Aktuální počasí v ČR - září 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak teprve včera večer přestalo opravdu pršet a celkem nám tu za ty 3 dny napršelo 24 mm. Dnešní ráno jak vidím u pozorovatelů ze západu bylo velice chladné, ne však tady. Jak píše Tom atd. tady jsem měl dokonce ráno z posledních chladných dnů nejteplejších a to kolem 7 °C. Aktuálně zataženo ale Slunce jen vykouknout a cca 13 °C (Brno).
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Gerykm: Kde myslíš, že je přelito? :)
Ač v posledních dnech napršelo 70 mm, tak to bohužel není na některých místech moc poznat. Vlhká až blátivá zem je zhruba 5 cm do hloubky, potom už vlhkost rychle klesá. Ale to je jen na některých místech, strašně závisí na půdě a jejím pokrytí. Např. u nás na zahradě je někde spíše bažina. Dnešní tmin 5,6 °C a jsem celkem rád, že ty mrazy nejsou u nás.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnešní teploty byly při skoro jasné obloze v rozmezí -0,9 až 13,3 (čidlo mám asi 3 m nad zemí). Nedaleký Švihov měl Tmin -2,3.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od fractal »

Takže ještě doplním přesné údaje. Tmin 6,6 °C, Tmax 14,4 °C a chvíli i bylo vidět sluníčko ale většinou je zataženo ale celkem fajn. V babí léto ještě doufám. I v říjnu umí být moc pěkně.
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
dnešní teploty v rozmezí 3,0°- 16,7°C, t minimální přízemní 0,3°C. Od neděle jsem neviděl sluníčko na obloze, až včera před západem se objevilo. Stav 22 hodin: teplota: 6,3°C, vlhkost: 69%, vítr 0,5m/s ZZS, oblačnost 6/10 Cu, Sc. Jinak jsem zvědav, zda ráno bude mrazík ( alespoň přízemní by se mohl vyskytnout ). :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Zataženo, zataženo, zataženo... Sice včera večer jsem škvírou v oblacích zahlédl, jak to asi vypadá, když je modrá obloha, ale i teď ráno je zataženo jak při podzimní inverzi. Jediným včerejším zpestřením byla večerní přeháňka, ale nedala ani 1 mm a jinak padalo občas pár kapek. Výhled stále není moc nadějný. :(

Tmax včera +13°C.
Tmin dnes +7,5°C.

Na západě zase slabě mrzne :shock: ...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera oblačno až skoro zataženo, přechodně dopoledne a pak později večer skoro jasno. Tmac 16,8°C Tmin 2,3°C ráno jíní a rosa vítr prom. - SSv do 4 m/s s nárazy až 6 m/s

aktuálně zataženo T 8°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes opět zataženo 6 den v řadě stejně jako na celé Moravě ranní t min. +5.5C nejnižší teplota tohoto týdne no ale západu si tato teplota ani nečuchla :D :D :D t max. dnes +14,5C tlak 1020 hpa SV 2m/s
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnešní tmin 5,6 °C, tmax 10,8°C. Aktuálně 7,7 °C a začíná opět pršet. Tentokrát to tipuji někde okolo 15 mm do pondělního rána.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak teploty dnes 4,8 °C - 15,0 °C, tlak stálý, aktuálně 1023,6 hPa. Přes den většinou zataženo občas i oblačno a na chvíli i slunce bylo vidět. Osobně žádné významnější srážky o víkendu neočekávám. V Čechách to zítra vypadá na mrazíky, tady to moc hluboko neklesne, aktuálně 10,4 °C.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak dnes bylo polojasno, postupně ale až zataženo. Tmin přesně na nule, Tmax 12,5.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
dnes ráno velmi slabá mlha, zaznamenán druhý přízemní mrazík tohoto "léto-podzimu", teplota klesla na -1,3°C. Teplota ve 2m se pohybovala v rozmezí 1,0°C - 14,4°C. Stav 22 hodin: t: 10,1°C, H: 68%, p: 1027hPa, Vítr do 2 m/s SSZ, oblačnost 10/10. :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Teda vy tady vyvádíte s tím počasím :( Návrat byl horší než jsem čekal i přes teplé oblečení sbalené pro zpáteční cestu jsme těžce mrzli.
K počasí v Řecku- Chalkidiki : 7.9 v neděli kdy jsme odjížděli z Čech se již ráno počasí kazilo,ale statečně jsme tomu ujížděli,definitivní trhák jsme nasadili až na dálnici a v Brně bylo již letně.V JV Evropě byl tropický vzduch s maximy pro Jugoslávii do +40 st.tak jsme pokračovali vstřís vedrům.Slovensko už pařák,možná tropik,Maďarsko vesele přes +30 st,Jugoslávie navečer hodně přes +30 st,spíše blíže ke čtyřicítce-odhad +36+37st-prostě takhle žhavou výheň jsem ještě neskusil.I následující noc byla horká kolem +25 st cestou až do Řecka,kde díky horám bylo poněkud chladněji asi +20 st.
Celý týden do 14.9. bylo jasno a horko oblačnost sotva kdy dosáhla 1/8 odpoledne.Teploty v noci +20 a výše,takže klimatizace se občas použila.Přes den od +30 výše,neděle 14.9. výheň kolem +35 st.
Následující noc změna v počasí více oblačnosti,noc ještě teplejší,den tak +26,ale na moři velká bouře,neskutečné vlny na zdejší poměry-jak mi bylo řečeno,úterý další ochlazení kolem +25 st,večer konečně bouřka moc pěkná,spadlo asi 5-10 mm srážek.Na ty týdny beze srážek prostě nic.Středa byla bouřková, a hlavně nad mořem-blesky práskaly do moře ani ne 1 km ode mne-bydleli jsme přímo na břehu a zvukové efekty byli impozantní,ochlazení +22+23 st.
Čtvrtek výrazné ochlazení:ráno +15 st,studený vítr,zima,nikdo se nekoupe.Přes den už se to lepší,je kolem +20 st,slunce pálí,ale převládá pocit chladu ve stínu a chladném suchém větru od severovýchodu.Cesta zpět už byla jen cestou do horšího a horšího,včetně studeného pátečního rána na území Jugoslávie s +5,5 st a mlhou,v místech kde jsme před 12 dny lapali po dechu v v horku tropické noci.V Maďarsku už vydatně zalito podle stojící vody v polích,od Slovenska k nám už zataženo a zima.
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj u nás stále velká oblačnost, převážně skoro zataženo až zataženo včera Tmin 2,1°C Tmax 13,2°C vítr S-Sv 2-7 m/s s nárauy až 8 m/s

aktuálně zataženo T 11,7°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Po celý den zataženo s přeháňkami. Za včerejšek spadly 2 mm a dnes zatím 5 mm. Teplota se pohybuje těsně okolo 7 °C.

když jsem byl o mnoho mladší, tak jsem dělal různé pokusy se střelným prachem a měl jsem ještě nějaký střelný prach v plechovce ve sklepě. Tak ten střelný prach už nemám, brácha šel do sklepa svařovat ............... :lol:
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“