Aktuální počasí - duben 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Sobota byla nádherná, příjemně teplo max. 13°C.
V noci krásně svítily hvězdy, Merkura a Venuši jsem neviděl (byl jsem na vzkříšení ).
Noční minima 5,8°C.
Od rána skoro jasno, fouká dosti nepříjemný JV vítr, teplota 8°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky, vcera opravdu nadherne, rano mrazik, -2, pres den maxima na 12, vecer 5, obloha polojasna s Cu, vecer jasno, merkur byl videt :wink: Naadu kazil rano mittalovsky vzduch, grr, pres den se to nastesti rozfoukalo.
Stran dneska, skoro jasno, rano opet 5, nyni 12, fenove povetri. Pekne rano, akorad ponekud velky skok teplot vzhuru. Srazek asi moc nespadne zitra ani v pondeli, coz je skoda, posledni uhrny byly mizerne :| Dalsi dny bude prevladat vysoky tlak, takze krom konce tydne, kdy je malovana vlna nad nami, bude zase sucho.

zatim
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Příchod fronty od západu je znát na obloze 100% pokrytí vysokou oblačností slunce prosvíta. Teplota +10C fouká od J-JV

Už kolem oběda se to ale opět protrhalo na skoro jasno teplota v maximu skor +18C je opět nádherný den na J,JV a taky Z od nás už vysoká oblačnost.
Naposledy upravil(a) Tom dne 04 dub 2010, 16:01, celkem upraveno 3 x.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dnes je opět krásné slunečné počasí,ale v poslední hodině se vytváří nízká kupovitá oblačnost a od jihu se začíná nasouvat souvislá sloha vysoké cirrovité oblačnosti. Že by předvěst té fronty a zítřejších srážek,co nás čekají. teplota ranní 4,4°C. Denní krásných 18,3°C. Vítr fůká čerstvý jihovýchodní občas jsou nárazy 12m/s. Tlak 1011hPa. Srážky 0mm.

P.S.Krásné prožití Velikonoc přeji všem! Hlavně to nepřežeňte s pitím alkoholu :lol: :lol: !
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.V noci se vyjasnilo s minimem -2 st..Neděle byla slunečná,i když v západní polovině stále strašila vysoká oblačnost,která se odsouvala k severu a nerušila pěkné počasí.Změna přišla až odpoledne kdy se zatáhlo kolem 15.hodiny na oblačno-slunce prosvítalo při +14 stupních.Navečer se zatáhlo,ale jak Aladin správně podchytil,srážkové pásmo nás od jihozápadu minulo východněji bez jediné kapky.
Sněhomilové,myslím na vás,takže:Dnes večer leží na nejstinnějších místech u lesů v 500 metrech poslední zbytky sněhu-což dobře vypovídá o vydatnosti sněžení ČT-PÁ,kdy spadlo 17,6 mm srážek.Na asi nejchladnějším místě v Trutnově (Poříčí u psího útulku) je osamocená souvislá plocha sněhu-řekněme 20 krát 150 metrů,která nechce roztát.Teď jsem tam nějaký čas nejel,tak nevím,jestli je to ještě od zimy,nebo právě ze sněžení čtvrtek-pátek,ale před chvíli večer to tam bylo souvislé..Zdejší mikroklima by stálo za podrobnější výzkum.Jen na vysvětlenou dodám,že se jedná o louku směru západ východ na jihu stíněnou stěnou svahu-spíše skály 100 metrů vysoké s lesem.Na druhé straně protéká řeka Úpa.Pohled na zmíněné místo je na http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=136523928@y=137672664@z=17

Komu by to nestačilo,nebo to zatím roztálo,tak nedaleko odsud jsou desítky kubíků sněhu na vyvážce za koupalištěm v Trutnově :)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Takřka žádný rozdíl vůči Trutnovu - ráno chladné s Tmin -1,2°C, tentokráte bez mlhy, takže po východu Slunce vystřelila teplota strmě vzhůru. Dopoledne skoro jasné, teplota v 15:00 +15,0°C (Tmax +17,7°C). Po poledni se začalo zatahovat vysokou oblačností, avšak ten náznak squall line se vytvořil východně od nás, takže z něj nespadla ani kapka a projevil se jen jako temné mračno na JV obzoru. Způsobil ale naprosté zatažení oblohy. Aktuálně v 21:05 teplota +8,1°C, tlak 1017 hPa (stagnuje). Zataženo, beze srážek, bezvětří.

