Aktuální počasí v ČR - červen 2006

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Aktuální počasí v ČR - červen 2006

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Vidím,že se vám nikomu do toho června nechce :) tak já ho otevřu.Jaro jaké by se slušelo se nám zatoulalo někam do jižní Evropy a náznaky léta tolik časté v tuto dobu má snad jen Španělsko nebo Afrika.Naopak z hřebenů našich hor nám posílá pozdravy paní zima.Dnešní ráno bylo velice studené-dokonce jedno z nejstudenějších červnových v posledních dvaceti letech.Tady u mně ve 4.patře bylo +0,5 st,ale jinak bylo bílo jíním a i ve dvou metrech muselo být pod nulou.
Dnes při putování po hřebenech Krkonoš jsem podobně jako loni měl na sobě spíše zimní oblečení a převládalo studené větrné počasí beze srážek.Do 1000 metrů nadmořské výšky vládlo chladnější počasí s dosti silným větrem.Nad 1100 metry se objevuje první starý sníh ze zimy a v v 1300 metrech i slabé zbytky sněhu nového z minulých dní.V této výšce je teplota už jen slabě nad nulou,vane silný vítr.Na nejvyšších vrcholech(nad 1500 metry)je teplota kolem nuly,bouřlivý vítr se blíží vichřici,místy námraza a hustá mlha.Fotky budou dodatečně.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

zima, vítr a déšť

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Noční teploty díky zesílenému větru a poněkud zvětšené oblačnosti v noci nepadají tak hluboko, včera absolutně 6, v 8 hodin "standartních" 8 stupňů, předvčerejškem taktéž.
Předvčerejškem max - podle přeháněk kolísala mezi 9 až 12, včera postupně zataženo a poměrně čerstvý až silný SV vítr. Max - poněkud vyšší a to do 15 stupňů, večer 11 s poměrně vydatným deštěm, který trval dlouho do noci, aby teď pro změnu pršelo slabě a občasně. Do rána vto tipuji na úhrny do 20 mm. Dneska minima máme na 9 stupních, vítr stále fučí.
Čili pokud nám to červenec a srpen nepokazí, budeme mít pěknou zimu :-)

Co se týče počasí v Evropě, je opravdu na většině kontinentu chladnější, než obvykle. Avšak zajímavé jsou teploty na Islandu a zejména ve východní Evropě, kde teplota na přední straně "naších" níží stoupá poměrně strmě vzhůru až k 35 stupňům, což na Urale a jeho okolí nebývá moc často.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

