Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Zdá se,že jako na potvoru čtvrt roku po záruce mi přestal fungovat srážkoměr na meteostanici TFA Nexus.Srážkoměr je umístěn na chatě v poměně mrazivé a na sníh bohaté oblasti,bohužel tedy kvůli nepřítomnosti jsem ho nechal na pospas klimatickým jevům.Naštěstí teploměr,anemometr a také konzola přežily bez újmy a fungují normálně,problém je tedy se srážkoměrem.Z několika mnou provedených experimentů vyplynulo,že srážkoměr s konzolí komunikuje,ale bohužel nereaguje na překlopení.Ať to překlopim jak chci na stanici pořád 0,0 mm.Po vyjmutí baterií se ukazuje na konzoli ---.- mm.Zdá se tedy že tam bude někde problém stím magnetem,ještě zkusím až seženu správný imbus rozebrat tam tu elektroniku,ale nevím jestli se stím dá ještě něco spáchat.Ptám se tedy předně.Nemáte někdo přebývající funkční srážkoměr na uvedené typy stanice? Kvůli datům to docela spěchá,do té doby budu nucen brát srážky z nejbližší stanice Varnsdorf a modlit se,že se zde nevyskytne bouřka.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od texi »

Jak dopadl srážkoměr po opravě ? Ale ty jsi byl vlastně v nemocnici,takže jsi ho asi ještě nezkoušel.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od Jan Pícha »

Čaues
Dneska mě konečně pustili,tak až dnes jsem rozbalil balík.Jestli se do toho špitálu budu muset vrátit (což čekám za cca 14 dní) tak ten sražkoměr vyzkouším příští týden.Jinak díky za opravu a snad to půjde no :-)
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od texi »

...závada nalezena a odstraněna, tak by to mělo makat. Přeju ti brzké uzdravení a nějaké srážky " na vyzkoušení ". ahojda
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od Jan Pícha »

Takže srážkoměr dnes odvezen na chatu,úspěšně se spojil se stanicí a srážky načítá :-) fakt paráda,jseš dobrej :-) Kdoby věřil,že za odstavení by mohla taková mrňavá věc.Ještě jednou díky.
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Srážkoměr TFA Nexus/WXR/IROX

Příspěvek od texi »

Jsem rád, že se zadařilo a stanice slouží dál :D :D
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“