Na zahradě jsme dneska provedli vertikutaci, podřízl jsem jeden smrček a vykopal ještě i pařez od druhého, který posloužil přes Vánoce. Sníh tu leží leda na hřebeni Jestřebích hor v 700 metrech a to jen v lese kolem 20 - 25 cm.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.

Konečně jsem je viděl, Venuši a Merkura.

Dnes bylo slunečno, foukal čerstvý JV vítr, přesto teplota vystoupila na 17°C.
Přílohy
Venuše a Merkur.jpg
Venuše a Merkur.jpg (201.64 KiB) Zobrazeno 7115 x
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Vichr »

U nás vidět Venuši a Merkura není šance. Poslední hodinu vydatně prší, takovým spíš letním způsobem. Teplota ovšem jde dolů, aktuálně +6. Alladin předvídá během noci sněžení na východě Šumavy a v Novohradských horách. Tak doufám, že to zas nesleze až k nám, jako ve čtvrtek :? . Naštěstí je dnes pravděpodobnost mnohem menší. Kromě silného deště se fronta projevuje mírněji. Jinak včera i dnes jsme si užili příjemného slunečného počasí s odpoledními teplotami kolem +15. Ranní teploty klesají ve dvou metrech k nule, ale mrzne jen při zemi.

Přeji hezký den
Vichr
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

To Tom: Dukovany jsme neviděli, dohlednost zas tak dobrá nebyla anebo jsem byl slepý ale obzor jsem dalekohledem celkem pročesával.

To dědahvězdář: Díky za fotku, já je ještě pohromadě neviděl, snad každý večer je nad obzorem celkem nepříjemná oblačnost.

Dnešek, nebýt vysoké oblačnosti, je jasný až polojasný a pěkný až do noci. Teď se zatáhlo hvězdy vidět nejsou. Slunce celkem hřálo, tak jsem si zařádil na kole. Celkem mě ale překvapil dnešní provoz a to jsem se silnic moc nedržel. Dokonce jsem viděl i jednu hlídku policie, naštěstí mě nestavěli :-). Co mě ale naprosto na...(píp) je naprostá bezohlednost některých řidičů. Jedu už domů od Lednice směr Podivín a v dlouhé pravotočivé zatáčce přes Dyji naráz před sebou vidím 2 hasičské auta, plno policajtů. Dívám se co se děje a u Dyje pod mostem auto na střeše (asi 5 m od vody). Kolem plno skla. Při projetí dál vidím auto se slisovaným předkem (otočené směr Lednice). Asi ten první chtěl odbočit k Dyji (je tam takové malé parkoviště) a ze zadu do něj někdo napálil tak, až ho shodil k řece.

No raději k počasí, ráno rovných 9 °C, odpoledne pak rovných 19 °C. Mimochodem za březen máme jen 10,1 mm, alespoň podle stanice, za duben cca 3 mm. A dle radaru to vypadá, že nás nic dalšího nečeká. Vítr většinou do 5 m/s jižních směrů.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Fractal: Dukovany jsme neviděli, dohlednost zas tak dobrá nebyla anebo jsem byl slepý ale obzor jsem dalekohledem celkem pročesával.
Já tedy viděl i z kola ale to je jedno asi jste přehlídli :) ale já už vím kde jsou takže vím kam se zaměřit jde vidět pára z chladících věžía to i pouhým okem...s tím kolem taky jsem dnes jezdil a blbec jsem si nenamazal obličej jaksi jsem se chytl slunce už dosahuje UV 4 a po zimě je pokožka citlivá takže trochu pálí.Aktuální teplota +10C...uvidíme co to srážkové pásmo od JZ kam dorazí
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Instabiliter »

