WS3650IT a načítání čidel.

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od airwavemagic »

Já po včerejším a dnešním dešti to samé. Vzal jsem fén na vlasy, kus klacku, prodlužku a rozmrazil. Když jsem to zkoušel oklepat, tak to nešlo. http://nemcicky.com/ostatni/a.jpg , http://nemcicky.com/ostatni/a1.jpg
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od Tom »

I mě zamrzl anemometr jak směrovka tak misky ale zajímavé je že na stejném stožáru mám anemometr i z WS1600 a ten se bez problému motá Oregonáckej je menší o něco tak nevím no ale stožát bych musel rozebrat a to se mě nechce ve 20cm sněhu budu si muset počkat snad zítra už pofrčí....
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3559
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od kapr »

taky doufám, že to dnes v noci nebo zítra povolí už...lézt na střechu na ten led se rovná momentálně sebevraždě :D
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3559
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od kapr »

eště poslední dotaz na někoho, kdo by mohl poradit..v posledím týdnu po třetí zasebou cca když spustím HW tak v kolonce max rychlost a náraz se podle mě objeví nesmyslné hodnoty..třeba rychlost 18,4m/s a náraz 20,6m/s sou prostě ted blbosti jak vrata at se na mě nikdo nezlobí...nemáte někdo zkušenosti, jestli je nějaké špatné čidlo, nebo přeinstalovat progra, popřípadě restart stanice..co by mohlo pomoct, díky za radu, jinak během noci se anemometr rozjel..ale ty hodnoty maximální v tom programu mě dělají vrásky...v tom to ale nebude, i stanice mi to ukazuje..takže problém bude jinde
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3559
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od kapr »

takže dneska mám v paměti maximální rychlost 50,9m/s z rána, při tom náraz zobrazil hodnotu normální, tak nevím, ale nejspíš se něco kouslo v jednotce, už jenou tento týden jsem našel po zapnutí programu max. teplotu 40st., zajímavé je ale spíš že to, že všechny tyto nesmysly se dějí v ranních hodinách....možná je to jenom náhoda, ale....poradte, ještě před případnou reklamací někdo pls, sem z toho dost vedle, mám ji rok, a nikdy nic takového neprováděla, jinak tohle s teplotou se mi stalo jednou, ale větrem už víckrát..možná podobný problém co psal Dobrmanek..mám pocit, že těch 50,9m/s je i hraniční hodnota, kterou stanice změří, takže tím pádem, je ten kiks téměř stoprocentně v hlavní konzoli..mám tedy víc čidel, takže můžu srovnat jestli se jedná o blud a nebo ne, tuto stanici mám spíš z duvodu ukládaání dat do pc..otázka jestli mi uznají reklamaci, i když nafoceno to mám..uvidíme zítra, nechám ji aspon hodku zhládnout ještě, poslední možnost asi.. :(
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od fractal »

No jak už jsem psal, mě to taky občas nějakou volovinu hodí, taky myslím, že je to spíš problém konzole, ale chybných dat je minimum. Co se reklamace týče těžko říct co uznají a co ne, mě před vánocemi klekl srážkoměr, poslal jsem to do Meteoshopu a dnes mi psali, že reklamaci uznali a pošlou mě srážkoměr nový, teď budu mít 2 :-) (jeden jsem koupil od jednoho ze zdejších uživatelů). Tak si asi jeden v klidu předělám na vyhřívaný a druhý budu mít v záloze.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3559
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od kapr »

tak ono ty hodnoty co to hodí, jak píšeš tak člověk hned pozná, že je nesmyslná, a naměřené udaje si i tak ještě zapisuju, a chybné bych si určitě nepsal...a je i s čím porovnávat, takže se toho dá všimnout, škoda že nejede nějak updatovat soft...takže ale no to je na tom alespon pozitivní, ono s reklamací moc se mě do ní nechce, je s tím spojeného moc moc, navíc měsíc bez měření, s čímž bych asi i počítal to by mě nenadchlo, uvidíme...za tolik peněz by mohla býti spolehlivější i po roce užívání. Ale aspon že to fakt člověk ihned pozná, že je to blbost nějaká ta hodnota podle zkušeností už.. :idea:
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od RNDr. »

Je tá stanica až taká zlá ???
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3650IT a načítání čidel.

Příspěvek od fractal »

No spíš naopak, je spíše celkem dobrá. Pokud ale někdo bere, že občas (mě občas) hodí nesmyslnou hodnotu, tak pak ano ale většinu času měří naprosto v pohodě.

Jinak jsem ji začal taky více sledovat a nesmyslný vítr mi háže taky dost často ale jen třeba 10 -20 m/s když je kolem 0 m/s, ale jen v current.dat či jak se ten soubor jmenuje. Třeba dneska mi hodila teplotu 117 °C, ale na grafech se to prakticky nikdy neprojeví, jen na baneru, který právě soubor current.dat analyzuje. Na konzoli ani jinde žádné nesmysly vidět nejsou.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“