Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

Flames píše: takže jste měli napsat jak chodíte doma oblečeni.
Já tedy chodím při 18C v triku a v kraťasích a spím taky na lehko - pod tlustou peřinou a v teplých ponožkách nespím.Myslím si ,že to není o tom že když má někdo doma chladněj že je šetřílek :D :D u nás se taky topí mě k spánku vyhovuje teplota 18C je to asi hodně o otužilosti problém s nemocemi nemám když jsem bydlel na bytě při 22C se mě hodně špatně spalo.Já osobně mám rád taky vedro ¨kdyby bylo o vánocích přes den venku +20C byl bych spokojený středoevropské klima kromě léta moc nemusím zima myslím tím sníh u nás v nížině moc není tak tady není o co stát.Tak a už radši končím na toto téma asi se to sem moc nehodí každému vyhovuje něco jiného :D

Jinak k počasí dnes spíš oblačno vítr SZ do 6 m/s
t.min. +9C
t.max. +17C
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Teplota nám pomaličku klesá, už máme jen +6,7°C, ale je pod mrakem a občas sprchne.

Do dnešního dne jsem chodil doma v kraťasech a tričku, přes zimu pak jsem v dlouhých kalhotách (tepláky) a tričku s flanelovou košilí. Rozhodně nejsem zimomřivý typ, spíš je to tím, že na venkově se chodí dost často ven a kromě bundy/kabátu se nemá smysl pořád převlékat (navíc do 10°C venkovních teplot stačí jen ta košile).
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska počasí takové nanicovaté, na obloze celkem dost mračen, odpoledne už to bylo lepší a slunce celkem svítilo. Ráno 10,7 °C, odpoledne 18,5 °C. Takže stále celkem pohoda. Doma máme lehce nad 20 °C a netopíme. Venku teď 13 °C, možná se k nějakým 5 °C zítra dostaneme uvidíme.

Co se oblékání týče, tak zima mi nevadí, spíš naopak. Takže většinou kraťasy a tričko s krátkými rukávy a to v zimě v létě, případně když sedím u PC v ložnici tak tepláky a případný svetr. Ale oblečení navíc mi nevadí, dýchat chladivý vzduch je pak o to příjemnější. Moje specialita je vyběhnout tak na minutu bos do čerstvého sněhu a pak domů do tepla, v chodidlech pak probíhá zvláštní, velice příjemné mravenčení. Doporučuju všem otrlejším :-).
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu je jasno a chladno ranní minimum nízko v 2 metrech +2.9C takže první opravdové přiblížení k ranímu mrazíku.Aktuální teplota je +5C
EDIT 21:40 : Dnes bylo celkem pěkně dopoledne slunečno později odpoledne přechodně oblačno v maximu dnes +18C foukalo od JZ do 6 m/s.Aktuálně je při úplňku skoro jasno a ve 2m +10C při zemi je teplota +7.7C
Naposledy upravil(a) Tom dne 03 říj 2009, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včera kolem 17. hodiny pravděpodobně poprvé sněžilo na Sněžce a i dnes ráno se tam držel ještě slabý poprašek.

Během večera a noci nás potkalo několik přeháněk, takže noc byla vcelku teplá s Tmin +5,2°C. Aktuálně v 9:30 máme teplotu +9,4°C, tlak 1018 hPa, oblačno (St, As, Ac), beze srážek. JV vítr do 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera i ve čtvrtek velká oblačnost, občasné, ale velmi slabé srážky (ve čt 0,5 mm) Tmax 19,5/13,8°C Tmin 9,7/6,5°C a větrno Z vítr 2-8 m/s s nárazy až 11 m/s.

Aktuálně 11:40 oblačno ObrázekObrázek 14,5°CObrázek Z 1 m/s

PS: tak s oblečením je to jasné na spaní :D v oblečení se nespí :D jinak zatím mám kratasy + triko, večer pak mikinu, bo při sezení u pc (včera např s 15°C) je už zima, ale dle výhledu tam ještě ty kytky nechám, min ve středu to bude příjemné a ani v noci ještě nebude tak velká zima a odpoledne se to stihne prohřát na 20°C. K tomu šetření ... já netopim vůbec, máme zateplenej "panelák" takže i při větračce a -10°C mám za slunečného dne v pokoji 20°C, min jak přijdu z práce a zapnu PC, to už tu někdo psal, že je to zdroj tepla s člověkem samozřejmě :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Yves »

Jestli je někde opravdu sucho, tak u nás. Poslední srážkové události 0,4 mm a 0,5 mm. Celkem jsme měli za září 12,6 mm. Komedie. Dneska bylo nejchladnější ráno. "Teplejší" čidlo v 15 metrech +2,2°C. Ve dvou metrech byl +1°C, u země mrzlo až praštilo. Přes den bylo skoro jasno až skoro zataženo. Maximum 16°C. Ve 22:14 je skoro jasno a +6,9°C. Zase bude asi kvalitní zima ráno.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Vichr »

Sucho už se projevuje i u nás, ačkoliv to po vydatných letních přívalech dlouho vzdorovalo. Dnes jsem musel zalívat zahradu, což se mi stalo naposledy v dubnu. Nějaký pro přírodu znatelný déšt už nebyl od 17.9., tedy více než půl měsíce. Dnes bylo sice chladné ráno, ale stále bez mrazíků, odpoledně polojasno s cirrovitou oblačností a příjemně teplo - kolem 18 st. Aktuálně je za domem ve dvou metrech 10.

