Předpověď počasí na listopad 2022

Jaké jsou předpovědi počasí pro území ČR i pro ostatní státy? Máte i svou vlastní předpověď dle své zkušenosti? Poskytněte ji i ostatním...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od kapr »

Aha, já se nedíval ještě dál tak jako ty :lol: .. no jo, je to tam nic zimního.. zima začíná 1.12.

Jinak aktuálně je na severní polokouli největší plocha pod sněhovou pokrývkou za 56 let.... bude to hrát roli pro zimu ve střední Evropě? Taky můžeme být ti smolaři.. uvidíme no.

Ale za mě teda radši oceán s 5-10 jak inverze šedivo tma celý den s 1-5...
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Koukám, na jednom i druhém fóru je mrtvo, ono nás vlastně čeká takové mrtvé počasí, tedy mlhy, nízká oblačnost a zřejmě i pomalý pokles teplot. V ávěru týdne snad i nějaké slabé sněžení či mrznoucí srážky? Okraj výše, nutno dotat - studené výše a ono furt nic.
Koncem týdne se modely začínají různit, ovšem furt tam není ten wow efekt - jo, konečně to příjde.
Jinak napršelo za včerejšek 3,1 mm, maxima stoupala k 6 stupňům. Za listopad nějkakých 18 a zřejmě to b ude i konečné číslo.
Aktuálně oblačno a stupně necelé tři. Pokud se to protrhá, tak přimrzne a zároveň budou tendence k tvoření mlh. Ty ostatně byly na mnoha místech již dnes s maximy lehce nad nulou.
No uvidíme
A.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
ovar
Příspěvky: 53
Registrován: 13 lis 2022, 18:41
Meteostanice: Ventus 830

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od ovar »

Dneska sme si lízly peška my :D , celý den se to motalo kolem nuly, max 1,1°C za doprovodu husté mlhy. Nějak mi to ale nevadí, letos ten nástup NO byl neuvěřitelně opožděný. Na práci je tohle počasí jako dělaný, možná jen by nemuselo mžít, pak je všechno mokrý :D .
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od kapr »

Teda současný ecmwf s gfs to je opravdu das ist hrůzen.. :shock: :D

Hlavně ecmwf.. ten je vyloženě krutý s tou výraznou brázdou na západě.. jestli nás nezocelí aktuální výstupy tak už nic.. :idea:
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od Adi »

GFS je lepší, ovšem stále tam není ten pomyslný šťouch, ve smyslu, to je ono.
Ecák je pořád velmi teplý, akorát posunul celou brázdu více na východ, není tak beznadějný aneb na nafurt teplo, kdyby vyšel ranní běh.
Tam je šance, že se celá brázda posune více na V a snad konečně dorazí zimní počasí se srážkami. Ovšem kdyby vyšlo to, co tam maluje, tak máme 10-15 stupňů nad nulou prakticky okamžitě, jih zde umí kouzlit hodně vysoké teploty ...
Tož tak.
A.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
mnej
Příspěvky: 23
Registrován: 14 lis 2022, 08:49
Meteostanice: Gogen ME 3900

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od mnej »

Ahoj kolegové, já se již pár dnů snažím vedle přihlásit, ale je to beznadějný, tak alespoň sem. Včera se zázračně zde NO protrhala a rázem z toho byl pěkný pozdně podzimní den s max. 7,9st., a tak jsem toho využil a nanášel jsem na opravený betonový plot drásanou omítku. Snažil jsem se to včera stihnout, leč poslední kus mi nebylo přáno a padla tma a teplota při vyjasnění jela dolů rychlosti blesku, takže jsem v 17h při 3st. musel práci chtě nechtě ukončit. Dnes jsem z toho zbořený jak zákon káže a byl rád za sezení v kanceláři.
Dnes již dekl teplota zabetonovaná v intervalu 3-4st., zítra má být až 5st, při absenci nočního mrazíku, tak budu mít jednu z posledních možností na delší dobu ten plot s omítkou dokončit.
Vždy je s podivem, jak tahle část roku je kontinuálně zabetonovaná hnusným inverzním deklem. Dlouho nepamatuju listopad se svižným oceánským prouděním, které by dalo maxima v nížinách okolo 10st, ale na horách tuny sněhu. Jako přes kopírák se každý rok opakují situace s inverzním prešovským betonem, kdy slunce nevidno a srážky taky ne.
Nějak nevěřím tomu, že by se to aktuálně mělo probourat do zimy či tepla. Připadá mi, že je to neslané, nemastné, zatím se kontinent prochlazuje jaksi sám díky slabému slunci. Co ale přijde tutově, tak to co se děje na Adama a Evu, atlantický kolovrátek v čase, kdy to nikdo nebude čekat. V minulých letech zde bylo hojně blokací příznivých pro zimu, a v čase, kdy to člověk čeká, nedopadla ani jedna. Nemusím chodit daleko, v září jste vzdychali, proč tato situace není v listopadu. To by nasněžilo.....Po půlce února, kdy to člověk nečeká a stromy jsou už napučeny, vyjde zimní situace prakticky z každého náznaku. Prostě teplý Atlantik dělá svoje a dokud bude echt teplý, tak ty TN se s plnou parádou v zimě na kontinent nikdy moc nerozjedou. CIAO.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od kapr »

