Meterologická měření na jižní Moravě (projekt)

Odkazy a diskuze o dalších organizacích amatérských meteorologů působících v ČR.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2353
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Meterologická měření na jižní Moravě (projekt)

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Žijete ve vinařských oblastech jižní Moravy a navíc se zabýváte meteorologií (měřením meteorologických veličin nebo i jen pozorováním počasí)? Nyní máte jedinečnou možnost přispět svými naměřenými daty či pozorováními do projektu Mendelovy univerzity v Brně, jenž se týká hodnocení průběhu počasí ve vinařských oblastech jižní Moravy.

Zapojit se může kdokoliv, kdo vlastní historická data z období 2000 - 2015 (průměrné denní teploty, maxima, minima, přízemní minima, průměrná vlhkost vzduchu, průměrná rychlost větru, množství srážek, suma slunečního záření - vše pro jednotlivé dny jednotlivých měsíců. Samozřejmě jsou vítána i jakákoliv jiná data.

Vítána je i ochota provést vybraná mikrometeorologická měření ve vinařské oblasti, jakéhokoliv rozsahu a množství dat. Vlastní návrh experimentu bude upřesněn v případě zájmu o jeho realizování.

Případní vlastníci vinic mohou poskytnout fenologická data o jednotlivých fenofázích na révě. Data o chorobách a jejich výskytu v daném roce. Použití chemických přípravků, průběh technologických prací a podobně.

Dále je zájem i o údaje o mimořádných událostech pozorovaných ve sledovaném území: lokální přívalové srážky, bouřky (supercelární bouře), kroupy, prachové víry a další méně časté projevy extrémního počasí jakož i informace o dalších mimořádných událostech, které by mohly mít vztah ke sledované problematice.

V případě zájmu můžete napsat na tyto e-mailové kontakty uvedené v původním dokumentu: http://prostor.amsos.cz/public/vyzva_mendelu.pdf

Doufáme, že tato výzva dopadne na úrodnou půdu a jihomoravští amatérští meteorologové či vinaři se do projektu tak či onak zapojí...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Organizace amatérských meteorologů v ČR“