anemometr

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

anemometr

Příspěvek od lampet »

Zdravím, mám tuto stanici již 2 roky a chci se zeptat na anemometr. Konkrétně mě zajímá jestli se nějak promazává. Zdá se, že poslední dobou ukazatel směru reaguje až při rychlosti cca 1,5 - 2m/s. Jeho pohyb je trochu trhaný a když jsem s ním pootočil ručně jde zdá se trochu tuho. Může někdo poradit jestli se může namazat a pokud ano tak čím? Díky.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: anemometr

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Mám stanici už 6 let a nevšiml jsem si nějakého výrazného snížení citlivosti. Pokud mazat, tak nějakým mazivem kterému nevadí nízké teploty.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: anemometr

Příspěvek od texi »

Ahoj, stanici mám od listopadu 2009 a nyní se mi přestala zobrazovat rychlost větru.Proměřil jsem spojovací kabel i s konektory - vše OK. Problém je v samotném čidle - jazýčkový magnetický kontakt nespíná - magnet je též OK. Po jeho výměně ,opět vše funkční. Mohu poradit a nebo i vyměnit tento vadný díl za rozumnou cenu.Kontakt l.vaverka-tex@volny.cz
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“