Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Tak už do Brna dorazilo čelo bouřkové oblačnosti začíná pršet....V Brně aktuálně velmi silná bouře s přívalovým deštěm není vidět na krok.U mě doma napršelo zatím 18 mm tempem 83 mm za hodinu takže silný přívalový déšt.Nestěžoval jsem si tady náhodou co bych dal za 19 mm :D :D :D :D :D
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Tak v 20 minutové bouřce nám napršelo 18.6 mm okolo 16:30 přišla od Z bouřka s přívalovým deštěm při cestě domů z práce jsem musel zvolit objíždku, protože v 1 úseku popadané stromy takže trochu komlikovaná cesta domů.Ale jinak to byla nádhera naštěstí nebyly kroupy ale takový slejvák už nebyl dlouho.No a už tu máme přes 20 mm tento měsíc hurááááá :D :D :D ale co mě zklamalo tak ten radar Skalky prd je vidět!!!!! sakra taková pěkná bouřka a nic no nic jindy
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Brno - Tuřany 31 m/s... :!:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

gerykm píše:Brno - Tuřany 31 m/s... :!:
Přesně tak odpovídají tomu popadané stromy v okolí pracuji 1 km od letiště to byl opravdu mazec...nebylo vidět na krok chudák kdo jel na kole :D :D
Josef Šitka
Příspěvky: 137
Registrován: 19 říj 2005, 19:36
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Josef Šitka »

Právě jsem se vrátil z cyklovýletu na Skalky :lol: Na bouřkovou hradbu jsem se díval pěkně ze severu, pak jsem jí projížděl, ale už kolabovala, takže nic zajímavého, vítr až na výjimky zůstal slabý proměnlivý. Pršelo od Odrůvek, mírný déšt mě chytl ve Studnicích a lilo až po Vyškov. U nás to prý bylo extrémnější, přívalový déšť a silné nárazy větru. Spadlo přes 10 mm.
Odpolední teplota tady 26°C, příjemný SV vítr 2-5 m/s. Na Skalkách pouze 22°C.
***Dne 9.8. od 9.00 do 15.00 bude na meteoradaru Skalky Den otevřených dveří***
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Gratulace do Brna a okolí, my jsme byli srážkovou oblastí postupující přes Šumavu zasaženi po 14.hodině, chvíli zapršelo, několik málo blesků a konec. Celkem to dalo 2 mm vody, čevnový úhrn srážek tak dosáhl 30 mm, čímž překonal květen. Zbytek odpoledne už skoro jasno, Tmin 16,3; Tmax 25,3; aktuálně v 19:15 příjemných 24,9 a bezvětří.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím, takže po druhé tropické noci Tmin ráno 20,9 °C, odpoledne se nám teplota vyhoupla při jasné obloze až na 29,9 °C. Po 15 h se zatáhlo a kolem 16:30 přišla srážkově i výbojově slabší, asi půlhodinová bouřka. Napršelo 4,6 mm. Zajímavě bouřka zacvičila s tlakem, těsně před ní stoupl během 50 min o 3 hPa, a pak zase velmi rychle spadl na původní hodnotu, a pak se ještě trochu zhoupl. Jih Brna na tom byl asi se srážkami a i jinými projevy bouřky lépe, jak píše Tom :P Aktuálně jasno a 19,5 °C, taková teplota už pár dnů nebyla. Včera už jsme ze stromu natrhaly plný košík sladkých meruněk, takže aspoň k něčemu to horko tady na jihu je 8) .
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od brad182 »

Tak tady jsme bohuzel srazkove ostrouhali, popisovana bourka nas pouze lizla svym severnim okrajem, prselo asi 2 minuty...No snad jindy, ale potrebovalo by zaprset. Maximalni teploty od nedele - 32,6°C, 30,5°C a dneska 28,4°C. Minimum vcera 15,4°C a dneska 14,9°C, takze do tropiku jako obvykle daleko (i kdyz loni pri zkusebnim mereni jsem 1 zaznamenal) a v noci se nam tady spi moc dobre :)
Aktualne je jasno a 13,9°C.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu je první "letošní mlha" mimo zimnní období teplota je +16C Také u nás včera při bouřce nejdříve tlak stoupl a pak se opět vrátil spět zajímavé.Jinak merunky jsem už taky ochutnal...
Naposledy upravil(a) Tom dne 25 čer 2008, 09:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Janek »

Tom píše:Dnes po ránu je první letošní mlha teplota +16C Také u nás včera při bouřce nejdříve tlak stoupl a pak se opět vrátil spět zajímavé.Jinak merunky jsem už taky ochutnal...
Cože??? První letošní mlha?! :lol: :lol: :lol: No to se na to podívejme.
Aktuálně v 7:30: absolutní jasno s dohledností 35 km; bezvětří; T 18,8, ovšem trochu na měřidlo svítí (holt období slunovratu, tak mi svítí ze SV-V); vlhkost 45 %...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

U nás (v jindy mlhavém Přerově) jsme tu letos mlhu měli jen párkrát v zimě...

Aktuálně je jasno s Tmin +13°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Karel Marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2008, 16:11
Meteostanice: WS2300
Bydliště: Břeclav, 155 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Karel Marciniszyn »

Tak dnes jsem se vzbudil zhruba ve 3 hod v noci (asi me probudilo to, ze se mi dobre spalo na coz nejsem za poslednich par pekelnych noci zvykly :D ) a podival jsem se z okna na protejsi stranu ulice...a tam nic...opravdu pekna mlha, dohlednost tipuju tak 30-40m...pred sedmou rano a i ted je jeste porad mlhavo, teplota v 6:30 cca 17°C
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Přesně tak myslel jsem si že špatně vidím když jsem se podíval z okna po ránu dohlednost cca 100 m mlha byla do 7:15 poté se rozpustila.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od fractal »

Potvrzuju pozorování svých jihomoravských kolegů. Taky jsem vstal celkem brzo (5:30) a venku místo ostrého světla od vycházejícího slunce jen takové mléčné šero a 16 °C. Úplně to na mě dýchlo podzimem a povídkou od S. Kinga - Mlha. Tento mlhavý stav vydržel minimálně do 7 h, kdy mě odvezl vlak do Brna. Skvělá byla i cesta na kole k nádraží, kdy tělem rozrážíte vodou nasáklý chladivý a tichý vzduch, což byl po nedávných vedrech úplně nadpozemský zážitek. Mlha celou cestu zhruba stejně kompaktní, dohlednost odhaduju kolem 250 m (pendolíno, které jede před naším vlakem v tom frčelo dobrých 150 km/h, to musí být super pohled pro toho strojvůdce, se ale divím, že nemají nějakou omezenou rychlost v mlze, přece na semafor vůbec nemůže být vidět!). Pak těsně před Hrušovanami u Brna mlha zmizela, ostré slunce začalo píchat do očí a v Brně bylo už jasno. Mimochodem, mlha je celkem rozsáhlá viz např, snímky ve viditelné části spektra z meteosatu. Nevím teda kolikátá je tento rok (žádné záznamy o tom nevedu), ale moc jich určitě nebylo, mlhy jsou tu celkem vzácné.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Asi jsem to blbě napsal v zimním období určo byla,ale myslel jsem to v uvozovkách spíš překvapení že v červnu :D :D ted už je jasno.....
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“