Aktuální počasí - červen

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Srážky nám pomalu ale jistě skončily, mrholení už moc nevydá, takže můžeme bilancovat. Srážková událost dnešního dne přinesla do Třebíče 26,6 mm. Na náš region je to poměrně dost. Řeka to však bere sportovně a podle mě snad nebude mít ani jedničku. Srážkoměr se mi zastavil přesně na 270,0 mm. Podle dlouhodobého průměru z let 1901-50 činí průměrné srážky za leden až červen 258 mm, takže jsme to buchli už o měsíc dříve. Navíc, podle mě nemůže být předpověď na další dny moc slunečná, protože čekám konvekci jako hrom v každém náznaku instability. Stačila Morava po prvních povodních - tvořila se jádra rudá jako cihlička a to nebyly ještě žádné pořádné teploty. Třeba v sobotu se očekává den beze srážek, zajímavé. V 17:55 máme zataženo, mrholí slabounce a teplota 10,5°C, je to i blízko maxima.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tom »

Od východu se to začíná trhat fotky řeky Litavy z dneška:http://testholasice.euweb.cz/Fotogalerie.html#foto201 teplota se pohybuje okolo +14C je skoro zataženo prozatím ale na tom východě jde vidět už že svítí i slunce.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím,tak dnešek podobný jako včerejšek,trvale mrholí,teplota kolem 11°C,vlhkost 90%,fouká ale dosti silný severní vítr 8 až 12 m/s s nárazy až 18 m/s,v okolí první popadané stromy a větve.
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od storm_ice »

huj včera i dnes skoro zataženo až zataženo, včera občas mrholení a nějaká kapka, dnes občas velmi slabý déšť, včera Tmax 13,4°C Tmin 10,2°C, vítr Z-Jz do 5 m/s v nárazech až 8 m/s. Vítr dnes zesiloval postupně během odpoledne, nyní večer se silnými nárazy, zatím změřené kolem 14 m/s.

Aktuálně 19:20 zataženo, slabý déšť ObrázekObrázek 12,7°CObrázek ZSz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Jan Pícha »

Tomáš Prouza píše:Jo ještě jsem zapomněl dodat odkaz na intelektuální stravu těchto dnů :evil:

Ministerstvo zdravého rozumu varuje: otevření následujících odkazů může způsobit těžký otřes

http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/kr ... rdech.html
http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/kr ... -rano.html
http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/vy ... i-2-6.html
http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/ja ... t-1-6.html
http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/op ... ravou.html
Já nějak pořád nerozumím co tohle je...to je nějaká organizace nějakých zvláštně věřícich pablbů nebo co? Četl jsem tam cosi o teploměru,že se divili že jim to za oknem na sluníčku měří o 10 nebo o kolik stupňu víc.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Vichr »

Už je to tady. Intenzivní srážky začínají zvedat hladiny rychle reagujících toků, zejména Malše a Blanice. Zatím platí první povodňové stupně, ale během noci bude voda stoupat. Letos je to podruhé - první epizoda nastala po dlouhém silném lijavci v noci na 14. května. Nic zvláštního se zřejmě nestane, ale půda je všude nasáklá, další silné srážky by znamenaly ohrožení.
Loni napršelo v Č. Budějovicích za květen, červen a červenec 450 mm. Jsem zvědav, jak letos :?: V každém případě symbolem léta bude znovu komár.
Nyní máme 10 stupňů (ostatně jako celý den), prší jen slabě a srážkové pásmo by se mělo zvolna odsouvat. Čtvrteční večerní se nás podle Alladina též dotkne.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od fractal »

Tak za včerejšek a dnešek celkem 38,7 mm. Pěkné. Teploty 10,4 °C - 13,4 °C. Pršet přestalo kolem 13h, k večeru je dokonce polojasno. Za květen máme 121,4 mm. Mimochodem nejteplejší den tento rok byl prozatím 30. 4. 28,6 °C. Takže už víc jak měsíc tento "rekord" nebyl překonán a v dohledné době asi ani nebude.

K odkazům od Tomáše: No to jsou vážně nemocní lidé co tam píšou, vlny které dělá radar aby přivolával povodně? Navádění k jeho poškozování atd? Fakt pro Chocholouška.
K fotkám od Toma: Nejlepší je fotka 155 - Cyklisto sesedni z kola (a nafoukni si člun) ;-)
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tady začalo pršet až po poledni, a déšť zatím nebyl moc intenzivní, dosud napršelo "jen" 10 mm. Tmin 9,8 a Tmax 12,5, aktuálně 10,6.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

Od 11. hodiny, kdy začalo pršet, už spadlo 24,1 mm, teplota 11,4°C, v maximu dnes 12,0°C. Zítra ještě Čechy potrápí déšť, ale od pátku už konečně slunečná úleva - doufám, že aspoň na týden... :?

Napadlo mě, že bychom mohli začít vyvážet vodu do suchých oblastí na jihu Evropy nebo do Afriky, takový vodovod na obdobu ropovodu... :?: :D
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Michal Geryk »

Pršelo a pršelo, odpoledne pro změnu mrholilo a až večer se z ničeho nic protrhávala oblačnost s parádní dohledností, občas vylezlo i sluníčko ;-) .
Dnes ráno je opět podzim – tentokrát sice na rozdíl od Čech neprší, ale mlha a nízká oblačnost léto nepřipomíná :( .

Dnešní podvečer a noc na pátek bude v okolí Beskyd a Jeseníků kritická – hrozí vydatné deště, zřejmě i s bouřkami, a když se k tomu připočítá návětří hor... Pokud k tomu dojde, tak průšvihy budou ale spíše na menších tocích.

