Závady elektroniky

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Závady elektroniky

Příspěvek od klasik »

Vážení amatérští meteorologové ,také mě to chytlo a to částečně i proto že člověk na vesnici který něco pěstuje nebo si plánuje práci doma musí sledovat předpověď počasí aby mohl trochu plánovat.Chtěl jsem něco levnějšího co by mi mohlo ukazovat teplotu venku ,uvnitř a vlhkost to samé,Plus barometrický tlak, na vítr mám mechanickou korouhvičku a srážkoměr obyčejný .Tak jsem si koupil stanici Tesla 820 b která by měla moje požadavky splňovat , bohužel první kus nezaznamenával max a min teplotu a vůbec nezachytil čas , po reklamaci druhý vůbec nekomunikoval s venkovním čidlem.Tak jsem tento typ zavrhl a koupil jsem si hyundai wsc 1928 a byl jsem překvapen čas a datum se načetl okamžitě a čidlo také reagovalo hned ,ale asi po týdnu začíná venkovní čidlo vypadávat a i když ho posunuji stále blíž stanici .Opravdu uvažuji jestli není lepší koupit obyčejný max min teploměr a mechanický barometr a zařídit se raději po staru ,neboť u těchto přístrojů je podstatně menší pravděpodobnost poruch nebo výpadku softwéru atd Je jasné že tyto přístroje neposkytují takový komfort jako programy P.C ale jsou asi neporovnatelně spolehlivější.Často čtu podobné příspěvky -stanice nejede poslaná na reklamaci atd.Jaký na to máte názor Vy?
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

Tak si představte že ty blbý plastový okna snižovaly dosah teplotních čidel více jak půlmetrová zeď.Moje doměnka byla ,že když dám meteostanici k oknu bude mít větší dosah a opak byl pravdou ,teďuž jsem ji dal na zeď a dosah je v normě a výpadky zatím žádný.Tak snad už to bude O.K. :wink:
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od texi »

Rám plastových oken je kovový a je potažen umělou hmotou- jednou jsem se chtěl provrtat takovým rámem a protáhnout koaxialní kabel a dalo mi to dost starostí. Pak meteostanice, umístěmá v jeho blízkosti, má určité problémy při bezdrátovém příjmu - rám způsobí zkrat pro tyto elmag.vlny.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

Díky za odpověď ,teď už se zdá že je místo na měření celkem odpovídající a stanice s ním nemá problémy ale jinak jsem měl problémy s umístěním čidla protože teplota byla nadměrně zvyšována slunečním svitem odpoledne a když už jsem našel takové místo které by aspoň trochu odpovídalo teplotně podle meteostanic v okolí tak zase bylo daleko a čidlo vypadávalo.Ale při porovnávání meteostanic v okolí není nikdy úplná shoda a klidně i na jednom domě se rozdíl pohybuje podle toho jestli je od severu či jihu i v řádu několika stupňů ,tak už takové prkotiny jako rozdíl 1,5 °c neřeším ,neboť pro nás amatéry je důležitá teplota a její změna na konkrétním místě a né v porovnání s profesionální meteostanicí ,která je někde jinde a v jiných podmínkách
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

No ale jak tady čtu pozpátku příspěvky jiných meteorologů a jejich daleko dražších meteostanic tak asi budu vděčný když mi ta moje celkem obyčejná stanice za pár korun bude dodávat ty udaje které mi dodává ,než do toho vrazit 10 000 kč a více a mít tak jako oni ,více problémů,poněvadž čím více funkcí tak je větší pravděpodobnost jejich poruch a nepřesností ale klaním se těm přístrojům které snad za ty prachy jsou bez problémů. :wink:
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od Roman -dovozce »

Vždy se může stát, že elektronika selže. Ale diskuzí se účastní jen pár lidí a vypadá to, že všechny elektronické stanice jsou špatné. Jenže se diskuzí nezůčastní ti uživatelé, kterým stanice fungují bez problémů.
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