No, je to dané tak, že když mám porovnat průměry GFS a ECMWF tak průměr ENS těchto dvou hráčů je takový, že GFS je v průměru chladnější než ECMWF... podle něho zůstaneme na přední straně brázdy na západě... což by zimě u mě nehrálo do karet. Ono se zdá, že Mikuláše na sněhu zde můžeme už prakticky odpískat.. budou v podobném duchu i Vánoce? Hm... je to možné. Ale třeba to letos vyjde :-). Nedoufám v nic.. Páteční sněžení, které se očekává, tak vidím zde na jihovýchodě spíše pesimisticky, proč? Podle aladina má být teplo, přes den až +3 a nemyslím si, že sněžení by bylo natolik intenzivní aby teplotu srazilo níž... Takže zatím si na první sníh ještě nějakou dobu počkáme. Ono pokud bude v lednu řádit Atlantik tak zde na východě máme paradoxně větší šanci na sníh i v nížinách při těchto frontách od západu než na západě, kde by bylo i tepleji než při této brázdě západně od ČR. Jak psal Adi u něho by asi bylo nejtepleji.. Nezbývá než čekat. Zima začíná pozítří... 5. vyjde nová měsíční mapka od ecáku s odchylkami pro jednotlivé měsíce.. pokud tam bude něco zajímavého tak to sem přidám, jelikož je to placená funkce.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od Adi »

Ahoj,

Teď je za zlého policajta GFS a za hodného Ecák. :mrgreen:
Tož dnes přes den opět teplo, k 7 stupňům, ale v noci okolo -3, nyní je -1 a zdá se, že ráno bude mlha
A.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od kapr »

Aahazi, já si myslím, že letos to se zimou vyjde :wink: :) prosinec vypadá že bude pěkně zimní.. k tvé nelibosti :D
Uživatelský avatar
Aahaz
Příspěvky: 7
Registrován: 13 lis 2022, 19:17
Meteostanice: Ambient Weather 2902
Bydliště: Prosek, 292 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od Aahaz »

Oni Ti policajti si každý den prohodí role, až je to úsměvné. Snad budou nakonec hodní oba a my nezačneme topit ani v prosinci. Kdo by to řekl, že vrchol zimy bude dvoudenní a v polovině listopadu. Do týdne se teplý vzduch zřejmě dostane až za Ural.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od kapr »

Víš, ono lidi mají třičtvrtě roku aby se na zimu připravili.. kdo zahálí má smůlu a nebo je otužilec.. :D
Uživatelský avatar
Aahaz
Příspěvky: 7
Registrován: 13 lis 2022, 19:17
Meteostanice: Ambient Weather 2902
Bydliště: Prosek, 292 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Předpověď počasí na listopad 2022

Příspěvek od Aahaz »

Co dodat, 1. Prosinec, bude půl 3 v noci, bezvětří, jasno a venku 2 st. C.. Inverze, neiverze, no fog.
Zima, nepodzim? Není to krása. 50 st. S. Š.
.nemrzne ani v noci za absolutně ideálních podmínek. Bůh nás miluje. Nová doba, starý kraj, i na poušti by mrzlo.
Odpovědět

Zpět na „Vaše předpověd pro ČR i zahraničí“