To je šílenost. Tady pořádně nezaprší a nezaprší, srážky jdou stejně jako v případě předchozích dvou srážkových vln jižně. :evil: Severozápad Čech je s tou absencí srážek v řiti. No ještě že bylo hodně sněhu, tak i přes převažující suché období, co tu od půlky března zažíváme, je v půdě u nás celkem dost vlhkosti, dneska jsem rejpal zahradu, tak jsem to ověřil.
Jinak včera bylo co do teplot i oblačnosti příjemné počasí, využili jsme ho naprvní letošní grilovačku. Dnes to bylo o něco horší, bylo většinou skoro zataženo, kolem poledne slabě pršelo, večer pak protrhávání oblačnosti, večer na západě pěkné cumulonimby, patřící slabým bouřkám v Německu. Teplota se během dne pohybovala kolem 14°C, aktuálně pak 5,7°C. :)
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj v sobotu ráno (snad po cca 3 letech v dubnu) o5 mráz, jasno postupně přibývání oblačnosti, kousek od TP mlha, možná byla i tu, pak už jen cestování, spočátku malá oblačnost, zejémna v polabí mlhy, postupně na západ přibývání oblačnosti, občas i nějaká virga, v Německu postupně až zataženo a odpoledne přeháňky, stejně tak v NL kde byly docela slušné a hlavně pěkně fotogenické, Tmax 14,8°C Tmin -0,7°C, včera při návratu z5 srážky slabší, oblačnosti dost, v ČR o5 jen virga, což nic dobrého nevěštilo - doma témeř bezesrážek (stanice v TP udává 0,1 mm) večer oblačno, možná krátce až k polojasnu, srážkové pásmo ze západu se o5 rozpadlo :? Tmax 13,4°C Tmin 3,6°C, vítr vítr spíše prom. do 6 m/s

Aktuálně 05:00 zataženo ObrázekObrázek 6,2°CObrázek SSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včerejší večer polojasný, hvězdy byly krásněvidět :wink: teplota na 8 stupních,
Dneska zataženo, pršet začalo až před půl sedmou ráno, prší slabě, dle radaru všude okolo musí cedit daleko více. Prosvítá dokonce i slunko, mělo by se to zatáhnout a pršet do konce dne, aspoň tak to vidí modely, které přidaly na srážkách i prostá zkušenost při pohledu na srážkové pole. Stejně je to zvláštní - včera toho nebylo nikde více než 5 mm, nyní je předpovídáno o 10 milimetrů více, zejména navečer. Jaká bude skutečnost, uvidíme, nicméně je jisté, že se srážkami modely stále neumí.
Aktuálni teplota 7 nad nulou, na teploměru dneska už asi více nebude, pomlázka je tedy na mokru, což jsem i rád, neboť tím se eliminují alkoholická individua. Nepatřil nikdy k jejím vyznavačům, na rozdíl od zbytku velikonoc. Sousedka, která pochází od Olomouce si na staré zvyky potrpí, celkem jí v tom rozumím, takže zde děláme každoročně čestnou vyjímku a pak většinou vypadneme někde pryč ze sídliště do přírody.
Jelikož prší, zůstaneme doma a budeme lelkovat a nikomu (krom sousedů) neotevírat. Tak. :mrgreen:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu změna začalo slušně pršet zatím 3mm ale bude to přibývat včera při pohledu na Aladina nic takového a dnes tam vesele hodí 10 mm frontální vlna je zkrátka ošidná.Teplota je +7C je zataženo .Zapršet ale bylo potřeba srážky už chyběly myslím tím povrchově.Časně ráno při příchodu srážek náraz větru nad 10 m/s.

P.S.k tomu Aladinovi ano na Moravu maloval srážky pro upřesnění myslel jsem ale tady u nás v okolí Brna takhle pršet nemělo a už je tu 5mm :D usadilo se to tu pěkně :D
Naposledy upravil(a) Tom dne 05 dub 2010, 09:54, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera večer a v noci jasno, nad ránem zataženo a k ránu déšť, do 8:00 srážky 5,4 mm.
Teplota od večera klesá až na 7°C v 8:30.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“