Doma chodím oblečený tak nějak přiměřeně - v zimním období v dlouhých kalhotách, při delším sezení si beru přes triko košili. Bydlím ve čtyřpatrovém domě (ve 2. p.) s novými okny a zateplenou severní stěnou - máme zateplenou asi polovinu plochy venkovních stěn. Za radiátory máme alumatky a na noc stahujeme žaluzie. Topení v říjnu obvykle nestojí za řeč - občas se to někde pustí na chvíli, spíš ve druhé půlce měsíce. Naplno topíme asi jen při největších mrazech. 22 st.už je na mě moc (žena si to občas dopřeje v jedné místnosti).

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes píšu o něco později (sestra se vdávala, tak jdu přímo z oslavy ze sklepa :-)). No dnešek krásný slunečný ale ráno dosti studený. Tmin 5,0 °C, odpoledne ale teplo, na slunci a v obleku i horko a Tmax 19,4 °C. Většinou jasno, odpoledne skoro jasno či polojasno, ale oblačnost byla především vyšších pater. Aktuálně svítí měsíc jako kráva (úplněk) a máme cca 10 °C.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ano mohu potvrdit stejný průběh počasí jako u Fractala, ale s Tmax 17,4°C. Moc jsem tuto vydařenou sobotu už nečekal, ale říkal jsem, že budeme bojovat... :lol:
:!: Sice stanice ČHMÚ na JV dávaly sobotní grafy max do 18°C, ale lokální podivínské mikroklima může dělat své... 8)
Momentálně téměř ve 2 ráno je 12,2°C, vítr začíná sílit opět k 5 m/s a měsíc v úplňku svítí také jako kráva... :mrgreen:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes bylo ráno skoro jasno se slabým proměnlivým větrem ale teď už to neplatí vítr se ztočil na J-JZ a rozfoukal se rychlostí 4m/s nejvyšší náraz zatím do 8 m/s je také polooblačno teplota +17C ráno +4C

Edit 19:00
Souhrnem dnešní den byl převážně slunečný (5 hod.sl. svitu) s maximální teplotou +20C vítr JZ v max. nárazu 10.1 m/s navečer slábnoucí.Aktuálně je jasno a k tomu vycházející úplněk teplota +14.8C při zemi +11C.Průměrná teplota posledních dnů se blíží k hranici +10C
Naposledy upravil(a) Tom dne 05 říj 2009, 21:11, celkem upraveno 9 x.
storm_ice
Příspěvky: 5627
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera oblačno až polojasno, a poměrně větrno, o suchu se nemá cenu bavit - posledních 20 mm spadlo od 17/8, za poslední 2 měsíce to dalo necelých 40 mm :roll: Tmax 17,6°C Tmin 7,1°C a větrno Z-Jz vítr 1-7 m/s s nárazy až 10 m/s.

Aktuálně 16:00 zataženo ObrázekObrázek 15,0°CObrázek Z 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes to teplotně při velké oblačnosti nebylo nic moc.Ráno těsně pod +10 st,přes den sotva +14 st.Nebyla žádná zima,ale vítr srážel teplotu pocitově hodně dolů.Odpoledne fičel až silný jižní vítr,přechodně bylo až oblačno,v tu dobu mezi 16-17 byl vítr ještě silnější.Mezi 17-18 hod spadlo pár kapek,večer mezi 20-21 hod lehce sprchlo.Po celodenním pobytu na zahradě jsem od toho vichru ošlehaný a červený,jako bych byl v létě celý den u vody.
Následující týden vypadá hodně zajímavě-bude ještě slušné počasí,navíc je ve čtvtek možnost pokoření absolutního říjnového rekordu...a další víkend by mohl být beze srážek.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek celý den jasno, jen odpoledne chvíli se objevil pás cirrů ale zase zmizel. Takže slunce odhadem svítilo tak 11 h :-) To se projevilo i na teplotách, ráno 6,5 °C ale přes den už bylo velice teplo a příjemně 22,4 °C, vítr byl sice celkem nepříjemný až k 8 m/s, ale odpoledne celkem teplý a venku bylo velice fajn. Průměrná denní teplota se nám drží kolem 13 °C ale díky slunci zatím stále netopíme.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera i dneska mírně teplo a větrno. Včerejší maxima na 15, dneska se blížila k 18 stupňům, po oba dny foukal poměrně silný a suchý JZ vítr při polojasné až oblačné obloze. Včera k ránu ještě 5 stupňů, pak se oteplilo na 8 v 8 hodin, večer na 8, ovšem dneska ráno bylo tepleji a to 12 stupňů. Nyní je opět 12 a vítr zvolna slábne. Měsíc opět svítí,je podobně jako včera velmi jasný večer i noc.

Stran dalších dnů bude krom zítřka až dusno, ba horko a to především ve středu i ve čtvrtek, zde na Ostravsku i čerstvým JZ větrem :( . Jestli padnou rekordy to nevím, ale vím jistě, že v říjnu již tak teplé počasí by vůbec nemuselo být :| Sucho se prohloubí. V úterý ba teplé frontě něco možná spadne, nebude toho moc a vyschne to již ve středu. Sucho je strašné, půda je jak beton. Podle modelů ani studená fronta, která nás přejde ve čtvrtek a během noci na pátek nebude nijak na srážky bohatá, snad překvapí fronta na konci víkendu, kdy by mohlo konečně trochu zapršet a ochladit se na (pod) normální říjnové hodnoty. Uvidíme, v každém případě je deště třeba a ...ochlazení vlastně taky po dvou měsících sucha a tepla.

tak :wink:

zatím :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“