Aktuální počasí - červen 2012

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí na hov.o,raději nepřispívat…v neděli jsem ještě něco posekal,pak už lilo.Od pondělí zima,dnes ráno doslova,kdy bílo,čidlo v 10 metrech +1,na zahradě desetinky pod nulou,při zemi mrzne silně,ještě 1,5 hod po východu slunce ve stínu bílo jíním..co dodat ?
Hned po ránu se od západu zatáhlo a den chladný,odpoledne se to protrhlo chvilku na polojasno ale ne na dlouho a už se od západu žene oblačnost a srážky.
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od David Sadecký »

Dnešní ráno bylo v Čechách opravdu chladné, tady +3° a při zemi možná slabý mrazík. Teď už je docela příjemně, aktuálně 17,9°C. Včera velmi chladno, kolem 11°přes den.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od kocurekp »

Brzy asi přivítáme nového kolegu (bratrance), až si co nevidět koupí Davisku. SV Moravy bude pokrytý slušně... :)
Dnes jsem překročil limit webhostingu, aktualizace nemám online. No není se čemu divit, archiv dat neustále roste...

Oceán nyní kraluje, medard přišel dřív nebo bude natáhnutý.
Dnes 6,9 - 20,7°C, ráno skoro jasno do 9h, pak zvolna vysoká oblačnost, teď už skoro zataženo. Svit 7,5h. Zatím beze srážek.
Venuši jsem taky zaspal - je to blbý čas pro Pražáky - teda pokud se nekalí... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Lovec bouří
Příspěvky: 40
Registrován: 30 črc 2010, 21:41
Bydliště: Ženklava, okr. Nový Jičín

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Lovec bouří »

Zdravím.Po dlouhé době taky hodím nějaké info. Mráz v půlce května mi na zahradě vylikvidoval plody skoro všech jablek, švestek, meruněk, rynglí atd. Kobzole sem zaplachtoval, tak je to vzalo jen tak napůl. Do konce května napršelo 217mm, takže nějaké větší sucho se nám tady vyhlo a srážky byly skoro rovnoměrně rozloženy do všech měsíců od ledna až po květen. Červen se trochu rozdivočil a už mám za 6 dnů rovných 60mm, z toho včera 30mm a to je slušné. Aspoň porostou huby. Sem zvědavý na páteční bouřky.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
já jsem poctivě vstal ve 4 h, pak jsem si zajel asi 10 km za Velké Bílovice a vychutnával si naplno úkaz, který v životě určitě už neuvidím. Video z pozorování por zájemce postnu časem. Byla pořádná zima jasno, ráno 6,6 °C, takže jsem na kopci celkem mrznul ale na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem ale stálo to za to! Přes den to vylezlo až na 21,0 °C.
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, včera bylo zataženo až skoro zataženo, sem tam něco ukáplo, výrazněji se vyjasnilo až po půlnoci. Den byl studený s Tmax 13,2°C Tmin 9,2°C, přízemní min 7,5°C, vítr Z 1-7 m/s, zejména ráno s nárazy až 11 m/s, večer výrazněji zeslábl.

Aktuálně 21:00 oblačno ObrázekObrázek 13,3°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, úterý 5/6 bylo z počátku oblačné, postupně zatažené s deštěm. Ranní minima 10°C, odpolední maxima jen 8°C a studený vítr pocitovou teplotu ještě více snižoval vítr. Spíš to vypadalo na druhou půlku listopadu, než na červen.

Včera oblačno, večer zataženo s deštěm. Ranní minimum +0,9°C, odpolední maxima 15,5°C.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Šestého června ráno bylo jasno, dopoledne polojasno, odpoledne skoro zataženo.
Večer a v noci slabé přeháňky.
Srážky 0,6 mm.
Teploty:
Min. 6,4°C.
Max. 20,2°C.

Aktuálně skoro jasno, klidno 16°C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

za poslední dny konečně sprchlo.
Předvčerejškem z propršeného dne se vyklubal skušný úhrn 23 mm, celkem od začátku června 44 mm, což je slušné :)
Teploty nízké. Minima na 11 ráno, přes den 14, večer 9.
Včerejšek ráno zatažený, přes den oblačno až polojasno. Minima v noci na 8, v termínu 11, teploty přes den na 18, odpoledne však poměrně dusno při nasouvající se oblačnosti od západu, večer trocha slabého deště s neměřitelným úhrnem při 14 stupních.
Venuši jsem časně ráno viděl a to v Ostravě.:) Tam se od západu oblačnost protrhala, zatímco u nás - bylo pod mrakem. Nicméně byl jsem po noční a hvězdárna byla nedaleko :) Pěný zážitek,kde vedle Venuše byly vidět krásně i skvrny na slunečním disku. Tak trochu evokovalo to dětské představy o sazích na sluníčku, jak "hoří" :)
Dneska ráno 14, v 8 hodin již 17, tedy relativně teplo a ráno přineslo takovou ranní kupovitou oblačnost, která svědčí o přitomnosti mořského a teplejšího vzduchu. Dnešek bude tedy teplý, zde letních 25 může padnout. Aktuálně polojasná až skoro jasná obloha, teplota na 18 stupních při mírném JZ větru.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Léto jsme si vybrali na konci dubna a začátku května a druhé kolo se mu nějak nechce nakopnout...

