Aktuální počasí - květen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Víkendové počasí vyšlo skvěle.Sobota:Ráno lehce sprchlo,dopoledne kupovitá oblačnost.Ve 12.hodin ve Dvoře Králové přeháňka takřka z modrého s roztroušenou kupovitou oblačností.Rychle se formuje orografický pás oblačnosti severního proudění Krkonoše-k jihu.Po celé odpoledne pár km západně od Dvora bouří s blesky až ke 3 km blízko,srážky nejblíže pár stovek metrů od nás západně(už jsme v ZOO nezmokli)
Neděle:tvořící se kupovitá oblačnost,vše mohutní jižně až JZ od Trutnova,odkud je slyšet hřmění.Z okrajů slabých bouřek jižně od nás spadlo pár kapek.Teploty sobota i neděle ráno lehce pod +10 st,přes den kolem+20 st.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak dnes byly po poledni další bouřky (letošní 10. den s bouřkou), spadlo kolem 5 mm vody, za květen mají na letišti už přes 180 mm srážek a je to po červenci 1997 (pokud jsem něco nepřehlédl) nejdeštivější měsíc z mého pozorování :shock: . Přitom suma srážek naskakuje pozvolna, max. denní úhrn mám 22 mm.

Ani v dalších dnech se srážek nezbavíme, už zítra při pohledu na modely mohou být bouřky hodně silné ve svižném ZSZ proudění. Otázkou je, jestli se opět bouřky trefí na Přerov... :?

Dnes bylo jinak teplo a dusno, maximum +21°C, minimum +9°C.

Letos stále marně čekám na první letní den... :? :(
Přílohy
P1000167.jpg
P1000167.jpg (71.8 KiB) Zobrazeno 4662 x
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

A ještě mimo téma... Velká gratulace našim hokejistům, byť asi toto fórum nečtou... :lol:
Chudým (aspoň papírově) jsem dávali, bohatým brali - nesmírně vyrovnané mistrovství! Naši měli o trochu více štěstí než druzí (málem jsme nepostoupili do čtvrtfinále, v semifinále jsme prohrávali pár vteřin před koncem se Švédy...) - tím ale rozhodně nesnižuji jejich výkon!

Bravo, hoši!!! ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska po dlouhé době většinou polojasno až oblačno, ráno ještě zataženo, pár kapek, 13 stupňů, v noci to padlo na 10, nicméně během rána zmíněné oblačno, krásná kupovitá oblačnost po většinu dne, navečer slabá přeháňka od Dobrmanka, max. jeden mm, nyní opět oblačno až polojasno, teplota na 13. Zapomněl jsem maxima - 19. Krásný den, dusno jen mírné, počasí po dlouhé době luxusní :-)
Stran hokeje - Nádhera :-))

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5621
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od storm_ice »

zdar ano hokej paráda, ale počasí stojí totálně za ho*no :lol: neprší a je sucho, práší se. Dnes ráno TP nejvyšší Tmin v ČR 14,9°C, já o chlup méně 14,6°C, Tmax 23,2°C a o5 poměrně "slunečno", oblačno až polojasno, ještě i nyní je teplo s teplotou nad 16°C.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Neuvěřitelné... :shock: Za 24h spadlo 11 mm vody (teď ráno dalších 5 mm) a za květen už napršelo 186 mm vody.
Zatím pouze v jednom dni v květnu nepršelo...

Aktuálně opět začalo hustě pršet a jelikož dnešní bouřky mohou být leckde (hlavně na SZ, S) docela „brutální“, tak myslím, že hranici 200 mm zde brzy překonáme :? .

Tmin dnes +12°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
víkend byl velmi náročný u tchýně (Jeseníky) jsme rozebírali střechu a celou sobotu na nás pršelo. Cca 8 přeháněk za den. Opravdu nepříjemné. V neděli podobný styl počasí ale o něco slunečněji. Přeháňky jen 2. Doma také s deštěm. Každý den něco napršelo. Je to neuvěřitelné ale už 10. den v řadě s deštěm. Pátek 4,5 mm, sobota 3 mm, neděle 3,5 mm. Teploty vcelku vysoké pátek 12 °C - 22 °C, sobota 11 °C - 21 °C, neděle 11 °C - 23 °C.

Dneska minimum 12,1 °C, oblačno teď až zataženo.
storm_ice
Příspěvky: 5621
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj tak konečně i já zářez(y), první bouřka mě probudila ve 4 hodiny, pršet začalo o chvíli později, zahřmělo asi tak 5x, 3x jsem pozoroval záblesk, pak jsem usnul, kolem 5h mě probudil další hrom, podle detekce CG+ Srážky slabé až mírné, jen přechodně krátce silnější, spadlo jen 1,5 mm. Vítr téměř žádný a teplota zůstala nad 14°C, nyní oblačno a o5 to leze ke dvacítce.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od kocurekp »

Tady podobné počasí jako v Teplicích - o víkendu v průměru polojasno a sucho. V noci se teplota držela na 15°C, ale brzo ráno mě probudila přeháňka, ze které spadlo 1,2 mm a teplota klesla na 13,6°C. Blesky ani hromy jsem nezaregistroval. Dnes od rána skoro jasno až polojasno, v 9:30 už je 19,8°C.

