Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes ráno byl nezvyklý východ slunce. Velký rudý kotouč, který byl v dolní části přeříznut mrakem pod úhlem cca 45 °. Včerejší tmax 11,6 °C tmin 7,9 °C. Je bohužel velmi málo srážek, ale dokud nezačne pršet neuvěřím, že něco spadne, už jsem si několikrát dělal naděje a nic.

Edit 14:13:
Vítr neustále sílí. Nárazy se zatím pohybují okolo 10 m/s, ale pozvolna se tyto zvětšují, takže je vcelku možné, že večer bude vítr přes 20 m/s
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 10 lis 2008, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak za víkend nějakých 9,5 mm což není nic moc, na to že je prakticky celý podzim sucho. Stále teplo, včera i dnes se teplota "zasekla někde mezi 9 - 11 °C. Kdybych měřil teplotu mechanicky, tak podezřívám stanici, že se mi zasekla :). Jinak aktuálně nízká oblačnost občas slabé mrholení, srážky ale neměřitelné. Trošku se nám rozfoukává aktuálně kolem 4 m/s od JV.

21:50 Tak teploty nakonec 8,2 °C - 11,7 °C, vítr kolem 1 m/s, max. náraz 5,7 m/s takže nic moc, jak to vypadá s větrem na severu či severovýchodě?
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Stále je,dá se říct,rekordně teplo-v poslední dny už se to trochu mírní a na obzoru je ochlazení-těžko říct,zda trvalejší - nedivil bych se návratu teplejšího proudění které je na koni...ne na to bílém Martinově :)
Letošní první listopadová dekáda výrazně předčila dosud tu nejteplejší z roku 1996 a průměrově zapadla do období mezi 5.-10. říjnem.Jen připomenu ,že po velice teplé značné části listopadu 1996,přišel artický závěr prosince téhož roku.
Včera i dnes se střídá protrhaná oblačnost se zataženem oblačností nízkou,která kolísá s teplotou v rozmezí +4 až +10 st.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
počasí se nám o víkendu změnilo v tom smyslu, že skončila inverze a zprůzračnil se vzduch. V neděli a pondělí svítilo občas slunce, dnešní Tmax je dokonce 15,4. Tmin je teď večer 5,9. Co se větru týče, fouká slabě z východních směrů. Zbývá dodat, že ze sobotního srážkového pásma zde nespadla ani kapka, takže listopad má všeho všudy 1 mm namrholených srážek.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo zataženo, kouřmo, odpoledne odpoledne skoro zataženo, později večer slabý déšť, pak protrhávání oblačnosti na oblačno Tmax 8,9°C Tmin 5,3°C vítr prom. nebo JJz do 2 m/s dnes příjemně s Tmax přes 15°C

Aktuálně 22:50 skoro jasno ObrázekObrázek 7,2°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes máme k mému překvapení úplně jasnou oblohu, bezvětří a zatím nejchladnější listopadové ráno s +1,5°C a s jinovatkou.

Těšil jsem se na vydatnější srážky kolem čtvrtka, ale GFS stále více ubírá a ubírá a tak z toho fakt moc nebude a dobrmanek má pravdu s "...dokud nezačne pršet neuvěřím, že něco spadne, už jsem si několikrát dělal naděje a nic...". :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Z avizovaného větru tu moc nebylo. Sice fouká a opadal aspoň zbytek listí, ale ani v nárazech nepřesáhl vítr 10 m/s. Včera během dne bylo polojasno, Tmin opět vysoko na +6,8°C, Tmax +12,4°C. Tlak vystoupal na 1026 hPa.
Dnes je od rána skoro jasno (podle satelitního snímku jsme těsně u hrany nízké oblačnosti nad Čechami), teplota v 7:00 byla +6,6°C (Tmin +6,3°C). Aktuálně v 10:30 je teplota +8,7°C, tlak klesl na 1020 hPa. Skoro jasno (St, As, Cu hum rychle táhnoucí od JZ), dohlednost v desítkách kilometrů. Vítr J do 5 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Noc překvapivě chladná, večer teplota na 6-7 stupních, dnes ráno skoro jasno, 3 stupně, nejnižší teplota od začátku měsíce, avšak rychle to stouplo, vitr začal okolo 9 fučet dost, aktuálně s nárazy cca 10 m/s a teplota vylezla na aktuálních 12 stupňů, při skoro jasné obloze.

