Aktuální počasí - září 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes v sobotu to nebyla počasově žádná sláva..Po přechodném nočním vyjasnění bylo minimum +5,4 st,ráno několik paprsků slunce a zatáhlo se.Po celý den zataženo,chladno většinou teplota mezi +13+14 stupni,mírný západní vítr.Po 16.hod spadlo pár kapek,nedlouho poté se oblačnost trhá na oblačno,dosahujeme dnešní maximum +15 st.a hned se znovu již definitivně zatáhlo,po 18.hod poprchává.
Večer beze změny ve 21.hod +11 st.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
byl jsem na víkend u sestry ve Zvoli u Prahy. V pátek bylo pěkně polojasno, večer jsme jeli po dálnici směr Praha, nepříjemné bylo zapadající slunce a pak snad 40 km dlouhá kolona od Prahy směrem na Brno, která se nás ale naštěstí netýkala.

Sobota byla ve Zvoli dopoledne polojasná, pak oblačná až zatažená, večer oblačná. V Podivíně dle webky bylo většinou jasno až skoro jasno teploty pak 10 °C - 20 °C.

Neděle pak byla ve Zvoli jasná v poledne náhle až oblačná. V Podivíně také spíše oblačná ale od oběda naopak skoro jasná, teploty 11,2 °C - 21,8 °C.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, ve čtvrtek bylo zpočátku zataženo, v noci a ráno s doznívajícím slabým deštěm, odpoledne převládající oblačno, večer postupně skoro jasno až jasno. Tmax 18,4°C Tmin 7,4°C, vítr Jz-Z do 4 m/s. V pátek bylo skoro jasno, ráno s "přízemní" mlhou, kolem poledne přechodně až skoro zataženo, k večeru další přibývání oblačnosti, později až na zataženo. Tmax 19,8°C Tmin 3,8°C, přízemní min slabě nad nulou při 0,3°C vítr JJz-ZJz zesílil na 2-7 m/s s nárazy až 10 m/s, večer se přechodně utišil.

Aktuálně 23:40 jasno ObrázekObrázek 11,0°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

V neděli bylo v Praze skoro jasno až polojasno, teploty 12,2 - 22,9°C. Přechodně oblačno bylo na jihu Prahy, tady ne. Dnes ráno 10,4°C.

Večer jsem byl na koncertě Coldplay, málem jsem ohluchl. Nechápu co je vede to tak přehulit, že už člověk slyší jen konstantní lomoz a nerozezná ani nástroje, natož zpěv. Byla to spíše vizuálně efektová show, než zážitek z hudby. :? Na idnes ale vyšla poměrně pozitivní recenze:http://kultura.idnes.cz/recenze-koncert ... _hudba_jaz
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Dneska i včera krásné dny babího léta. Včera sice dopoledne strašila nízká oblačnost, ta se však protrhala a maxima vystoupala ke 20 stupňům. Večer tedy chladný s 8 stupni, opět krásná, tmavá obloha.
Dneska ráno a dpoledne polojasno, odpoledne oblačno vysokou oblačností s maximy na 23 a ranními teplotami na 5 stupních, v termínu už 12. Ideální počasí, při mírném JZ větru a dobrých rozptylových podmínkách :)

Kocurekp - Coldplay já rád - docela mně to udivuje, většinou, co jsem byl na koncertech v poslední době - zvukaři udělali dobrou práci a úřes vyšší hladinu hluku byla muzika i zpěvák/kapela dobře slyšitelní. První vlaštovkou v tomto ranku byl Jethro Tull - pro změnu v Ostravě. Kopák někde v žaludku a přesto vše absolutně bez chyby ... :)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek byl převážně jasný a teplý, ráno 8,3 °C, odpoledne skoro léto 24,2 °C, zítra patrně letní den bude.

Na facebooku jedna moje známá si Coldplay v Praze také moc chválila, tak se jí musím zeptat jestli to nebylo moc hlasité ;-)
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, víkend byl chladnější a hodně větrný. Hlavně právě díky větru se zdála větší zima. Maxima postupně rostla ze sobotních 16°C až na dnešních 20,8°C. Ale noční teploty byly díky silném větru, který v nárazech dosahoval až 91 km/hod dost vysoké, kolem 13°C, jen pocitově to opět vítr srážel dolů.

