Aktuální počasí - květen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Zdravím, tak zde jak již naznačil Jan Pícha srážkově vydařený den. Ráno bylo ještě skoro zataženo oblačnost se rozpadala až na skoro jasno kolem poledne vývoj kupovité oblačnosti a odpoledne již s četnými a silnými přeháňkami mezi tím 2 bouřky nikterak silné pouze pár hromů a záblesku. Aktuálně zataženo po dešti teplota 13,7°C (min. 6,6°C), vlhkost 94%, téměř bezvětří tlak 1007hPa, srážky za dnešek 30,4mm ,(maximální intenzita srážek byla 172mm/h ) a od začátku měsíce zatím 96,6mm (kdo má víc? dobrmanku?? :D ). Pole se zeleninou se změnila v rýžová pole.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Jakub Vaclavovice píše:Od začátku měsíce zatím 96,6mm (kdo má víc? dobrmanku?? :D ). Pole se zeleninou se změnila v rýžová pole.
Tentokrát musím kapitulovat, protože co šlo, tak mimo a co šlo přímo tak se rozpadlo. Sice mám dnes druhý bouřkový den, ale to jen proto, že jeden Cb doslova vypotil CG+ na sz od Větřkovic. Srážky za dnešek bídných 0,4 mm. Třeba se poštěstí v dalších dnech a doženu tě :wink:. Dnešní tmax 17,7 °C, ranní min 4 °C, aktuálně 12,7 °C, tlak 1007 hPa.

Dnes při pletí záhonu jsem měl krátké rozptýlení. Kosice si metr ode mě porcovala žížalu, tak jsem ji hned hodil další :D.
Otec říkal, že takhle deštivé jaro ještě nezažil. Při představě, že by tolik srážek padalo v zimě jsem chytl křeč do bránice .... :lol:
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes maximum opět +19C srážky přes den nulové na východě byla vidět bouřková oblačnost co byla na československé hranici ale nefotil jsem nebyl čas jaksi :? Aktuálně je polooblačno +17C
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Yves »

Ahoj, o počasí jsem dva dny nepsal, bylo nudné. Celodenní oblačnost, pár kapek, chce to něco lepšího. Dneska jsme v botanické zahradě PřF MU postavili meteostanici - takže budku, anemometr, srážkoměr, půdní teploměry a asi ještě něco a budeme týden měřit. Taky jsme navštívili ČHMÚ Brno, kde seděl u sestavy PC v Meteoprognóze náš známý doktorand Münster. Máme ho trošku za klauníka, tak jsem si říkal, že to bych tam mohl sedět zrovna já. Teplota dneska v Brně až 19°C. Bylo oblačno, spadlo pár kapek. Na hranicích CZ a A leží pěkná bouřka, která se šine směrem k Brnu, ale tak dlouho asi nevydrží.
EDIT 21:51 Třebíč přímo zasáhla jediná bouřka široko daleko a zase tam nejsem. Brno asi obejde severním směrem. ÁÁchjo. Přímo jasně červené jádro nad Třebíčí, máma posílá report, že je tam smršť, kolegova Vantage Pro 2 uvádí intenzitu srážek v jeden moment 261,8 mm/h!!!. To jako jde. :lol: Jsem fakt nasranej. Během 15 minut tam má 10,2 mm.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5607
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera ráno skoro jasno, jinak oblačno až polojasno, odpoledne oblačno až skoro zataženo, večer před 18h přicházející bouřka, srážky slabé až mírné, postupně se zcela zatáhlo a další lajna, tentokrát bez bleskové aktivity, přišla po 21h. Srážky přechodně silné, postupně o5 zeslábly. Postupně kouřmo, před půlnocí v dálce mlha. Tmax 18,5°C Tmin 4,9°C, vítr Sv-V do 3 m/s, v přeháňce s nárazy až 8 m/s, srážky Obrázek 3,7 mm.

Aktuálně 22:50 zataženo, po dešti ObrázekObrázek 10,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Včerejšek byl plný cumulů a cumulonimbů široko daleko, ale vzdálenou bouřku jsem zaznamenal až večer – hlavní jádro šlo přes okolí Kroměříže a Holešova a na radaru vypadalo opravdu impozantně (asi tam padaly i kroupy). Tady http://www.youtube.com/watch?v=_QxoFr7a62I je time-lapse vývoje oné bouřky (pohled na JV), ale zachytil jsem jen začátek a navíc nemám tak dobrý výhled z oken :( .
Jinak tu včera byly dvě slabší přeháňky – jedna odpoledne a jedna večer, ale srážkový úhrn byl sotva 1 mm.

Aktuálně je oblačno (Sc, Ac). Dnes by mohlo zase tu a tam bouřit, zítra to vypadá na trvalejší déšť (zatím ho modely dávají víc na východ ČR).

Tmax včera +19,5°C.
Tmin dnes +12°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera od rána polojasno, teplota stoupla do 14 hod na max. 20°C.
Odpoledne zataženo, před 16 hod. vzdálená bouřka jižním směrem.
Kolem čtvrť na pět, krátký přívalový déšť a blízká bouřka, srážky 9,2 mm.
Po půlnoci chvíli jasno, nejnižší teplota 10,1°C.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včerejšek takový většinou oblačný ale příjemný. Beze srážek už 4. den. Srážky nás buď míjely nebo se před námi rozpadaly. Jedna odpolední zcela odpovídala představám, že Pálava je rozhání. Na radaru to nicméně vypadalo, že bouřkový mrak úplně "vcucla". Prostě nad ní normálně zmizel. Teploty včera 12,7 °C - 19,8 °C.

