Rada od PC odborníka

Místo pro všechna ostatní témata co Vás napadnou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Rada od PC odborníka

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Mám jeden naprosto nemeteorologický dotaz na nějakého znalce kompjůtrů...

Pokusil jsem se updatovat drivery GK (ASUS ATI Radeon 5770) na Win 7. Z nějakého neznámého důvodu šly Widle do vývrtky a poprvé v životě jsem u nicj viděl BSOD. Po restartu jsem byl nucen ovladače odinstalovat a nainstalovat znova z CD od grafiky (systém jsem po uninstalu pročistil i CCcleanerem). Od té doby mě ale blbnou aplikace používající Open GL - nezjistil jsem kde ve Win 7 lze najít, jaká verze tam je. Případně jak tento problém vyřešit.

A ještě by mě zajímalo, jestli relativně rychlý ohřev GK při zátěži je způsobený jejím zahnojením prachem, nebo to může být i něčím jiným...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od PC odborníka

Příspěvek od fractal »

Já jen k té grafice, mě se nikdy nijak extra nepřehřívala a když, tak třeba při náročnějších hrách. Každopádně zkusit z ní dostat prach není blbý nápad. Případně pokud to jde i rozebrat, zkontrolovat jak sedí na jádře chladič apod.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od PC odborníka

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak že se při zátěži zvyšuje teplota je samozřejmost, akorát mě přijde, že dřív jsem tomu mohl dát "pokouřit" víc, aniž by větráček začal zuřivě hučet a teplota vyběhla k 70°C (no jednu starou grafiku jsem kdysi vygriloval až skoro na 110°C).
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od PC odborníka

Příspěvek od fractal »

No pokud grafika blbne až teď tak je vcelku pravděpodobné, že blbne chlazení. Doporučuju mrknout se na prach, případně i na stav větráčků, stalo se mě už na dvou grafikách (starších), že větráček odešel.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada od PC odborníka

Příspěvek od Tom »

Tak mě stačí se dívat jen tady na forum a větrák mě ječí jako poblázněnej budu se taky na to muset mrknout :D
Odpovědět

Zpět na „Volná tlachárna“