Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Zipík »

Weather Display stojí 1000 a tak nějak jsem si už na něj zvykl.Weather Link nevím jestli podporuje moji stanici :( A co ty kdy budeš mít stanici?
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Předpoklad v pátek. Dnes jsem k tomu doobjednal Weatherlink USB. To jak moje drahá 1/2 zjistí, tak mě ukamenuje. :D . Dám echo a můžeš se stavit.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Roman -dovozce »

Vantage Vue je od 11.11. skladem. K dispozici je také WeatherLink USB, RS232 a IP.
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Pro váhavé:
Výborné zpracování
Vynikající manual
Hodnotný přístroj, funkce, možnosti, informace, čeština, nastavení.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Výborně! Nicméně toto se dalo čekat.Tak teďka ještě jak přesně to měří teplotu na přímém slunci .Co bezdrátový přenos? Jak to máš daleko od sebe? Uvažuji o tom že bych na chatě vyhodil TFA Nexus a dal bych tam místo ní Vue.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

Milhaus65 píše:Pro váhavé:
Výborné zpracování
Vynikající manual
Hodnotný přístroj, funkce, možnosti, informace, čeština, nastavení.
No zaleží jaké možnosti rozšířit to tak jen nejde a že to je vše v jednom na pevno jako výhodu moc nevidím je to jen můj názor jinému to určitě nevadí ale kvalita senzorů a Davis stanic jako takových je bez debat osobně jsem ji taky viděl designově vypadá pěkně nakonec ji kupovat nebudu koupil jsem ze států konzoli WMR200CA takže snad někdy v budoucnu až vypoví Oregon tak bych už něco od Davise chtěl ale Vue asi ne mě osobně moc nesedí tento typ.
Naposledy upravil(a) Tom dne 14 lis 2009, 19:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Co to je zač to WMR200CA ? Jsem googloval a je to nějaká černá konzola,přijmá to taky 433 Mhz když to je ze států?
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Tom »

To je jen přídavná konzole k WMR200 je možno přidat další konzoli kamkoli v baráku já mám WMRS200 a ta konzoli s displejem nemá tak jsem ji koupil je kompatibilní se senzorama které mám tak problém nebude a je to 433MHZ je to prostě jen doplněk k WMR200 a WMRS200 je vlastně to samé akorát že to nemá disploš. :D :D Docela jsem váhal jestli koupit Vue jak jsem psal že bych chtěl něco s displejem a pak jsem našel tuto konzoli tak je to vyřešený už nic novýho nepotřebuji.Navíc kdybych měl doma třeba to Vůčko tak bych na Oregonu hledal chyby a zas bych vrážel další prachy do další stanice tak to radši nechám jak to je.
Milhaus65
Příspěvky: 26
Registrován: 28 říj 2009, 11:49
Bydliště: Hodonín

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Milhaus65 »

Měření na slunci zatím za 2 dny nebylo možné vyzkoušet. Dal jsem ji přes zimu na balkon v 1 patře na konzoli. Na jaro pujde na střechu. Ted to ladím, pozoruji tak to chci vidět.
ISS je od konzole cca 30-40 m přes 60cm zed a bez problémů. Jeden paket ztracen z 1350 co jsem se díval do statistiky.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak to je v poho...nějaká fotečka by nebyla? :-) Škoda že teďka stojí počasí zaprd,davise budu mít za chvíli měsíc a během toho měsíce tu svítilo slunko asi dvakrát takže nemám nic vyzkoušené skoro a vítr 9 m/s maximálně takže taky nic moc.Srážkoměr fará v pohoděě do toho mi stihlo napršet přes 50 mm vody během provozu.Ten soft weather link uplná paráda.Statistiky které generuje opravdu perfektní....denní extrémy v přehledných tabulkách,přehledný bulletin aktuálních dat,akorát škoda že to počítá průměrnou teplotu ze všech dat a nejde nastavit aby to počitalo dle klasické metodiky.No jo no ale to bych už na to vůbec nemusel šahat :lol: Taky zásadní rozdíl oproti heavy weatheru je náročnost na PC.Při načítání z heavy weather mi tato operace zabrala i 70% kapacity procesoru kdežto u weather linku to je mezi 2 až 7% takže téměř žádná zátěž.Škoda akorát když se v softu pracuje a zrovna to posílá data na web tak se program zasekne a nelze sním do té doby než vše odešle pracovat,ale je to jen na pár sekund takže to tak tolik nevadí.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
6250
Příspěvky: 14
Registrován: 26 říj 2009, 19:40

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od 6250 »

Měření na slunci je zatím bez problémů. Ve srovnání s VP2 s aspiračním štítem je zatím v rozmezí +- 0.5°C. Uvidíme až bude opravdu bezvětří a jasno. Při ranním vyjasnění je pokles teploty u Vue trošku větší, je to dáno nejspíše poněkud malým radiačním štítem. Vlhkost je při ustálené teplotě prakticky vždy stejná, rozdíl kolísá +- 0 až 2%. Vítr překvapivě sedí taky i přes handicap kompaktnosti "vše v jednom".
Martin Dvořák
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak pochybuju,že by se čechům vyplatila Davis Vue kupovaná na Slovensku,když poštovné na dobírku stálo skoro 1000 kč.Nevím jak na Slovenku ale v ČR jsou ke stanici české klavesky,firmware a do nějakého termínu zakoupení i prodloužená záruka o rok.Jinak to je s VP2,kterou mám právě ze Slovenska.Tam se podařilo i přes vysoké poštovné nějakou tu tisíckovku oproti koupi v ČR ušetřit.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

750 Kč cca ale po slovensku ten slovenský meteoshop rozesílá stanice za 2 eura
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Ján Pícha: A na VantagePro 2 sa nejako nastavuje smer vetra, alebo ako
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od fractal »

No já bych si do SK i zajel, mám to co bys kamenem dohodil, problém ale asi je, že kamenný obchod k vyzvednutí by byl asi poněkud dál než hranice :-)

Jinak jak získat 300 €? Co nějaká brigáda?
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“