Bečva jako vždy (nevím proč) kulminovala v noci (kolem 3. hodiny) s průtokem 530 m3/s na 3.SPA. Před 2 týdny byl ale průtok 730 m3/s...
Daleko větší problémy než Bečva působila říčka Moštěnka a také voda valící se z polí na silnice a bohužel i do domů a zahrad :? .

Tmax včera +14°C.
Tmin dnes +9°C.
Srážky za 24h 10 mm – už jsme letos překročili 400 mm (roční normál 590 mm), což už je více než celoroční úhrny v některých předešlých letech :shock: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší srážky 7,5 mm ( v červnu již 46,7 mm ).
Nevyšší teplota 15°C.
V noci se začínalo vyjasňovat ale potom klesla mlha.
Minima 8,0°C.
Nyní v 9 hodin zataženo, bezvětří, teplota 14°C.
Brambory jsme sázeli 8. dubna a ještě jme je ani neokopávali.
Přílohy
brambory.jpg
brambory.jpg (169.18 KiB) Zobrazeno 6966 x
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Nyní skoro zataženo, začíná dusno, po nebi se válí nízká oblačnost a nad ní, nějaké Ac, což dává tušit při 17 stupních i aktuální předpovědi, že všemu ještě není konec. Nad ránem nízká oblačnost.
Teplota ráno na 13, večer 11, pak to kleslo k 10, na chvíli byly vidět hvězdy. Za včerejšek, tedy noc i ráno, dopoledne už toho moc nenamrholilo - nejméně 25 mm, takže sumace srážek narůstá na zhruba dvě třetiny a fous ročního průměru.

Uvidíme večer, snad se večer ze směny dostanu bez větších problémů domů. Podle všeho zavěrečná pařba přijde ve velkém stylu večer, nebo později odpoledne za doprovodu bouřek a místy i intenzivního deště. :twisted: V pátek odpoledne nebo navečer by se už mělo vyjasňovat a pak nás čeká teplý, slunečný :wink: a zřejmě i dusný víkend :| .

Dědahvězdář - Koukám - ono to vypadá jak rýžové pole :mrgreen: Já mám v Suché brambory v takovém mírném svahu, ty jsem sadil někdy kolem 25-30.4. Čili, tam, kde voda si našla cestu, mám skrz řádky průrvy na 20 cm a více a vyplavené brambory si to lebedí na vzduchu. Jinde nějak rostou, ale nedělám si iluze o nějak valné úrodě :twisted:

zatím
Naposledy upravil(a) Adi dne 03 čer 2010, 10:18, celkem upraveno 1 x.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj, tak závěrečná "pařba" byla u nás od včerejška 11 hodin do dnešních 9 ráno - viz obrazovka z WD - modré čáry v grafu dole. Suma sumárum 36,2 mm za červen.
dablice.gif
dablice.gif (39.27 KiB) Zobrazeno 6961 x
Moje webkamera na střeše to nějak nerozdýchala... :roll:
dablice.jpg
dablice.jpg (11.88 KiB) Zobrazeno 6961 x
Asi je nás víc, co se nemohou dočkat zítřka... :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dobrmanek »

dědahvězdář píše:Brambory jsme sázeli 8. dubna a ještě jme je ani neokopávali.
Okopávat by to šlo leda s ploutvema, ale aspoň se nemusíš obávat, že by tam byly myši. Bohužel nějak podobně vypadají i naše brambory a čerstvá výsadba brusinek, ta včera měla opravdový kurz plavání.
Sám jsem zvědav na večer jak to nakonec dopadne, aby to nebylo až moc velkolepé, to ukončení této epizody. Modely každý výpočet ukazují jinou variantu. U mě mometálně začíná být dusno a teplota je na 17 °C

dědahvězdář: aby to člověk přežil, tak musí nasadit černý humor
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2352
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tomáš Prouza »

dědahvězdář: možná by stálo za to přeorientovat se na východní trhy a rozjet to ve velkém s rýží.... Ne, bez legrace, sice nám na poli voda takhle nestojí, ale včera při dešti už pěkně protékala mezi řádky...
dobrmanek: myši ne, ale slimáci zahájili svůj Den D...


Včerejší celkový úhrn nakonec 8,2 mm. Dnes pršelo pouze nad ránem, a to zatím 5,2 mm. Když jsem vstával tak mrholilo, kolem 7. hodiny byl v Trutnově docela intenzivní déšť a pršet přestalo zhruba o půl deváté. Pak jsme jeli měřit opět na Hrádeček (po brouzdání metrovou travou jsme měli skvěle promáchané boty a kalhoty). Do Trutnova jsme se vrátili zhruba ve 13. hodin a to se oblačnost trhala a občas prosvitlo Slunce. Když jsem však před 15. hodinou vracel náhradní autobusou dopravou (busu nebrzdilo pravé přední kolo) domů, tak z Kamence byl pěkný pohled na Jestřebí hory, na kterých se zhruba od 550 metrů válela nízká oblačnost.

Aktuálně v 15:40 teplota +17,5°C (zároveň Tmax), tlak 1012,5 hPa setrvalý stav, skoro zataženo beze srážek, vítr SZ kolem 2 m/s (nárazy 5 m/s). Denní úhrn srážek 5,2 mm.

A co se řek týče, Úpa se líně zvedla asi o 20 cm (plus trochu zhnědla) a pak si asi řekla, že to nestojí za tu námahu a vrátila se do normálního polovyschlého stavu...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“