TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Sesulak
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2010, 20:45

TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Sesulak »

Dobry den,

Zaujali ma tieto meteo stanice, ale nakolko som uplny novacik, tak neviem ci kupit nieco bezdrotove alebo nie. Naviac La Crosse 2800IT+ vyzera byt rebrandovana viacerymi spolocnostami a ich specifikacie sa malicko odlisuju (ale nikde sa nepise v com). Su to bezdrotove stanice a vsetky cidla okrem teplomeru/vlhkomeru, su napajane solarnou energiou. Frekvencia je na 868 MHz, co je viac ako ma napr. Oregon Scientific WMR S200.

Nemate niekto skusenosti s tymito meteo stanicami? Pripadne ake su vase odporucania?

Vdaka za odpovede.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak jsem četl na meteoshopu http://www.meteoshop.cz/poloprofesional ... p-508.html a je to tedy docela zajímavá stanička akorát co mě zarazilo je teda to,že se neaktualizuje čas a datum když není zapnutý počítač,takže by mě zajímalo,jak vypadají stažená data,když bych měl PC třeba týden vypnutý.
Pěkný den z Teplicka :-)
Sesulak
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2010, 20:45

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Sesulak »

Hmm len by ma zaujimalo v com su tie rozdiely, lebo toto mi poslali priamo od vyrobcu, je to dost zahmlene :)


But the casing of the rain-transmitter is the same, and so we also have some troubles with the tightness of
this transmitter. But by now we have the affirmation form our supplier regarding an improved version which should
be available in the next 2 months.


A z La Crossu odpisali, ze ziadne chyby neeviduju. Mozno keby niekto, kto ich predava, spomenul ci nie su uvedene typy vadne, bol by som velmi rad.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od tamysk »

Neviem, osobne sa mi nepozdava to 100% napajanie slnkom. Kedze nepisu, ci maju aj zalozne baterie, tak v zime, pri teplotach pod bodom mrazu a dlhom nedostatku slnka to nevidim prevadzkyschopne. Jednak nabijacie baterky neznasaju nizke teploty, a jednak ak nastane "sed", ktora moze trvat aj tyzdne, baterky mas hned KO a anemometer nepracuje. To iste plati aj pre zrazkomer, aj ked ten v zime asi ouzivat nebudes.

Co som sa stretol s inou stanicou, ktora mala tiez napajanie cez soalrne, mala 4 baterie. 2 nabijacie a 2 alkalicke, zalozne pre pripad, ze sa v zime vybiju nabijacie atd.

Dalej kedze sam viem, ake problemy su z bezdratom, tak riesenie, ze anemometer a zrazkomer posle bezdrotovo udaje do cidla na teplotu, a to zase bezdrotovo odosle udaje do stanice. A zase stanica odosle bezdrotovo udaje do PC.

Je tam toho bezdratu vela a ked to nahodou nepojde, mas velky problem zistit, kde v ktorej casti stanice je chyba. Potom ma dalsiu nevyhodu, ze uz nemozes dokupit dalsie cidla. Napr na meranie prizemnych mrazov, teploty pody, vody, UV, soalrnej radiacie atd atd.


Same negativa som spustil na tu stanicu, nehovorim, ze je to zly produkt, len ma podla mna par much.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Tom »

Já bych koupil WMRS200 za nějakých 5500kč a je pokud nechceš dávat extra moc je to podle mne ideální volba mám to a spokojenost.Dá se tam dokupit 10 čidel takže můžeš měřit co chceš :D
Sesulak
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2010, 20:45

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Sesulak »

Jj to s tym solarnym napajanim vrtalo aj mne v hlave, sice pisu, ze to ma zalozne baterie, ale nepisu ich vydrz. To zrazkove cidlo, cert to zober, ale splhat sa na strechu kazdy druhy den to nie je bohvieco. Amici s tym anemometrom mali dost problemov - ale pri US modeli La Cross 2810, dokonca hrdzavel!

Nakoniec chvilu pockam a kupim nieco od Davisa s weather link a bude to istota :shock:
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od tamysk »

Alebo ak nepotrebujes displej, je moznost stanicu Oregon Scientific WMRS200.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Roman -dovozce »

Sesulak píše:Dobry den,

Zaujali ma tieto meteo stanice, ale nakolko som uplny novacik, tak neviem ci kupit nieco bezdrotove alebo nie. Naviac La Crosse 2800IT+ vyzera byt rebrandovana viacerymi spolocnostami a ich specifikacie sa malicko odlisuju (ale nikde sa nepise v com). Su to bezdrotove stanice a vsetky cidla okrem teplomeru/vlhkomeru, su napajane solarnou energiou. Frekvencia je na 868 MHz, co je viac ako ma napr. Oregon Scientific WMR S200.

Nemate niekto skusenosti s tymito meteo stanicami? Pripadne ake su vase odporucania?

Vdaka za odpovede.
868 MHz je sice frekvence s povoleným vyšším výkonem a méně se prozatím využívá, ale např. Oregon WMR200, ktrý využívá frekvenci 433 MHz v německém testu obstál ze všech stanic nejlépe, co se týká bezdrátového spojení. Jde taky o kódování, citlivost přijímače atd. Z vlastní zkušenosti vím, že 868 MHz ještě neznamení , že stanice bude mít lepší spojení s bezdrátovými čidly.
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3535
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od kapr »

je to tak, měl jsem i 433MHz i 868..a nějaký rozdíl, tady u mě? ani moc ne. Ale na delší vzdálenost už by třeba byl..ale ani ta 868 není zázračná a příště už bych asi i přes komplikovanou montáž šel určitě do kabelů...je nepřijemné "nahazování" všech čidel když jedno vypadne, musí se znovu rozchodit a restartovat všechny, u mě tady, takže to docela zuřím když na to dojde, zvlášt při zajímavé meteorologické situaci, někdy to i trvá..ale i tak nevím možná pokud začnu vydělávat 15 až 20 tisíc čistého tak tak přijde změna zatím o ní nemůžu uvažovat.
Sesulak
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2010, 20:45

Re: TFA Primus a La Crosse WS 2800IT+

Příspěvek od Sesulak »

Vdaka za nazory, velmi mi to pomohlo pri rozhodovani.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“