Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec tak včerejší den jsme zakončili proměnlivou oblačností a postuně jen pár velmi slabých přeháněk, po 15h začalo trvale pršet postupně do mírné intenzity a připadly další 2 mm, celkem za včera 7,3 mm vítr Z 4-10 m/s s nárazy 10-15 m/s, na frontě a večer až 11 m/s s nárazy až 19 m/s

Aktuálně 12:30 zataženo, občas mírný déšť ℔ T 7,4°C▲vítr ZSz 3 m/stlak 998,1 hPa▲vlhkost 83%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.U nás dnes oblačno až zataženo s přeháňkami.Napršelo 4,1mm a se včerejšími 15mm je to víc než za celý únor.Tmin +3,1st. a Tmax je pžekonaný rekord z r.1999 a to +8,9st.Aktuálně v 18.50 je zataženo,teplota +5,7st.,tlak 1006,3hPa a vlhkost 79%.Přeji pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Tak já mám fakt smůlu! Loni, když byl Kyrill, tak jsem byl v Brně, letos, když přecházela Emma, tak jsem byl v Jindřichově Hradci! Tady v Mostě přechod kolem 9. hod., tam kolem 10.45 h. Zde blesky i tam, stejně jako kroupy. Tady vítr jen kolem 12 m/s, tam odhadem slabě nad 20 m/s, náraz. Co se týče dneška, tak vítr o něco silnější než včera. Hlavně během odpoledne a podvečera. Max. vítr kolem 14 m/s. Max. T 11,4°C, min. T 4,3°C, přízemní T 3,5°C. Srážky hlavně dop. a zpočátku odp., za noc 3,5 mm, od 10 h do 18 h 2,3 mm. Teď před 19. h-T 9,2°C, polojasno, 3/8, tlak 1004 hPa, vítr 3-13 m/s. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Janek »

Lidi, přes den nárazy max. k 20m/s + 2 mírné přeháňky a kolem 18:30 déšť, ale to, co přišlo teď v 19:24, nemá obdoby. Břízka překonala rekord v ohybu a vítr ze SZ ji ohnul o 50°!!! Tak mi prosím napište, na kolik byste tipovali náraz...? Jinak nárazy opět sílí, tak možná přepíšu hodnotu?!:-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

neděle

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo podobně jak včera. Velká proměnlivá oblačnost. Ráno 3°C, přes den až 11°C. Občas sprchlo. Na jedné přeháňce, jež šla východním směrem jsem pozoroval húlavu (!). Vítr docela silný. Největší nárazy kolem 25-27 m/s. Zase jezdily popelnice. :D Jsem zvědavej, jestli se dočkáme toho avizovaného sněžení.
Aktuálně (21:16) zataženo, po dešti. Teplota +5,8°C . Čus
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Janek píše:Lidi, přes den nárazy max. k 20m/s + 2 mírné přeháňky a kolem 18:30 déšť, ale to, co přišlo teď v 19:24, nemá obdoby. Břízka překonala rekord v ohybu a vítr ze SZ ji ohnul o 50°!!! Tak mi prosím napište, na kolik byste tipovali náraz...? Jinak nárazy opět sílí, tak možná přepíšu hodnotu?!:-)
Zdravím,
co se týče posuzování viditelných projevů větru, to přece řešil už starý Beaufort. Jeho stupnice je určitě k na netu k nalezení.
Jinak větrný víkend už nám pomalu končí, nejvyšší údaj mého anemometru je 42,8 km/h dnes kolem 15. hod. No nic moc. Ale my jsme na východním kraji vesnice a západní větry zde máme rozbité do jednotlivých krátkých poryvů. Škody v okolí jsem nezaznamenal, akorát nám na zahradě přistál kus plechu - asi od souseda :?
Dnes bylo také poměrně dost teplo, Tmax 11,6. Srážky se dnes už téměř nekonaly, v noci spadly ještě 2 mm, přes den už nic, několik málo přeháněk se přehnalo v uctivé vzdálenosti. Tož tak...
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Hlásím se se zpožděním - neměl jsem přístup na net, ale ne z důvodů nějakých výpadků. Sobotní přechod fronty vypadal podle radaru a hlášení známých z Čech hrozivě, ale nedělo se vůbec nic mimořádného. Intenzita blesků tak jeden za půl minuty (většinou CC, jen pár CG), vítr "normálně" zesílený, určitě pod 20 m/s, bo lidi v pohodě udrželi deštníky :!: , byť letiště dávalo 23 m/s. Ale letitý rekord na zdejším letišti je jen 26,4 m/s a tak jsem to čekal - své asi dělá rozsáhlá Vysočina, která to na Hané utlumí. A padal jen chviličku silný déšť - rychle zeslábl. Kroupy sice také padaly, ale jen řídce a jen pár mm veliké.