11,4 - 18,6°C, 1,2 mm, svit 3,5h
So 11,9 - 23,0°C, 0,3 mm, svit 9,6h
Ne 13,1 - 21,6°C, 0,0 mm, svit 7,1h
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Ranní srážky až na jednu přeháňku dokonale obešly Větřkovice, takže úhrn za včerejšek jen 1,5 mm. Budu doufat, že odpolední dění už se mě týkat bude, jak já nemusí severozápad :? :? :? . U mě 15,8 °C zataženo, ale trošku se to začíná trhat.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Nedělní ráno příjemné ale ve 14 hod přišla bouřka a přeháňka, teplota vystoupila na 21°C.
Noční minima 9,8°C.
Dnes ráno od půl sedmé zase prší, srážky do 8:00 dalších 7,2 mm.
Na připojeném obrázku jsou vidět srážky letos v květnu, v druhém nejmokřejším květnu 2006.
V mokrém roce 2006 se našly dvě období ve kterých se daly dělat polní práce, letos od 29. dubna nic. Ještě jsem připojil nejsušší květen 2004.
Přílohy
nárůst květen.jpg
nárůst květen.jpg (247.54 KiB) Zobrazeno 4623 x
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Shrnutí neděle: Tmin +8,9°C, Tmax +21,1°C, tlak v 15:00 1017,5 hPa, max vítr 3,6 m/s severozápadní, denní srážky 1,0 mm. Ráno jasno, po 10. hodině rychlé přibývání kupovité oblačnosti, po poledni se vzdálenou bouřkou. Odpoledne opět rozpad oblačnosti.

Noční bouřka dnes nad ránem byla pro mne překvapením. Večerní modely sice naznačovaly možnost srážek na severu a severovýchodě Čech, ale ještě před půlnocí se oblačnost všude rozpadala a nic nenasvědčovalo její rychlé obnově.
Opak se však stal pravdou a již o půl jedné v noci se objevilo první srážkové jádro nad severem Čech a pohybovalo se k jihovýchodu. Zhruba kolem jedné hodiny po půlnoci nás minulo východně a nepřineslo tak žádné srážky. Ne však tak druhý srážkový komplex, který se vyvíjel v závěsu za prvním. Nad Velké Svatoňovice dorazil ve 3:45, kdy začalo pršet. A co se nestalo, v 3:57 SELČ se ozvalo první zahřmění, následované bleskem v 4:05 (se silným hromem) a dalším hromem ve 4:10. Zároveň začalo intenzivně pršet, ale bez větru. Celkem spadlo 6,4 mm srážek.
Během dopoledne zůstávalo pod mrakem, oblačnost se protrhala až kolem 10. hodiny a vzápětí se začala tvořit kupovitá oblačnost, rychle dosahující parametrů Cb, zatím bez elektrické aktivity. Po 14. hodině nás zasáhl okraj dalšího srážkového jádra, ale opět bez elektrické aktivity.

Momentálně v 15:00 zataženo (Cu con, Cb) po přeháňce, teplota +16,7°C, tlak 1010,1 hPa, Z vítr do 3 m/s. Dosavadní denní úhrn srážek 7,2 mm. Večer se očekávají intenzivní bouřky na frontě.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Vše podstatné už popsal Tomáš,včetně nočních srážek se slabou bouřkou,které v Trutnově přinesly další milimetry srážek a přehouply jsme se v květnu přes hranici 100 mm.Podvečerní vlna bouřek vypadala hrozivě,ale zdejší rozpadová klasika nezklamala a jen sprchlo se vzdálenou bouřkou,asi dvakrát blesklo a hřmělo ke 3 km.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
11. den po sobě s deštěm. První přeháňka přišla kolem 17 h 3,2 mm a druhá řádí právě teď - taková prozatím slabší bouřka, ale jelikož je tma, tak to bliká celkem pěkně. To zajímavé nás asi ještě čeká. Teplota přes den skoro letní 24,5 °C.

Edit 21:50: Tak večerní bouřka dala 6,4 mm a od Vysočiny sem jde další srážkové pásmo!
Naposledy upravil(a) fractal dne 25 kvě 2010, 08:06, celkem upraveno 2 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od kocurekp »

U nás dnes maximum 23,9°C v 15:39, to zrovna na Staromáku řádili fanoušci s hokejisty. Jen ať si to užijou, byli překvapivě skvělí! Bouřka nás taky neminula, dokonce dvě. První po 17. hodině a druhá v 19:30. Pár výbojů bylo vidět, takový normální letní průběh, byť v květnu. Za dnešek slušných 11,5 mm - květen má 88,2 mm. Aktuálně již skoro jasno, 14,8°C a svítí měsíc. Sopka už chrlí jen páru, tak snad se i toho léta dočkáme... :?: Nenechme se ale zmýlit, v nejbližší době nás nic takového nečeká... :(
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“