Romane jistě každá elektronika se může pokazit ale v dnešní době bych to bral jako samozřejmost tak asi 1 % ze sta .Ale chápu že u takových přístrojů jako je meteostanice je těžší deokázat že je chyba ve stanici a nebo nepřesnosti či rozdílnosti měřeného místa.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od Roman -dovozce »

klasik píše:Romane jistě každá elektronika se může pokazit ale v dnešní době bych to bral jako samozřejmost tak asi 1 % ze sta .Ale chápu že u takových přístrojů jako je meteostanice je těžší deokázat že je chyba ve stanici a nebo nepřesnosti či rozdílnosti měřeného místa.
Samozřejmost 1% že se elektronika může pokazit? Setkávám se při zkoušení nových výrobků stále častěji se špatnou kvalitou. Je velký tlak na cenu, což způsobuje šetření na materiálu, kvalitní práci i na výstupní kontrole. Radši po těchto zkušenostech mám v kritériích nejprve kvalitu a potom až cenu. Co se zásilkou, kde je až 50% vadných kusů? A to je fakt. Nejen v elektronice. Všimněte si, že se od obchodníků nejprve dozvíte, že je sleva, akce, nejlevnější výrobek - a nic o kvalitě. Je to trend hlavně obchodních řetězců. Samé letákové akce se slevami - ale chybí odbornost a kvalita. Nikdo neporadí, všichni chtějí jen prodat díky ceně. Pak aby člověk kvalitní výrobek hledal. Je neuvěřitelné, jaké vzorky výrobků občas dostanu na stůl.
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

Jasně že porucha se může vyskytnout o tom tady nikdo nepochybuje ale dorazila mě ta meteostanice tesla 820 b-asi ze slovenska protože pod značkou tesla už dnes vyrábí jen asi tesla orava -což jsem nevěděl.Původně jsem si říkal podpořím naši značku určitě ta kvalita bude srovnatelná s čínou nebo lepší.Bohužel když jsou dva kusy ze dvou špatné tak už k tomu výrobku ztratíte důvěru a raději ani třetí nechcete a trváte na vrácení peněz.Musím konstatovat že kdejaká čína nebo korea atd je na daleko vyšší úrovni jako tesla.Ale s tím nic asi neuděláme dnes už se v těchto zemích vyrábí převážná část elektroniky a to i "značkových".Podobné problémy s nadupanými rádii tesla měli i mí známí a byli rádi že se poruchy objevili v záruce a mohli se jich zbavit.Co nám pomůže papírově kvalitní přístroj za rozumnou cenu ,ale když polovina funkcí nefunguje. :(
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od Roman -dovozce »

To je jen nevědomost zákazníků. Garantuji Vám, že se domácí meteostanice (Davis nepočítám mezi domácí meteostanice) vyrábí všechny v Asii, žádná není vyrobena v Evropě. Značka je jen lákadlo. Značku Tesla, stejně jako třeba Emgeton pouze využily obchodní firmy, poněvadž je v povědomí z dřívějších časů.
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od klasik »

Romane asi máš pravdu ,ty do toho asi vidíš trochu víc jak obyčejný zákazník.Koneckonců proč by nemohla Tesla kupovat komponenty nebo celé výrobky z Číny když už to dělají i renomovaní výrobci,jde jen o to že ti renomovaní výrobci si tam tu kvalitu ohlídají a nedopustí svoji značku pošpinit ale, jestli se někdo jen za značku Tesla vydává tak nemá co ztratit a bere od nich jen ten nejlevnější šunt aby byla cena co nejnižší ,ale kvalita je potom úplně někde jinde.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od tamysk »