Poslední GFS výstup nelze brát vážně, důležitější mně přijde 850 Hpa, který dává ochlazení již několik dnů, snad nakonec i něco konečně naprší a v závěru měsíce snad i nasněží. Bohužel pokud zde převládá teplé proudění, bývá zároveň doprovázeno i suchem. Jinými slovy pokud se nevytvoří frontální vlna a nezvítězí hřeben vysokého tlaku a nebude výrazný teplotní gradient, což se stát může, budeme stále na suchu, byť to stále ještě vypadá slibně.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Vítr byl nejsilnější dnes nad ránem, kdy se mohly objevit nárazy okolo 15 m/s. Teplota vlivem větru moc nepoklesla. Takže dnešní tmin je 5,1 °C. Stromy žádné nespadly, aspoň já jsem si žádného čerstvého vývratu či zlomu nevšimnul. Včerejší tmin 7,5 °C, tmax 11,6 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo zpočátku zataženo, kouřmo, po poledni přechodně oblačno 15,4°C Tmin 4,4°C vítr VSv-SSv do 3 m/s, odpoledne přechodně zesílil JZ-ZJz do 5 m/s s nárazy až 6 m/s

Aktuálně 16:20 skoro zataženo ObrázekObrázek 8,5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Mirin
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2008, 07:08
Meteostanice: TE831X
Bydliště: Benešov u Boskovic 682 - 712m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Mirin »

Benešov u boskovic 680m.n.m
Teplota 4,3st pomalu klesá
Vlhkost 93%
Tlak1012hPa
Benešov u Boskovic 680m.n.m
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes už bylo chladněji, hlavně díky větru, jinak teploty 5,5 °C - 12,2 °C. Největší náraz jsem zaznamenal dopoledne a to 10,1 m/s od JV. Dopoledne zcela jasno, odpoledne až oblačno. Se srážkama to vypadá špatně, holt podzim bude suchý. Kromě velmi slabého mrazíku na konci října je stále teplo a nad nulou, na balkóně mám ještě kaktusy a dokonce mi tam vegetuje keříčková feferonka :D
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

fractal píše:...Se srážkama to vypadá špatně, holt podzim bude suchý. Kromě velmi slabého mrazíku na konci října je stále teplo a nad nulou, na balkóně mám ještě kaktusy a dokonce mi tam vegetuje keříčková feferonka :D
U nás to čím dál víc vypadá na nejsušší rok, co srážky měřím (máme stále 370 mm a roční normál je 610 mm), zítřejší srážky se téměř nekonají (možná tak kolem 2 mm).
Mráz tu od léta nebyl ani jeden, minulý týden tu ve velkém kvetly pampelišky a teplo bude i nadále, byť občas pronikne chladný vzduch od SZ.


Včera bylo celý den slunečno, větrno (náraz do 12 m/s) a maximum bylo +12,5°C .
Dnes prosvítá sluníčko skrz cirrostratus a jsou +4°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec včera bylo zataženo až oblačno, kouřmo 9,4°C Tmin 5,3°C vítr prom. do 2 m/s

Aktuálně 12:40 zataženo ObrázekObrázek 9°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Takže v noci ještě polojasno,v noci to opět padlo ke 3 stupním, nicméně v 7 hodin již bylo stupňů 6 díky skoro zatažené obloze, během dne postupně zataženo a tma. Přesto maxima stačila se dotknout 12 stupňů, ve 14 hodin 11, jak jsem se koukal na teploty, měli jsme v zásadě nejvyšší teplotu v ČR, aktuálně je bezvětří, kouřmo a nespadla zatím ani kapka.

Průměr za první dekádu listopadu neuvěřitelných 10,5 stupně. Srážky - 3 mm. Co dodat? :?

Další dny 850 hpa diagram slibuje ochlazení právě na 17.11, které podle všeho bude držet, pokud mám věřit této předpovědi, průměrné teploty mohly by se držet cca 5 stupňů pod normálem. pokud tomu bude tak, listopad bude jen lehce nadnormální z hlediska teplot. Doufám taky, že svižný SZ přinese konečně nějaké srážky 8) Uvidíme.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“