Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

Ted ve 14.50 zasáhla Brno silná sněhová Bouře blesky+hromy a velmi silný nárazový vítr odhadem okolo 25 m/s
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

tAK se potvrdily mé předpoklady náraz v Brno-Tuřany 27 m/s skoro 100 km/h ted už slunečno klid
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

čtvrtek

Příspěvek od Yves »

Dneska panuje velmi zajímavé počasí, konečně není nuda. Velká proměnlivá oblačnost přináší přeháňky, a to dešťové, s krupkami nebo i sněhové. V noci kolem druhé jsem šel domů z akce, kámoš mi psal sms, že ho liskla větev po hlavě. Jinak k tomu větru, na včerejší frontě a dneska ojediněle při přeháňkách v nárazech asi 90 km/h, jinak méně. Mezi přeháňkami 8°C, při přeháňkách 3°C. Teď už se tomu nechce moc stoupat, je 5,5°C. Dneska se pokusím večer dát na web fotogalerii zajímavých oblaků z průběhu tohohle význačného počasí.
Aktuálně (16:30) máme polojasno, vítr ještě 10 m/s, nárazy asi do 20 m/s. Teplota +5,5°C . Ciao
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí začíná ztrácet jarní šmrnc-ale není se čemu divit po skoro žádné zimě a další dny nebude lépe,spíše hůře.Pravá zima zavládla na hřebenech Krkonoš,kde napadl za posledních 24.hod. čtvrtmetr nového sněhu a celková vrstva se blíží ke dvěma metrům,které padnou v dalších dnech.Již po loňské podivné zimě,kdy jsem mluvil s horaly a ve střediscích to byla se sněhem bída,tak na hřebenech bylo maximum metr a třičtvrtě.Byl to loni takový slabší normál a letos s těmi začínajícími přívaly to bude ještě zajímavé včetně lavin.U nás dole bylo dnes velice větrno,deštivo s okraji přeháněk z horské oblasti kde jsou srážky mnohem silnější.Padá vše od deště přes krupky,až po sníh.Při poslední přeháňce po 15.hod repete vichřice Emma s mohutným rachotem a nárazy vichru.Momentálně je oblačno a klidněji,teplota +2,5 st.
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od David Rýva »

Tak v Kolíně dneska krom větru s nárazy až 24m/s nic dalšího, kolem jen nějaké přeháňky. :?
Michal Koupý píše:Počet blesků jsem si chtěl ještě ověřit na slavném detektoru blesků ČHMÚ. Kolik si myslíte, že jsem jich tam nad Blanskem našel? Pochopitelně ani jeden, nejbližší dva byly ve 14 hodin zachycené nad Drahanskou vrchovinou (která zapadla sněhem) a jeden nad Brnem.
To mě nepřekvapuje, detektor "bere" většinou jen blesky do země.
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde bouřka nebyla,ale pár silných přeháněk buď sněhových,nebo s krupkama se zde také přehnalo.Tmin nyní +1,4st. a Tmax +7,1st.Aktuálně ve 20.45 je zataženo,chumelí,teplota +1,4st.,tlak 1012,3hPa a vlhkost 81%.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Ani tady včera bouřka nebyla (za březen "jen" jedna), ale přeháňky přesto stály za to - krupky, silný nárazový vítr, húlava... Aktuálně je polojasno (Sc, Ac) a bezvětří. Srážek spadlo asi 4 mm.

Tmax včera +10,5°C
Tmin dnes +1,5°C

Od pondělí do středy se vrátí zima, ale od čtvrtka to opět začne foukat od jihu...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od kocurekp »

Hlásím se z od rána zatažené Prahy, ráno mírně pršelo do 11:40, od SZ v dáli už vidím přechod ke skoro-zataženu, ale na oblačno až polojasno to zde vidím tak od 15-16 hodin. Teplota se v celé ČR, jak tak koukám na přehled stanic ČHMÚ, pohybuje v nížinách kolem 5-7°C. Nejteplejší vidím Mošnov a Přerov s doznívajícím "včerejškem" - mírně nad 7,5°C. Stále mě trápí ten výhled na Velikonoce, ráno mráz a přes den Tmax +5°C - to není to, co bych si představoval! :?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

kocurekp píše:...Stále mě trápí ten výhled na Velikonoce, ráno mráz a přes den Tmax +5°C - to není to, co bych si představoval! :?
Já myslím, že bude o Velikonocích daleko tepleji, maxima tak +10°C až +15°C, ale je to dost daleko...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5645
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zpočátku velká oblačnost a nějaké přeháňky, postupně odpoleden polojasno Tmax 9,6°C Tmin 4,1°C srážky za včera opět jen 0,5 mm vítr Jz-Z 6-10 s nárazy až 15 m/s, během dne slábl. Dnes zatím většinou zataženo s občasným většinou slabým deštěm
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od kocurekp »

Právě v Praze vysvitlo slunce z oblačné oblohy po celodenním zataženu. Teplota +8,7°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes oblačno až zataženo,zpočátku s deštěm,postupně přeháňky a teď večer i polojasno.Tmin +1,4st. a Tmax +6,8st.Napršelo 4,6mm.Aktuálně ve 20.10 je polojasno,teplota +3,4st.,tlak 1011,3hPa a vlhkost 80%.Dnes jsem měl cestu do Ostrova,tak jsem zajel i na Boží dar,což je cca.15km od Ostrova do kopce u udělal pár fotek.Bylo tam mlhavo,slabě sněžilo,teplota kolem 0st.,ale pocitová daleko nižší,protože foukal silný vítr a přibližně 10 cm sněhu.Fotky jsou na http://www.smart-web.cz/karel -FOTO-POČASÍ.Přeji pěkný zbytek dne.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

gerykm píše:
kocurekp píše:...Stále mě trápí ten výhled na Velikonoce, ráno mráz a přes den Tmax +5°C - to není to, co bych si představoval! :?
Já myslím, že bude o Velikonocích daleko tepleji, maxima tak +10°C až +15°C, ale je to dost daleko...
Teď ráno to fakt vypadá na Velikonoce dost chladné a nevlídné... Vlastně až do konce března to vypadá spíše zimně než jarně.

Včera celý den bylo zataženo, trvale, ale slabě pršelo od poledních do večerních hodin a až v noci se vyjasnilo. Úhrn srážek asi 3 mm.

Tmax +8°C
Tmin teď ráno +1,5°C
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes ráno je skoro jasno t. +3C
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, malá rekapitulace: čtvrtek dešťové přeháňky, bez bouřky a bez sněhu. Vítr nic moc. Pátek většinou zataženo s deštěm. Za tyto dva dny napadlo dalších 10 mm, takže už máme za březen na kontě 50. V loukách stojí voda ve velkých kalužích, které brázdí párky divokých kačen. Denní teploty nepřesahují 8 st., takže jarní rozpuk se pozastavil. Kromě jív nekvete zatím nic, i když zlatý déšť je na startovní čáře.
Dnes po ránu mlha a teplota na nule, teď v 10:00 skoro jasno.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“