Neděle opět "běžně" větrná (pod 20 m/s), deštivá, odpoledne přeháňková, takže celkově jsem projevy Emmy zklamán, ale podstatnější je, že se nikomu nic nestalo. Škody v Přerově, pokud vím, nulové - jen pár větviček na zemi...

Co mně ale vadí je nefungující systém varování - těsně před bouřkou se procházeli maminky s miminky v kočárcích pod mohutnými stromy a i když máme v Přerově prý perfektně fungující systém varování, tak žádné hlášení jsem neslyšel, Za to když někde hoří kůlna, tak o půlnoci mluvící sirény budí celý Přerov - je to hazard s lidskými životy !!! :!:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera ještě nějaké srážky jinak skoro jasno až přechodně zataženo s přeháňkami popř. deště (zejména kolem poledne a ráno) celkem 5,2 mm vítr Z 2-9 m/s, s nárazy až 15 m/s (změřeno, neoficiálně 20, možná ten nejsilnější i 25 m/s Tmin 4,3°C Tmax 11,8°C (pokud si dobře pamatuju - zůstalo to doma) jinak stanice ČHMÚ měla 13, 13 a včera cca 5,5 mm - srážky mám tedy podobné krom soboty, kdy je rozdíl téměř 6 mm :roll: no holt vítr dělá své. Zatím co já měl náraz jen 19 m/s stanice ČHMÚ určitě i 25 m/s.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

Včera zataženo,deštivo,větrno, teplota do +11C vítr silný okolo 10 m/s v nárazech do 20 m/s postupně slábl vešer už jen do 3 m/s.Srážky včera cca 5 mm
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

petrklíč píše:
Janek píše:Lidi, přes den nárazy max. k 20m/s + 2 mírné přeháňky a kolem 18:30 déšť, ale to, co přišlo teď v 19:24, nemá obdoby. Břízka překonala rekord v ohybu a vítr ze SZ ji ohnul o 50°!!! Tak mi prosím napište, na kolik byste tipovali náraz...? Jinak nárazy opět sílí, tak možná přepíšu hodnotu?!:-)
Zdravím,
co se týče posuzování viditelných projevů větru, to přece řešil už starý Beaufort. Jeho stupnice je určitě k na netu k nalezení.
Jinak větrný víkend už nám pomalu končí, nejvyšší údaj mého anemometru je 42,8 km/h dnes kolem 15. hod. No nic moc. Ale my jsme na východním kraji vesnice a západní větry zde máme rozbité do jednotlivých krátkých poryvů. Škody v okolí jsem nezaznamenal, akorát nám na zahradě přistál kus plechu - asi od souseda :?
Dnes bylo také poměrně dost teplo, Tmax 11,6. Srážky se dnes už téměř nekonaly, v noci spadly ještě 2 mm, přes den už nic, několik málo přeháněk se přehnalo v uctivé vzdálenosti. Tož tak...
4Janek však sem ti to na xchatu psal :P teda jen jako stupnicě větru, bo sem si nemohl vzpomenout jak se to píše a kdo ví, co by z toho pak vylezlo :lol: Jinak bříza je ohebný strom, alespň ty mladší třeba jako máme u nás a odhnout se jim problém rozhodně nedělá. Obzvlášť v létě při silných bouřích už je horní 1/4 prakticky ve vodorovné poloze Já bych to tak tipoval na 30 m/s, ale fakt dost záleží na tom jak je stavěná. Ještě ke skodám: co jsem šel včera na fotbal, tak na jednom domě opravovali tašky a měli sundáno tak cca 2m. Na silnici a na chodníku sem tam i nějaká lepenka a v centru i nějaké sklo a strhlý reklamní panel. Po cestě žádné vyšší stromy, takže tu být škoda téměř ani nemohla. No a dnes po cestě do práce jeden vyvrácený plot, i se spodní zídkou + větve ze stromů (z vrby, ale ta taky "pelichá" jak může :lol: :lol: .
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