Sice nechapem presne zmysel tejto temy, ale ide podla mna oto, ze co si clovek kupi, to aj dostane. V dnesnej dobe sa spoliehat na "znacku" je nie vzdy namieste. Miera globalizacie je asi na najvyssej urovni aka kedy bola, a kazdy v snahe predat capne "domacu znacku" na 100% cinsky smejd.. Ale da sa to lahko odsledovat na cene. Preco konkurencia, co ponuka to iste, stoji 5x viac a "domaca" znacka 5x menej. Samozrejme, neplati to pri kazdom vyrobku, a nie vsade sa to da odsledovat. Ale v tomto pripade sa to dalo. Staci sa pozriet na design stanice, a kazdemu musi byt jasne, ze sa nejedna o "domacu" znacku, teda vyrobok. Lacne cinske veci maju aspon pore mna isty osobity vyzor, ktory rozpoznam takmer vzdy. osobne som najprv kupil stanicu Irox pro x2, chyba. Teraz mam Oregon wmrs200 a nemozem sa stazovat. Funguje ako ma, ziadny problem.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od Roman -dovozce »

tamysk píše:Sice nechapem presne zmysel tejto temy, ale ide podla mna oto, ze co si clovek kupi, to aj dostane. V dnesnej dobe sa spoliehat na "znacku" je nie vzdy namieste. Miera globalizacie je asi na najvyssej urovni aka kedy bola, a kazdy v snahe predat capne "domacu znacku" na 100% cinsky smejd.. Ale da sa to lahko odsledovat na cene. Preco konkurencia, co ponuka to iste, stoji 5x viac a "domaca" znacka 5x menej. Samozrejme, neplati to pri kazdom vyrobku, a nie vsade sa to da odsledovat. Ale v tomto pripade sa to dalo. Staci sa pozriet na design stanice, a kazdemu musi byt jasne, ze sa nejedna o "domacu" znacku, teda vyrobok. Lacne cinske veci maju aspon pore mna isty osobity vyzor, ktory rozpoznam takmer vzdy. osobne som najprv kupil stanicu Irox pro x2, chyba. Teraz mam Oregon wmrs200 a nemozem sa stazovat. Funguje ako ma, ziadny problem.
Dovážím Oregon, stejně jako modely od výrobní firmy, které se prodávají jako např. Irox. Je fakt, že Oregon si hlídá hodně kvalitu, ale také se nevyrábí v Americe. A nemyslím si, že zrovna modely od firmy, která vyrábí také mimo jiné i Irox Pro X2 je špatná, naopak jde o poměrně kvalitní výrobky. V Číně je velice mnoho výrobců a pokud jde obchodník jen po ceně a tlačí na stále nižší nákup, potom je výsledkem špatná kvalita. Obecně tvrdit, že vše, co je z Asie je šmejd je velice zavádějící. Pak by jste musel také říci, že máte doma čínský šmejd WMRS200. A to není pravda.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od tamysk »

MOzno som to napisal trochu zle, a vsetky vyrobky nahadzal do jedneho vreca.. V podstate som vravel o "lacnych meteo staniciach ktore meraju vela velicin". Napr aj irox mam, a neustale mam problemy s vypadkom cidiel, kedze mam stanicu trvale pripojenu do usb. predlzil som antenu koaxialnym kablom, pomohlo ciastocne. Stanica je 5m od PC.. A stale mam problem s vypadkami. Cize vraviet na irox x2, ze je kvalitny vyrobok sa neda. Preto rovnaka od TFA s antenkou stoji 2x tolko, a tento problem nema.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika zklamání

Příspěvek od Roman -dovozce »

tamysk píše:MOzno som to napisal trochu zle, a vsetky vyrobky nahadzal do jedneho vreca.. V podstate som vravel o "lacnych meteo staniciach ktore meraju vela velicin". Napr aj irox mam, a neustale mam problemy s vypadkom cidiel, kedze mam stanicu trvale pripojenu do usb. predlzil som antenu koaxialnym kablom, pomohlo ciastocne. Stanica je 5m od PC.. A stale mam problem s vypadkami. Cize vraviet na irox x2, ze je kvalitny vyrobok sa neda. Preto rovnaka od TFA s antenkou stoji 2x tolko, a tento problem nema.
Příčinou rušení je stálé připojení k počítači, proto výrobce přidal anténu. TFA i Irox vyrábí stejný výrobce. Že by měl pro různé značky různou kvalitu? Anténa odstranila problém, který měl jistě i TFA bez antény.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“