Dnešní minimum 11,5 °C a oblačno.

Mimochodem psalo se v tisku, že za současný chladnější a deštivější květen pravděpodobně může ona všem známá Eyafjallajokull. :D
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od kocurekp »

fractal píše:Srážky nás buď míjely nebo se před námi rozpadaly. Jedna odpolední zcela odpovídala představám, že Pálava je rozhání. Na radaru to nicméně vypadalo, že bouřkový mrak úplně "vcucla". Prostě nad ní normálně zmizel.
Taky mě to na radaru zaujalo, neuvěřitelné. Máte tam nějaký rušič bouřek - kdo ví, co pod tou Pálavou je... :D
Známý opravuje v Lanžhotě střechu, tak mám hlásit příchozí bouřky - zatím mu štěstí přeje a já zbytečně panikařím. :mrgreen:

Tady nepršelo jen v pátek a v sobotu, jinak každý den. Květen má málo slunce - zatím jen 40 hodin od počátku měsíce! Srážek 50 mm, průměr 12,0°C.
Západ to teď nějak schytává, na východě to vře - počasí asi kopíruje eurokrizi. :shock:
Sopkou to asi nebude, CFS forecast tento chladnější průběh s rozdělením západ/východ tvrdil už od zimy, zatím mu to tedy příkladně vychází, čumím... :shock:
http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/p ... T2mMon.gif
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
A opět bouřka, od rána polojasno, dusno, teplota dosáhla 21°C a v poledne vzdálená bouřka JV směr.
Po půl hodině se bouřky přesunula na sever , slabá přeháňka.
Před 14 hod skoro jasno, ptáčci vesele prospěvují.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včera v Horní Suché to vypadalo stejně jako ve Václavovicích, všude plno vody, kolečka postavena na dvoře naplněna do poloviny. (ještě, že jsem stihnul zasadit ty brambory před dešti ...) Místní potok Sušanka, jentaktak se udržel v korytě, valilo v kuse 3-4 hodiny. Krásné blesky., pár CG výbojů.
V Orlové bylo proti tomu selankové počasí s necelými 10 mm.
Takže včera večer oblačno a 12 stupňů, ráno 11 a nízká oblačnost. Dopoledne polojasné, postupně oblačné, opět se pomalu zatahuje a zdáli hřmí. Aktuálně teplota je na 19, maxima na 20 před půlhodinou.
Oblačnost není tak impozantně vyvinutá jako včera a postupuje rovněž pomaleji. Uvidíme, jestli něco do večera spadne, patrně ano ... Zatím máme v Orlové přibližně 70 mm, v Suché toho bude možná už na stovce ...

zatím

edit 14.50 - právě leje
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Shrnutí pondělí: Tmin +9,4°C, Tmax +16,7°C, tlak v 15:00 1006,3 hPa, max vítr 3,1 m/s, denní srážky 30,6 mm.

V úterý po ránu zataženo se slabým občasným mrholením, po deváté hodině protrhávání oblačnosti až na polojasno. První bouřku jsem zaznamenal ze Starobuckého Debrného na jihovýchod ve 12:58 (2 hromy) a pěkné Cbčko i s pileusem. Druhá bouřka přišla kolem 14. hodiny, opět z Debrného slyšitelná jen jako hromy. Obě zmiňované bouřky přešly přes Svatoňovice již jako neaktivní, ale vypotily tu doposud 7,2 mm srážek. Při cestě z Trutnova domů jsme v Úpici v 15:45 projeli solidní průtrží mračen...

Momentálně skoro zataženo beze srážek, teplota +16,4°C, tlak 1006,7 hPa, vítr V kolem 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Janek »

V Karviné včera napršelo určitě kolem 20 mm v 5 bouřkách, takže další hodící se milimetry proti případnému (třebaže nepředpovídanému) suchu. :)
Dnes přešly 2 bouřky... v první, jdoucí od J, spadl příjemný 1 mm, foukalo mírně a slušně "zahromila" - 1 CG+ cca 600 m odtud; na JZ (někde na jihu Ostravy) možný shelf/wall cloud: http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/3/3408 ... G_0249.JPG. Ve druhé, jdoucí od JJV, spadlo pár kapek; šla západněji.
Naposledy upravil(a) Janek dne 28 zář 2010, 02:45, celkem upraveno 1 x.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od RNDr. »

Takže dnes bolo takéto počasie: min.teplota: 9,3°C, max.teplota: 23,0°C, max.náraz vetra bol 7,6 m/s - J. Akt. je zamračené s prehánkou zatial 0,2 mm zrážok, teplota 16,8°C a akt.fúka V vietor 1 m/s nárazy do 3 m/s
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Škoda slov. Bouřky se držely osvědčené strategie. Vyhnout se Větřkovicam za každou cenu a podle toho to taky dopadlo. Jedna jediná, která přímo zasáhla Větřkovice, tak ještě před Větřkovicama vypotila poslední blesk a chcípla. Chvilku padal déšť s maximální intenzitou 1,8 mm/h. Celkové srážky za dnešek 0,6 mm !!!. Nakonec jsem si aspoň trochu spravil chuť, protože jeden Cb vypotil pěkný rotující wall cloud viz foto. http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourky_11.5.2010/

Dnešní tmax 20,6 °C, tmin 6,6 °C. Aktuálně 13,2 °C, tlak 1007.2 hPa a jeden bolavý prst trefený kladívkem, auuu.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“