První prohlídka škod v okolí Větřkovic potvrdila obavy. Zapojené porosty v podstatě, až na pár vývratů, beze škod. To už se ale nedá říct o porostech, které jsou z nějakého důvodu poškozeny již z dřívějšího období. V těchto porostech popadalo až cca 80 stromů najednou. Ještě dnes ráno byly některé silnice uzavřeny, ale mě to nedalo, tak jsem jednu projel :twisted:. Spousta popadaných stromů přes cestu a v nich vyřezaná cesta akorát pro osobní auto. Někde jsem je (stromy) musel podjíždět. Škody způsobené větrem jsou zatím největší. Přímo ve Větřkovicích je několik velkých stromů, které nevydržely nápor větru a buď se vyvrátily nebo se z nich odlomila velká část. To samé je prakticky v každé obci v okolí. Několik obydlí přišlo o sklo v oknech, protože si je pořádně nezajistily. 90 % škod bylo způsobeno v průběhu cca jedné minuty, na zadní straně přecházející bouřky.

Jisté TELE si nevzalo foťák, tak nemám žádné fotky.


Gerykm: Musím s tebou souhlasit. Systém varování pro obyvatele je naprosto nedostačující. V podstatě nikdo u nás nevěděl, že něco má přijít. Několik kámošů jsem stihl varovat, ale obec tvrdě zaspala a jsem si jistý, že při další podobné situaci to bude stejné.

Do meteogalerie jsem přidal další fotky škod, které způsobila bouře emma.

http://smeteo.cz/galerie/158.html
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes oblačno až zataženo s přeháňkami a teď večer se dostavilo něco nevídaného a to sněžení a dokonce se na zemi drží sněhová břečka.Srážky za dnešek 6,2mm.Tmin je nyní +1,4st. a už půl hodiny se poměrně rachle ochlazuje a Tmax +6,8st.Aktuálně ve 20.50 tedy zataženo,sněží,teplota +1,4st.,tlak 1008hPa a vlhkost 80%.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od petrklíč »

zdravím, dnes super počasí - zataženo s deštěm velmi proměnlivé intenzity, občas i dost vydatným, cestou do práce jsem parádně zmokl. Napršelo téměř 10 mm, takže za první 3 březnové dny už máme tolik co dal celý únor :-)
Tmax dnes ještě 9,5, večer teplota rychle klesá, teď v 22:35 je 2,9.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec tad dnes zpočátku oblačno, postupně zataženo, občas pár kapek nebo i slabý déšť, později večer částečně i sníh a sněhové krupky. Tmax 10,4°C Tmin 3,5°C vítr Z 1-6 m/s, v nárazech až 8 m/s

Aktuálně 00:05 skoro jasno ℔ T 3,2°C▼ vítr ZJz 1 m/stlak 1009,7 hPa▲vlhkost 67%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Postupné ochlazování aspoň na čas pokračuje, byť včera dopoledne teploty stačily vystoupit k 10 stupňům. odpoledne při občasném dešti to šlo pomalu dolů, večer 5 stupňů a déšť. Po půlnoci srážky ustaly, nenapadlo toho nijak moc, snad tak 3 až 5 mm.
Neděle byla rovněž větrná, dopoledne trochu zapršelo, pak opět ještě jednou večer při přeháňkách. Úhrn za neděli podobný tedy do 5 mm
Co se týče přeháňky, o které píše Janek - u nás nad Orlovou v sobotu, večer už po hlavním náporu Emy, pršelo, rep. lilo slušně, možná do toho pár krupek, dál na západ v Ostravě sprchlo sic intenzívně ale jenom chvilku. Škod jsem nespozoroval mnoho, ještě jsem nebyl v lese za městem, ovšem pokud nepočítám obrácené popelnice, poškozené reklamní poutače, pár olámaných stromů v lesoparku a nalámané větve. Dneska tedy v noci polojasno, postupně skoro zataženo oblačností frontální vlny, nepadá nic, a teplota se zvedla z ranní 0, kdy byl i přímrazek na cca 5 stupňů právě teď. Vzduch je fajn již několik dnů, pokud pominu páteční večer, kdy se nedalo kvůli kouřové vlečce z hutě v Orlové moc dýchat.

Zítřek možná přinese sněhové vločky a pak opět teplo, pokud pominu čtvrteční ráno, které bude asi nejchladnější v tomto týdnu, možná i měsíci březnu.

Tak
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“