VP 2 konzole - max/min

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Všiml jsem si dnes zajímavé věci - konzole od VP 2 občas ukazuje jiná maxima/minima než WD soft - čemuž bych se ani nedivil, protože WD loguje po minutě, kdežto konzole bere data tak jak přicházejí z ISS. Co je ale zvláštní je to, že po půlnoci s přechodem na následný den se i uložené max/min hodnoty konzoli mírně změní (včetně dosaženého času). Víte někdo, čím to je (můj osobní tip - nejedná-li se o chybu - je to, že proběhne nějaká komprese a průměrování dat)?
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od RNDr. »

Na soft. sa ti zobrazia min. max. hodnoty aj keby si mal nastanvené intervali zapisovania 1 hod. min. max. ide z konzoly. Aspon na WeatherLinku to mám tak
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Jan Pícha »

Tomáši,mě to dělá taky,všiml jsem si toho nedávno.Změní se mi jen maxima třeba o 0,2°C bahoru nebo dolu (po půlnoci).Nevím čím to je.V softu vše normál beze změn.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak to zkusím pár dnů sledovat, jestli přijdu na nějakou závislost. Někdo se na to ptal i na WD fóru, ale odpověď jsem tam už nenašel.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Jan Pícha »

No já jsem teďka prostudoval 25 dní nazpátek konzole/soft a sedí mi snad jen 3 dny jinak všechno je o 1,2 desetiny rozházené,achjo nejdřív skáče nesmyslně vlhkost na 100% a teď zas tohle.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Tak děkuji za upozornění jelikož s konzolí téměř vůbec nepracuju tak jsem si toho nevšimnul. Srovnál jsem tedy maximální a minimální teploty s konzolí a archivem NOAA ve weather linku a musím říct, že od 5.6.2010 jsem zaznamenal 4dny kdy se teploty shodovaly, jinak byly rozdíly 1-3desetiny °C. Pro jistotu jsem zkontroloval ještě vítr ten se naštěstí shoduje. Nevím možná otázka pro pana Dvořáka?
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od RNDr. »

Mne sa to stalo v zrážkach v Máji. Na úvodnej stránke alebo ako to nazvat vo WeatherLinku kde sa zobrazujú všetky hodnoty, tak na mesačných zrážkach som mal 146,4 mm čo bolo správne, ale na NOAA som mal 146,3 mm. To bol zatial jediný problém, ale len velmi malý. No a na konzole som mal tento mesiac prvý krát na vlhkosti 100 %.
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od www.novapec.cz »

Je to způsobeno tím, že po půlnoci dojde k přeskupení dat a již data se zaokrouhlují. Stanice převede °C na °F a pak opět na °C, ale již dojde k zaokrouhlení.
Jinak taky dochází pro zajímavost k posunu např. u ozbrazení max. hodnot větru. Na konzoli bude čas max. nárazu větru např. 12:00, ale v WL (NOAA) bude již 12:01.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od www.novapec.cz »

pro RNDr: Je to z důvodu zaokrouhlování při přepočtu na palce a zpátky na mm
Naposledy upravil(a) www.novapec.cz dne 30 čer 2010, 17:41, celkem upraveno 1 x.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Tomáš Prouza »

www.novapec.cz píše:Je to způsobeno tím, že po půlnoci dojde k přeskupení dat a již data se zaokrouhlují. Stanice převede °C na °F a pak opět na °C, ale již dojde k zaokrouhlení.
Tak to s tím převodem mezi typem jednotek mě vážně nenapadlo (a ani ho moc nechápu). Tím se ale vysvětluje, proč hodnoty létají jednou nahoru a podruhé dolu. Holt je budu brát z konzole buď v aktuální den (při předpokladu, že se večer už nezmění) nebo z NOAA reportu den druhý.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od www.novapec.cz »

Doplnění:

Takže situace se má následovně:

Aktuální maxima a minima se zobrazují v rozlišení 0.1 stupně. Pokud jsou
minulé dny uloženy v paměti, tak jsou uloženy v celých stupních F a potom se
konvertují na stupně C. Takže pokud je např. maximum 10.9°C což je 51.6°F a
uloží se do paměti konzole, tak se zaokrouhlí na 52°F, což je ekvivalent k
11.1°C které se zobrazí.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od jirkapocatky »

Já opravdu nechápu že máte,čas ,sílu a hlavně důvod se hrabat v takových bezvýznamných titěrnostech. :wink:
Asi by jste potřebovali,aby se vám na stanici něco poškodilo a rázem by šli malichernosti stranou.Nic ve zlým,ale žijte trochu v reálném světě a nebuďte tak zahleděný do svých displayů :D
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: VP 2 konzole - max/min

Příspěvek od Jan Pícha »

Máš pravdu :D jde jen o upřesnění jestli se tato zanedbatelná chybička stává všem nebo jen chybka jednoho kusu.Rozhodně nikdo z nás tu stanici nehodlá reklamovat kvůli takový prkotince nebo stím provádět jiný cavyky :) Takže asi tak.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“