V noci z úterý na středu se zpočátku udržovala střední oblačnost jakéhosi altostratu až altokumulu, která se s přibývajícím časem rozpadala. Stačilo to ale k tomu, aby výsledný pokles teploty nebyl tak prudký a výsledná hodnota nebezpečná. Nakonec se teplota zastavila na Tmin +1,3°C v 5:08 (což je o 0,9°C nové denní minimum pro 6.6.). Jíní na zemi vidět nebylo, takže myslím, že i při zemi se teplota udržela desetinky nad nulou. Nad ránem bylo skoro jasno, pouze několik rozplizlých kondenzačních sledů po letadlech, které výhledu na Slunce nijak nebránily. Přesto díky absenci vhodné techniky jsem Venuši neviděl.

Během dopoledne nadále přibývalo vysoké oblačnosti, takže teplota nakonec vystoupala pouze na Tmax +16,9°C v 17:08. Vítr přes den byl relativně slabý s maximálním nárazem 4,5 m/s od JV. Večer spadl neměřitelný úhrn srážek (pár kapek).

Noc na čtvrtek oblačná s Tmin +7,2°C ve 3:58. Po ránu další přibývání nízké a střední oblačnosti. Aktuálně v 8:36 je teplota +14,0°C (slabý vzestup), tlak 1010,8 hPa (stagnace), vlhkost 88%, rosný bod +12,3°C. Zataženo (St, As) beze srážek, bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od storm_ice »

Hoj, ve středu bylo oblačno až zataženo, přechodně i polojasno, odpoledne a večer občas slabý déšť. Tmax 16,4°C Tmin 3,1°C, přízemní min -1,9°C, vítr J-V do 4 m/s.

Aktuálně 03:00 zataženo ObrázekObrázek 14,9°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od horale »

Ahoj, včerejšek byl o něco teplejší, než předchozí dny. Většinou bylo oblačno, k večeru s deštěm, ale nic velkého. (Oproti Liberci, kde se přehnal pěkný deštík. Jinak od začátku června u nás spadlo celkem 37,5 mm srážek.

Dnes ráno zataženo, větrno, ale jinak teplo, 17,7°C.

Čtvrtek 7/6
Tmin: 12,1°C
Tmax: 19,3°C
Srážky: 0,6 mm
Max. náraz větru: 56,2 km/hod.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera byl pěkný letní den. Bylo polojasno až skoro jasno, ráno 14,7 °C, odpoledne pak 26,2 °C.

Dnes ráno pěkně sprchlo ale srážky jsou neměřitelné (do 0,25 mm či jaká je citlivost toho mého srážkoměru). Odpoledne to s deštěm snad bude zajímavější.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od kocurekp »

Včera zde taky pěkně, polojasno až skoro jasno, 13,9 - 27,3°C. V noci i dnes prozatím beze srážek. Podle radaru sprchlo ráno na jihu Čech, Vysočiny i Moravy vcelku slušně... Včera jsem byl v Bratislavě, kde to dle auta v centru lezlo k 28°C.
Noc zde byla velmi teplá 17,6°C, teď po ránu je oblačno vysokou oblačností, slunko prosvítá při aktuálních 22°C. Je trochu dusno, je cítit těžký oceánský (vlhký) vzduch.

UPDATE 15:00 - Praha topí o stošest, polojasno a 29°C. Při tomto vlhkém vzduchu z toho bude bouřka, v Bavorsku už to jede - za 4 hodiny je to tady... To neustálé podceňování teplot Aladinem i GFS už nemá smysl komentovat - mělo být max 24, dokonce i podle ČHMÚ. V dalších dnech Alpy všechno zvlní a budou to stáčet na nás, typická medardovská situace. Na Čechy asi více než na Moravu, proudění by ale mělo být teplé podle mě, ne jak opět předvídá GFS...

UPDATE 17:10 - Ty woe, teď se dívám na Aladina, ten dává naopak přívaláky na Moravu dnes v noci, tak teď jsem z toho jelen - naopak to čekám tady... :shock: Už se zatáhlo a co nevidět něco spadne.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen 2012

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včerejší odpoledne bylo veskrze příjemné. Dusno polevilo a maxima nepřekročila 24 stupňů při polojasné obloze. V noci zpočátku příjemně, teploty do půlnoci stačily spadnout pod 14 stupňů.
Teplá fronta však zamíchala kartami a nadělila ráno 0,5 mm srážek a vyhnala teplotu na 18 stupňů nad ránem. V termínu již 21 při skoro zatažené obloze, postupně však oblačno a šílené dusno. Teploty se dlouho držely na 23-24 díky oblačnosti a mírnému, chvílemi s nárazy JZ větru, avšak dusno trochu polevilo až nyní pozdě odpoledne, kdy obloha se takřka vyjasnila s Ciry a nějakými Cumuly. Teplota díky tomu vylezla výše, maxima nakonec vylezla téměř k 26 stupňům. Nyní se zvolna ochlazuje a od západu se natahuje vysoká oblačnost kovadlin bouřek studené fronty.

Jak se koukám na bouřkovou frontu, Prahu to spíše obešlo, vydatnější srážky lze opravdu čekat tady, tentokrát Aladin se nepletl. Plete se soustavně s teplotami, ale to už zde bylo řečeno (minima zpravidla vyšší, maxima nižší)


zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2012“