Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Yves »

Dneska ráno zase o kousíček chladněji, minimum +1,7°C, u země tradičně mráz. Okraj města +6,2°C (je to mazec ten rozdíl, ale je to tu tradiční). Přes den skoro jasno a maximum 17°C, bylo také větrno. Ve 23:24 máme jasno a 8,9°C. Úplně u toho zívám, jak není co psát.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Já jsem ve čtvrtek odjel do Francie a včera pozdě večer jsem přijel domů. Počasí bylo skvělé zhruba od půlky Německa a zase na zpět do poloviny Německa. Jihozápadním Německu a dále na západ je krajina řádně vyprahlá. Někde nepršelo už tři týdny, ale oni mají výhodu, že čerpají vodu na zalívání ze studen, Rýn dělá svoje. Co se týče topení, tak já nejraději spím od 15°C - 17 °C. V zimě nemám problém jít na venek při suchém vzduchu i při teplotě - 10 °C jen v tričku a šortkách, smaozřejmě na chvilku. Je to super osvěžující zážitek :mrgreen:. Snad už konečně přijde stanice ........ Mrázík byl zatím jen pod Větřkovicama, u nás na kopečku ještě ne..
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek další nádherný úplně jasný den. Teprve k večeru se to trošku kazí a nastupuje vysoká oblačnost. V kontrastu s tím v Brně, jen o několik desítek km na sever bylo většinou oblačno až zataženo vyšší čí střední oblačností a o poznání chladněji. Tady ráno 7,7 °C, přes den pak až 20,9 °C a jak už jsem psal velice příjemně.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od CtiborV »

Dnes dopoledne nízká oblačnost, docela zima. Odpoledne protrhání oblačnosti a polojasno.
Tmax 18.0°C v 15:20, Tmin 7,1°C v 7:00.
Ráno pofukovalo, ale nyní klidno.

Aktuálně 20:55 : 10,8°C a teplota začíná stoupat.

Zdá se že léto a sucho skončí, nyní na radaru je dlouho nevídaná věc - srážky přes celou ČR a postupují na východ. A zřejmě nás čeká poslední záchvěv velmi dlohého léta, pak vyloženě podzimní propršený víkend a další ochlazování..
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

My jsme byli na hraně té zvětšené oblačnosti nad Brnem a zmenšené jižněji od Brna u nás převládalo tedy slunečno a maximum dnes +18.7C ráno +8C vítr proměnlivý 1-4 m/s .
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Yves »

Radar neradar, u nás ve srážkovém stínu se děje akorát to, že padají miniaturní kapky, které horko těžko drží povrch mokrý. Takže to vidím opět 0,0 mm jako obvykle. Jinak dneska ráno +5,2°C (to bylo po 2. hodině, pak se zatahovalo a teplota neklesala), přes den polojasno nejčastěji a maximum necelých 18°C. Nyní ve 23:09 je zataženo, něco jako mrholení a teplota 12,4°C. Prostě tady asi pršet opět nebude.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Nějak nestíhám psát (rodina, práce...) :? .

Dnes v noci spadly první říjnové měřitelné srážky a to necelé 2 mm. Za první říjnové dny bylo nejchladněji v sobotu s Tmin +4°C a ojediněle byl i ve městě "viditelný" přízemní mráz, maxima zatím byla do +19°C.

Výhled do čtvrtka je téměř letní (hlavně pro východ ČR), pak přijde ochlazování a v příštím týdnu možná maxima nevylezou ani nad +10°C, ale to předbíhám. Hlavně aby zapršelo.

Ve velké části Přerova se stále netopí (záleží na dodavateli tepla), přesto máme v bytě stále +22°C a víc. Ať žije zateplení :lol: .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5636
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj v neděli oblačno až zataženo a spadlo pár kapek, Tmax 16,5°C Tmin klesla po 1h na 7,9°C, pak se ale rozfoukalo a teplota vyskočila na 13°C větrno Z-Jz vítr 2-7 m/s s nárazy až 11 m/s. Včera oblačno až polojasno, odpoledne přibývání oblačnosti a večer slabý déšť (ráno 3,6 mm, ale ještě 1-1,5mm mohlo spadnout), tak upřesním odpoledne.

