Aktuální počasí - červen

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od storm_ice »

huj včera skoro zataženo až oblačno, dopoledne ještě pár přeháněk, později večer a v noci ubývání oblačnosti na polojasno. Tmax až večer po 20h 18,3°C Tmin 11,4°C, vítr S-Sv 2-7 m/s, v nárazech až 12 m/s, postupně slábl a stáčel se na východní.

Aktuálně 18:20 skoro jasno ObrázekObrázek 21,5°CObrázek SSv 3 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Dneska ráno na zkoušku do Brna, dojedu tam, leje. :lol: Byl to ten zmiňovaný jediný mrak široko daleko. Během dne rychlý rozpad oblačnosti až na skoro jasno a teď už nechybí ani moc k jasnu. To byl fofr. Nicméně už teď mi to přijde jako nuda, ale mlčím. :lol: Denní maximum v Třebce 19°C, v 19:55 je skoro jasno a 18°C.
Na Nově zase dneska perlili, prý to byly bleskové povodně. Tak to jednak ani náhodou a jednak se to jmenuje povodně z přívalových srážek.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od fractal »

Tom píše:Ráno jsem si ten hnus předešlých týdnu vyžral se vším všudy snad 1 mrak ten co byl nad Brnem a já jsem na kole totálně promokl ...
He, tak to plně chápu, já vyrazil z domu v mikině ale bylo 16 °C, oblačno a prosvítalo slunce a vypadalo to na slunečný a teplý den, tak jsem mikinu nechal v garáži a do Brna vyrazil jen v košili s krátkým rukávem. Dojedu do Brna a tam tma a prší jak nikde :-( No deprese.

Pak se to probralo a odpoledne už bylo polojasno, teď večer zcela jasno! Teploty krásné 14,3 °C (v 10 h, to sem dorazil ten hnus od Brna) k večeru skoro léto 24,9 °C. Ve vlaku už kolem 17 h bylo nedýchatelně (referovala sestra), já už si doma užíval sluníčka od 15 h :D .

K večeru jsem se jel podívat na Dyji a Trkmanku (místní potok co se u Podivína vlévá do Dyje) a oba jsou krásně vylité z koryt ale do povodňových hrázích, takže pohoda. Dyje je zhruba 3/4 m pod 3. SPA ale už klesá. Něco sem fotil ale nemá cenu to sem dávat, vypadá to prostě jako rozlitá voda ;-).

Víkend bude nádherný!

To dědahvězdář: Díky za odkaz, neviděl jsem a rád mrknu.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Adi »

Zdravím,

v noci ještě trochu proprchalo, ale srážky do 1 mm, ráno zataženo, As a Ac, posléze oblačno, kdy se přidaly Ci a Cu, odpoledne už jen málo výrazné Cu, nyní skoro jasno, parádní dohlednost a super vzduch :mrgreen: Ráno a dpololedne ještě mírný až čerstvý S až SZ vítr, který navečer slábnul.
Ráno teploty kolem 12, minima na 11, přes den 19, teploměr se na chvíli koknul ke 20, nyní 15 a vzduch voní.
Takové teploty, nebe i vzduch by mohly být celé léto, nekamenujte mně :mrgreen:
Kocurekp - před časem jsi psal o fantastickém počasí v Dánsku, ano, to je přesně ono :mrgreen:
ještě zítra si užiji variací na severské léto :wink: a pak začnou horúčavy s dusnem, :|

dík za odkaz na pana Tolasze, zkouknu to :wink:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím,dnes jsem byl na otočku v Českých Budějovicích,co rok,to se zkracuje doba jízdy,dnes při zpáteční cestě pod 3 hod jízdy včetně kolon v Praze.Ráno bylo nejméně oblačnosti u nás,postupem na Prahu oblačnosti přibylo až na oblačno,které vydrželo až na jih,postupně i tam projasňování až na skoro jasno a navíc příjemných 21°C takže co se týče počasí velmi příjemně strávený den.Jinak zejména na polích byla znát intenzita srážek,která v jižní polovině Česka panovala.Na druhou stranu u nás to nemělo daleko k popraskání půdy následkem sucha :mrgreen:

Aktuálně: Jasno,teplota 13,8°C,vlhkost 73%,bezvětří,srážky 0 mm.Maximální dnešní teplota 20,8°C.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
V pátek teplota dosáhla 23°C, je ta pořádná změna k lepšímu, když v úterý bylo jen 11°C.
Pro dnešní den bývá u nás průměrná max. teplota 24,3°C, v roce 2000 bylo dokonce 32°C.
Jinak celý den jasno a odpoledne a večer vynikající dohlednost, byly vidět i Beskydy (Radhošť 47 km).
Večer jsem se kochal pohledem na hvězdy, ale protože už není astronomická noc to není ono, počkám do srpna.
Ráno poklesla teplota na 8°C.
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od storm_ice »

huj včera skoro jasno až jasno, kolem poledne přechodně až polojasno. Tmax 23,8°C Tmin 11,7°C, vítr S-Sv 1-6 m/s, v nárazech až 8 m/s, postupně zeslábl. Dnes o5 slunečno a teprve 2. letošní letní den, Tmax zatím dosáhla 25°C.

