly včerejší odpolední a noční bouřky nevýrazné s krátkými, byť silnými, přeháňkami. Napršelo celkem 10 mm a díky za to! Silnější bouřka byla na J-JV okraji Olomouce, protože jsem díky tomu trčel ve vlaku přes hodinu kvůli popadaným větvím na trať.

Včerejší Tmax tropických +30°C a Tmin dnes ráno +15°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera většinou zataženo, během rána postupně trvalý většinou slabý déšť, odpoledne přechodně beze srážek později o5 déšť až silné intenzity. Srážky nakonec 9,3 mm Teploty díky velké oblačnosti v malém rozpětí - Tmin 15,0°C Tmax 19,4°C vítr Jz-Z do 3 m/s, před silnějším deštěm přechodně zesílil.

aktuálně oblačno T 19°C vítr slabý Jz

PS: tak od toho tu přeci jsme - zaznamenávat porovnávat a diskutovat :P
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Už včera odpoledne silně pršelo a v noci postupně také srážky občas i silné,že nás to budilo...Není divu,na úvod července slušná porce 35,8 mm srážek.K ránu dopršívá.Většinu dopoledne zataženo,postupně až oblačno,či krátce-přechodně i oblačno.Momentálně se zatahuje,teplota slabě přes +20st.Uvidíme jaké bude další množství srážek na frontální vlně.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Zdarec, prvně poznámka k předvčerejšku, kdy se z ničeho nic večer zablýsklo. Potom ještě asi dvakrát. Jsem na to koukal, to bylo asi ze zbytku těch přeháněk a bouřek, co nás v neděli přeběhly.
Včera o něco akčnější dění. Teplota než dorazila oblačnost až přes 28°C. Potom se vyvinuly bouřky SV od nás a nás šmrncla jen přeháňka. Později, od osmé hodiny se k nám přibližovaly ty slušné bouřky z Rakouska. První bouřka, jež šla 10 km JV od nás byla zajímavá. Mraky na to vůbec nevypadaly a přesto sjížděly do země pěkné čáry (bráchovi ve Studenci - 15 km V od TR - to zpacifikovalo nádraží). O půlhodinku později dorazila bouřka charakteristická pro čelo fronty. Ale zmohla se jenom na cca 5 plošných blesků. Vítr se trochu zvedl a napršelo bídných 5 mm.
Dneska polojasno až oblačno, Tmax překvapivě přes 26°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Dnes dop. sk. jasno až oblačno, odp. oblačno až zataženo, večer zataženo a občas pár kapek. Jsme na úplném okraji srážkového pásma, dokonce kolem 21:00 byla vidět duha, ale u nás nepršelo, což znamená, že pršelo ve velmi blízkém okolí. Max. T 25,4 st. C., min. T 12,7 st. C., max. vítr 7,3 m/s. Včera v pondělí velmi podobně jako v TP u storm-ice, většinou zataženo+trvalý sl. déšť. Celkem 10,7 mm. Do rána ještě 0,2 mm. Stav ve 21:00-T 16,4 st. C., sk. zataženo, 7/8, rozpad oblaků, As, Ac, Cu fra, vlhkost 77%, tlak 1006 hPa, setrvalý, vítr okolo 1 m/s, J až JZ. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Tak dneska den se vzduchem, který nepamatuju už skoro rok! I dohlednost výborná: po dlouhé době vidět vysílač na Pradědu pouhým okem!!! Jinak dnešní Tmax 24,5°C; větřík J-JZ do 16:00 slabý 1-4 m/s, pak už bezvětří a to nikdy neukazuje na to, že by mělo u nás pršet?! Pokrytí 1/8 Cu hum; večeru Ci všeho druhu - nádherné (některé jsem ještě asi nikdy neviděl!) a od Z i neprůsvitný Sc...
Podle radaru to na nic navypadá (dle Aladinu by mělo slušně); možná jedině kdyby se vytvořila nějaká line přeháněk na pomezí ČR a SR. No uvidíme... A skutečně: už vidím blýskání nad Lysou horou! :D
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak úterý bylo v Přerově slunečné a teplé s Tmax +24,5°C. Večer přibývala vysoká vrstevnatá oblačnost. V noci se v okolí Přerova začala rodit bouřka, která se pak přesunula na SV a dále rostla. U nás bohužel byla ještě bez el. aktivity a výraznějších srážek. Teď ráno občasně prší, ale úhrny zatím zanedbatelné.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Při nočním dešti spadlo 1,5 mm a zaznamenal jsem jeden hodně vzdalený výboj. Ráno kolem páte přišla bouřka blesková aktivita slabá, déšť silné intenzity, ale jen malou chvíli spadlo 3,5 mm a poté slabý déšť přidal dalších 0,5 mm a zdá se, že to není konečné číslo pro dnešní den.
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zpocčátku polojasno až oblačno, postupně zataženo, občas slabý déšť (po 22h na Z 2x záblesk) Tmin 13,7°C Tmax 23,4°C vítr JJz-Z 1-6 m/s s nárazy do 8 m/s srážky 0,0 mm

aktuálně zataženo, po mírném až silném dešti (o5 to bylo u hranice přívalového - TP udávají přes 5 mm, ale v práci bych to tipnul tak na 10 mm) T 18°C vítr slabý Z
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnes v noci 12 mm (včera a předevčírem celkem 25 mm), zalito je slušně, ale včera jsem byl v lese a nejenže nerostou žádné houby, ale les byl suchý jako troud.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“