Aktuálně 08:30 zataženo, trvalý slabý déšť ObrázekObrázek 11°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
taky nějak nestíhám psát kvůli práci... :|
Včera tu bylo spíše oblačno, přechodně i polojasno, ale teplota vylezla jen na Tmax 17,0°C. Přes noc dokonce spadlo 2,7 mm srážek, i vzduch už je vlhčí, tak sucho asi opravdu končí. Včerejší hranice oblačnosti byla opravdu lajna pod Brnem, ale i Českobudějovicko a níže se těšilo slunečnému počasí.
Dnes by mohlo být těch 20°C a zítra i ve čt až 24°C, zatím je opět oblačno a v 9:30 14,9°C. Doma máme 22°C, ale kotel už občas sepne a pouští nejvíc 35°C.

12:45 - teplé proudění dorazilo do středních Čech, během dopoledne se počasí vylepšilo na polojasno až skoro jasno, které přetrvává doteď - teplota vystoupala na aktuálních 20,6°C... :) Se vzrůstem teploty zároveň dorazil "fičák" od JZ k 5 m/s.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Stran práce dneska mám paragraf (na darování krve, plazmy), takže po delší době si užívám volna :-) Stran počasí konečně sprchlo, napadlo asi 5 mm, na první pohled vypadá zamokřeno, ovšem ornice na nedalekém poli je vlhká asi tak do dvou cm.
Dnešek zatažený nebo skoro zatažený, aktuálně máme 17 až 18 stupńů, ráno byla aspoň u nás na kopci mlha.
Po dvou velmi teplých dnech to vypadá prakticky na sto procent na nefalěovaný podzim a konečně i vydatnější srážky.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak dnes a hlavně zítra se nám opět připomene léto co je oficiálně již minulostí.Dnes je pěkně slunečno teplota skoro +23C!! vítr jižní 2m/s v nárazech do 5 m/s.Dnešní noční srážky daly 0.9 mm takže nic moc.Aktuálně je skoro jasno
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Yves »

Takže 0,0 mm platí. To jsem mohl předpokládat, dneska už jsem v Brně a bylo tu příjemně, něco nad 20°C a oblačno. Koukám na splašený GFS, který dává za týden úterní maxima 2-7°C. To jsem docela zvědav, jak prudké toto ochlazení nakonec bude. GFS se tváří nějak sebejistě. :)
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady taky s deštěm žádné terno. Pršelo kolem půlnoci a napršelo - nakapalo 0,8 mm. Dopoledne ještě více oblačnosti, pak už převážně jasno a pěkně teploučko. Ráno 12,7 °C, pak přes den to nebezpečně lezlo až k letním hodnotám. Nakonec ale jen 24,1 °C.

O topení se nám zatím ani nezdá. Respektive odpoledne topíme tak, že otevřeme okna a teplý vzduch z venku nám to tady pěkně ohřeje. Dneska jsem s tím pohnul o 1 °C. Z cca 20 °C na 21 °C.

Aktuálně 20 °C a jasno.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes ráno mě překvapila teplota +17C?? myslel jsem si že mě blbne čidlo ale je to tak.No má na to vliv zvětšená oblačnost ale i tak je tam "vedro" noční déšt opět jen cvrkl 0.4mm.Včerejší maximum nakonec +23C jsem zvědavý dnes co to dá.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Tady byla ráno při odchodu do práce teplota +18°C :shock: - slušné na téměř třetinu října... :shock: Ale minimum bylo kolem půlnoci +13,5°C a tak se mi o tropické noci může jen zdát :lol: .

Noční deštík dal jen 1 mm a uvidíme, jak to se srážkami v dalších dnech dopadne - GFS pro stř. Moravu výrazně ubral. Dnes bych nevyloučil ojedinělé bouřky, nejspíše na Z-SZ Čech.

Ještě včerejší maximum - +20,5°C - dnes to vyleze místy i na +25°C. Topit se u nás ještě nebude... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“