Aktuálně 14:00 skoro jasno ObrázekObrázek 23,2°CObrázek Sv 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tom »

Dnes nádherný slunečný den maximum se zastavilo na +24C dal jsem si 100km výlet na kole do Brodu nad Dyjí a okolí. Řádně jsem se chytl slunce má silu taky UVi 6-7 no trošku jsem podcenil ochranný krém :( :( palí pálí to.Aktuálně je jasno +23C
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Instabiliter »

Dneska jsem měl konečně první letošní letní den, teplota byla 25,1°C, ufff to to trvalo! :shock: Většinu dne bylo skoro jasno až úplně jasno, během odpoledne pár stratocumulů, teď k večeru od západu řídká vyšší oblačnost. No počasí vynikající, na to jsem čekal dlouhé dva měsíce, i když teplota jen slabě překročila letní hranici, tak mi dylo docela hic, asi díky tomu jak jsem si zvyknul na studenější počasí. No a další dny bude ještě líp, koncem tejdne se bude bojovat o tropy. :twisted:

Co do bouřek, tak největší možnost bych viděl v pondělí hlavně pro Moravu, nás to bude přecházet během noci a k ránu. :evil: Největší šanci vidim u nás ve pak středu. Následující dny vypadaj sice do do CAPE brutálně ale vypadá to, že bude i vysoký CIN, takže počasí skoro beze srážek (dle GFS) tomu odpovídaj, ani střih větru nebude žádná výhra, většinou do 15 m/s. Spíš jen lokální pulse storms. Pořádný bouřky bych spíš viděl na nějaký výrazný SF co ale pravděpodobně nejpřijde dříve než za týden (jen aby zas nešla ráno, to by mě opravdu nas.alo)
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od David Sadecký »

Zdravím z Českého Brodu. Dnes krásný skoro letní den, Tmax 24,3°C. Začínají se červenat první jahody, ale kvůli plísni jsem zatím všechny vyhodil. Rajčata a papriky zatím kvůli chladnu skoro nerostou.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dobrmanek »

Další super den. Člověk se toho sluníčka po té siberii nemůže nabažit. Dnešní tmax 22,8 °C, min 5,9 °C a hlavně neprší :). Výhled na tropy na konci týdne opravdu oželím, mě by stačilo do 27 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde dnes jasno až skoro jasno a první letní den tohoto roku s Tmax +27,7st. a to Tmin byla pouze +3,9st.Aktuálně ve 21.20 je jasno a venku příjemných +19,8st.Přes den bylo na sluníčku pořádné vedro.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od fractal »

Tom píše:Dnes nádherný slunečný den maximum se zastavilo na +24C dal jsem si 100km výlet na kole do Brodu nad Dyjí a okolí. Řádně jsem se chytl slunce má silu taky UVi 6-7 no trošku jsem podcenil ochranný krém :( :( palí pálí to.Aktuálně je jasno +23C
Tak to jsme se snad dneska někde potkali ;-) My jeli z Vranovic taky do Brodu a pak dál na Novosedly a Nový Přerov. Vcelku vedro po předešlých dnech, kdy člověk není aklimatizovaný, to působilo až nepříjemně. Slunce fakt pálilo, v kraťasích jsem si také lehce přichytil nohy a i ruky. No myslím, že nás přichycených bude dnes víc, protože snad každý vylezl na slunce. V Pasohlávkách v kempu bylo neskutečné množství lidí u vody (ve vodě pravda nikdo :-)).

Teploty ráno 11,2 °C, odpoledne u domu až 27,4 °C. Celý den prakticky jasno, jen s občasným cumulem.

Jinak jak píše dědahvězdář obloha je celou noc světlá a až do půli července si budeme muset počkat na astronomickou noc (Slunce zaleze víc jak 18 ° pod obzor). Nicméně večer doporučuju shlédnout krásně se třpytící Venuši, s větším dalekohledem krásně rozpoznáte fázi, jako u Měsíce.

Momentálně po 22 h ještě vlahá noc s 18 °C.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Dnes jasno, přes den skoro jasno, klasické kumuláče pěkného počasí. Maximum lezlo k 23°C, ale víc určitě ne. Asi po mně budou lítat kameny, ale tohle počasí mě nudí už první den. :lol: Nějakou buřinu to bude chtít, a to co nejdřív. Ve 23:26 jasno a 10,9°C. Pozdně večerním městem se nese hudba jednoho z větších českých fesťáků - Zámostí Třebíč. V centru, které je od akce vzdálené ani ne 1 km je klid, ale zde, skoro 2,5 km daleko po proudu řeky, se do paneláků mocně opírá hudba z brutální aparatury, která sídlí na podzámecké nivě.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes den jako vymalovaný, ale letní ještě ne (Tmin 7,5; Tmax 24,0), ten padne asi zítra. Ještě pár takových a bude to pěkná letní nuda, v tom souhlasím s kolegou výše.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“