Aktuálně je jasno, vane slabý vítr a je 10,4°C.

Já nějak Goldplay neznám, jen podle názvu (poslouchám tvrdší rock), ale kolega z práce na nich byl a přijel úplně unešený..
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, v sobotu byla velká oblačnost, oblačno až zataženo s Tmax 17,0°C Tmin 12,5°C, vítr Z do 5 m/s s nárazy až 7 m/s, v 2/2 noci na neděli se postupně vyjasnilo, ráno slabá přízemní mlha, jinak bylo skoro jasno až polojasno, později odpoledne přechodně až oblačno. Tmax 21,8°C Tmin 7,7°C, přízemní min 3,4°C vítr JJz-ZJz do 5 m/s s nárazy až 7 m/s.

Aktuálně 01:00 skoro jasno ObrázekObrázek 10,6°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

Včera pěkný den babího léta, 10,4 - 24,1°C, to maximum ale bylo jen na chviličku, po většinu dne bylo okolo 22.
Dnes ráno jasno, 12,5°C, rychle to jde nahoru.

Coldplay - já je mám taky rád, hlavně tu jejich starší tvorbu, kterou prorazili. Jenže jsem trochu audiofil, takže mě koncert po zvukové stránce uspokojí málokterý - ale tohle byl opravdu extrém, zvláště ke konci. Pomalé písně a vokál z počátku byly ok, kopák byl taky v žaludku, ale kytary a klávesy splývaly do jedné koule. Ale vizuální efekty opravdu neměly chybu spolu s těmi blikajícími náramky, který každý dostal u vstupu. Zkusím dodat krátké video z mobilu na svůj web a tady postnout link... Když to třeba srovnám se Stingem, na kterém jsem byl nedávno, tak tam byl zvukař opravdu mistr.

http://www.centor.cz/docs/VIDEO0008.mp4
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes byl pěkný slunečný den s ranním minimem 9,9 °C a odpoledním letním maximem 25,9 °C. Foukal J vítr kolem 5 m/s, v nárazech až 10 m/s.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska byl opět krásný, teplý, nikoliv však horký den babího léta. Minima na 7, v termínu 11, v maximu 24 při polojasné obloze. Aktuálně je 13, hvězdy opět jasně svítí. :)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo oblačno až zataženo vys. oblačností, později odpoledne ubývání oblačnosti až na polojasno (k vidění halové jevy), později v noci skoro jasno, k ránu mlha. Tmax 22,6°C Tmin 6,8°C, přízemní min 2,4°C vítr prom. nebo J do 2 m/s.

Aktuálně 23:40 skoro zataženo ObrázekObrázek 16,3°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od kocurekp »

No tak tady dnes, tedy včera, až horký den babího léta, teploty 12,5 - 26,2°C. A také velmi teplý večer, jak je zde zvykem při jižním proudění, v 1:27 ještě 18°C. Fronta nastupuje pomalu.

8:20 - Tak jsem to zakřikl, ve 3 ráno přišla bouřka, otočil se vítr z JZ na S, teplota spadla z 18 na 14 a v 5 ráno další pád na 12. Zajímavé, že ty pády jsou v prudkých skocích. Stále slabě prší, prozatím úhrn 14 mm. Tmin 10,8°C v 7:36. Na západě Čech už se to protrhává.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

pátek 14.9. - polojasno, Tmin +3,4°C, Tmax +17,1°C
sobota 15.9 - zataženo, Tmin +5,3°C, Tmax +14,7°C
neděle 16.9. - skoro zataženo, Tmin +7,2°C, Tmax +19,7°C
pondělí 17.9 - oblačno, Tmin +4,3°C, Tmax +19,6
úterý 18.9 - oblačno, Tmin +5,1°C, Tmax +22,6
středa 19.9 - zataženo s deštěm (7,2 mm), Tmin +9,9°C (právě teď), Tmax +13,3°C

Bouřka v noci nebyla.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice:
Před jedenáctou začalo slabě pršet, že je na střední Moravě stále sucho ukazuje mapka na připojeném odkaze:
http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTa ... last=false
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“