TE923/821X aneb vypadky cidla

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od cvp »

Zdravim,

uz me to pomerne fakt stve :roll: Cidla mam relativne blizko u sebe, coz je neco kolem 3-4 metru. Jedine co mezi cidlem a hlavni jednotkou je, tak jsou to maximalne plechove dvere a nad nimi dira, ktera je zadelana jen PVC. Hlavni jednotku mam ve skrini, ktera neni zcela zavrita. Tudis signal, kdy cidla jedou az na 100m, by vzdalenost 3-4 metru, pripadne umisteni hlavni jednotky nemelo vadit.

Meteostanice: http://meteostanice.e-pocasi.cz/210-pol ... nexus.html

Pouzivam meteohub, tak ze pres IP adresu se zvdalene a v pohode dostavam na data z meteostanice. Coz je samozrejme parada a plus me :D

Problem vsak nastava uz v tomto vypisu senzoru:

48 sec 0.0(0.3)m/s WSW
48 sec 0.0mm/h
48 sec 7.8° 81% 974.8mb (1005.4mb) fc:2
36 min 5.2° 92%
48 sec 6.8°

Minule me blbl anemometr, ktery jsem predelal tak o 2 metry bliz. Dokonce i pitomy srazkome je na plechove strese, ktera je malinko sikma (srazkomer je ve vodorovne poloze) a funguje i pres to, ze plech signal odrazi. Ta teplota je umistena na drevene stene (20cm od ni) a zhruba tak 3-4 metry daleko od hlavni jednotky.

A potvora neprijima signal. Zniceho nic to tak zacalo ukazovat. A baterie jsou nove od vyrobce meteostanice.
Naposledy upravil(a) cvp dne 07 pro 2009, 17:07, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od Tom »

Já měl WXR-LM což je vlastně TE923?myslím no a problém jsem s tím taky měl.Pokud máš tedy WXR-LM ten staší typ a máš stanici trvale připojenou k něčemu dělá to neplechu.Taky mě pořád něco vypadávalo musel jsem to pořád někde přemisťovat někdy se stalo že teplotní čidlo vypadlo i na 5m a to jsem měl za oknem.Pak jsem vyvedl anténu z vnitřku stanice ven aby se to nestínilo a problém ustal ale říkám bylo to u WXR-LM,WXR-LM2 už by to měla mít lepší nevím co máš přesně za typ stanice.Problém mě dělalo teplotní čidlo a srážkoměr dál jak na 10m jsem to nemohl dát.
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od cvp »

Presneji pouzivam meteostanici http://meteostanice.e-pocasi.cz/210-pol ... nexus.html (informaci jsem doplnil i k memu problemu viz. nahore

A k te antene. Jak jsi to prosim Te vyvedl? Mam tam antenku u meteostanice. Staci kolem anteny obtocit kabel, kabel vytahnout ven a odzilovat trcici konec? :)
Obrázek
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od texi »

Plechový dveře se chovají jako stínění a signál se nemůže přes ně dostávat dost dobře dál a ta hlavní jednotka je ve skříni z jakého materiálu ? Určitě bych vyzkoušel hlavní jednotku přesunout jinam a pak se uvidí jestli bude problém přetrvávat.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od Jan Pícha »

Já mám TFA Nexus v původním stavu od března na chalupě - je to taková díra kde opravdu ji moc toho rušit nemůže.Když tam jsme tak stanice je v přímém dosahu čidel když n tak ji mám kvuli zlodějům schovanou ve skříni a signál pak musí projít přes dvě zdi.V sobotu jsem tam jel po měsíci vytahnout data a stanice celý měsíc v pohodě dokonce vydržela i stálou teplotu v baráku +3°C.Od počátku provozu tam byly asi dva výpadky anemometru jinak nabyl žádný.Když jsem ji měl tady doma tak to bylo o poznání horší.Jinak návod na tu anténu je zde: viewtopic.php?f=7&t=825
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od cvp »

Jedine, ze bych teplotni cidlo premystil bliz, pripadne koupim umelou krabici, zavesim vysoko na zed hned pod strechu blize k cidlum.

Ale jeste pred tim testnu obtoceni kabelu kolem anteny a vyvedeni tohoto kabelu ven. Jako pred tim me teplotni cidlo jelo v pohode. Jen ted je ten vypadek :(
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od Tom »

Tady je návod s tím vyvedením antény....
viewtopic.php?f=7&t=825&st=0&sk=t&sd=d&start=15

P.S. mě stačilo vyvést jen tu anténku ven ze stanice kupoval jsem prut ale nefungovalo to tak zkus jen tu origo anténu vyvést.Jo a ještě nevím jestli ta Nexus měla taky tento problém psal jsem o WXR-LM u toho to bylo známo že je tam problém proto se dělala WXRLM2 kde se anténa už vyvedla ven
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od cvp »

Ja mam ten novejsi typ, kde na meteostanici mam externi antenu. Prave proto me napada, jestli by neslo treba omotat kolem te anteny drat vyvect ho ven :lol:

Kaslu na to. Rozhodl jsem se, ze koupim plastovou krabicku, soupnu tam tu meteostanici i meteohub, udelam diru pro vyvod antenky ven a hodim to cele maximalne 1 metr od vsech cidel a snad budu mit klid. Dam to ven a budu doufat, ze to nezmrzne....ikdyz oblozim to asi polystyrenem at to drzi teplotu ve vnitr.
Obrázek
Mira
Příspěvky: 2
Registrován: 09 srp 2008, 20:28

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od Mira »

Tak problém s výpadkem čidel při propojení přes USB mám taky, takže musím data stáhnout vždy jen za určité období. Spíše by mě ale zajímalo,jestli nemáte někdo problémy s přesností anemometru. Mám ho ve výšce asi 7 metrů na štítě domu, téměř dva roky s ním měřím, ale hodnoty získané se mi nějak nezdají. Pokud fouká slabý vítr o rychlosti 1-2 m/s, tak bych tomu snad i věřil. Jak ale přijde silný vítr ( třeba při bouřce) a stromy se div nelámou, anemometr ukazuje tak 4m/s. Přitom když se koukám na něj a vidím jak se rychle točí tak si říkám, že to snad ani rychleji nejde.Za ty téměř dva roky jsem naměřil nejsilnější vítr 6,3m/s a náraz 12,8m/s a když to porovnám s ostatními pozorovateli, tak mě přijde divné, že u ostatních je celkem normální dosáhnout náraz i přes 20m/s.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: TE923/821X aneb vypadky cidla

Příspěvek od Tom »

Já jsem ji taky měl problém je že je stanice dlouhá na interval měření TE923 u větru je 11s což je moc ideal tak 1s :D nejlíp z těch amaterských stanic je Davis tj. 2.5s.Během těch 11s se toho může stát hodně a stanice ti ten závan co jsi viděl ani nezměří navíc ukazuje to hodnotu až po 33s což je uplně katastrofa.Maximální závan jsem myslím zaznamenal u te WXR někde k 14m/s ale říkám problém je v tom intervalu a hlavně každá stanice měří jinak to už by jsme museli mít profi stanice aby se dalo srovnávat.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“