FLAMES: Máš pravdu, že mnou navštívená oblast jsou východní Čechy. Souhlasil bych s pojmem severovýchodní Čechy. A k těm městům, byl to pouze osobní dojem, jelikož mám projetou velkou část ČR vlakem a šlo pouze o porovnání. Já vím, že Trutnov do té oblasti taky zapadá, ale Trutnov je město velmi pěkné a moje kritika byla spíše pro oblast Náchod - Hronov a hlavně Dobruška. A Jihlava je nyní krajské město, což pro ni znamená přínos financí (a dost mě to štve), které už bravurně využili pro opravu celého historického centra, pacholci. :evil: Nic ve zlém, pouze dojmy....
A aby se nekecalo o něčem jiném, než patří na meteofórum, tak ještě přihodím weather conditions: dneska máme o5 zataženo, občas slabě prší a je zima - 10 stupňů. Toto období je u nás letos mimořádně chladné a nadprůměrně deštivé. Špatné počasí umocňuje ještě čerstvý SZ vítr. Hudební festival Zámostí je tak o5 na blátě :cry: . Jestli to takhle půjde dál, tak v září v Itálii na Gran Sassu budu stavět sněhuláky. Loni bylo velmi teplé léto a byly tam pouhopouhé dva flíčky sněhu, ale letos to vypadá slibně...dneska nedaleká Pescara 15 stupňů, skoro zataženo a koukám, že tam začalo pršet. A nahoře (vrchol 2 912 m n.m.) máme kolem nuly, sněžilo předevčírem, včera, sněží i dneska a v dalších dnech se oteplí na +7 :( Zdárek
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek.No aby jsme jeste na chlad nevzpominali. V dáli vidím rozpálenou africkou pec,která by mohla příští výkend otevřít dvířka od trouby naším směrem. Týden na sušení sena vydržím,ale pak tech 20-24 stupnů by stacilo. Jinak mrazíku jsme se dočkali i ve Vlkonicích ikdyž jen při zemi -1,5°C včera a ve 2m nad zemí +2,5,takže se dá říci,že pohoda. Maxima jsou pri tomhle proudení dost nízká jen kolem +12. Beze srážek.
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Zima,chladno,to jsou teď nejčastěji používaná slova.Dnes už sice teplota poskočila kousek výše a občas je i polojasno a pokud na chvilku zeslábne vítr je příjemně.Většinou však je oblačno,fučí severák a pocitově je mnohem chladněji než co ukazuje teploměr.Od severozápadu se valí další dávka chladnějšího vzduchu,takže snad už to vydržíme.V posledních dnech se na modelech objevil náznak letní cirkulace (nástup tlakové výše-její přechod přes nás s přílivem teplého vzduchu-fronta a opět znova).Že by konečně začalo teplé počasí,nebo to bude jen takový pozdrav.Když už jsme u té zimy,tak kousek od Trutnova v Horním Maršově je zbytek původně více jak 4 metrové hromady sněhu ze zimy.Teď je to kupka něco přes půlmetru vysoká...atrakce - další sníh je až nad Pecí v lese nad 1100 metry nadmořské výšky,kde o kousek výše už začínají sněhová pole.
Pro YVESE:tebou zmíněná oblast Náchodska nikdy nebyla top - jsou to bývalé sudety-chudý kraj,ale i tady se to pomalu mění k lepšímu.Věřím,že Jihlavu bych po těch 17 letech už ani nepoznal,ale okolní vesničky jsou stejné jako tehdy.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes při polojasné obloze vystoupila Tmax o něco výše než v dnech minulých na +17,8st.Tmin ale opět nízká pouze +1,9st.K večeru se zatáhlo a postupně začalo i pršet.Aktuálně je zataženo,slabě prší,teplota +9,0st.,tlak 1022,1hPa a vlhkost 86%.Pěkný večer.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

africká pec

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Opravdu to již v druhé polovině týdne padá na postupné oteplování, jestli to padne na africký hic je otázka. Záleží, jak se naše výše pohne a jak dlouho anticyklonální počasí potrvá. Vzhledem k vývoji počasí posledních let to vidím na 2-3 týdny suchého a poměrně teplého počasí.
Mám tak trochu pocit, že to poslední dobou pracuje jako přepínač ON/OFF v zhruba 3-týdenních až měsičních intervalech. Nic mezi tím.
Zkrátka se to může teď právě přepnout do polohy polojasno ...na mnou uvedenou dobu. Metard tedy přinese ... slunečné počasí.
Co se týče dnešku v počasí - ráno 10, skoro zataženo, postupně zataženo, prvně As, Ac, dole frakty, pak regulérní straty, komíny hutě v mracích a trvalé mrholení při opětovném mírném až čerstvém SZ až S větru.

Co se týče krásy krajiny a městeček, natřebíčsku je krásně i Dobruška je fajn, ostatně mnohá městečka i města o kterých zde píšete. Určitě se najdou nějaké pihy na kráse, tak abyste si vážili toho, co máte svých náměstiček a okolního kraje, navrhuji povinnou exkurzi na mé rodné Karvinsko, abyste poznali, co jsou paneláková města a zdevastovaná krajina. A o tom, jak se zde dýchá, jsem se zde již zmíňoval. Tak a mluvte :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj ve spolek.Jsem mimo,tak jen kuse zprávy o srážkách za noc na dnešek 2,5mm ve slabém deštíku.Dopoledne ještě přecházela řada konvekce,ale ta asi těsně minula Vlkonice.Za studenou frontou se opět slušně ochladilo a na JZ je deka Sc asi podpořená inverzí kolem 2km.

K městům nemám nic.Popisované kraje moc neznám,jednou jsem byl v Třebíči a tam se mi celkem líbilo,ikdyž nebyl čas se rozkoukat kolem.Byl jsem trochu opitý při čundru směr sklípky na Moravě. U nás nevím,jak to znáte kolem hradu Rabí,což je asi nejznámější místo,ale alespon je tam relativně čistčí vzduch,ikdyž jsou tam měřené celkem vysoké koncentrace radonu.Máme tam ložiska uranu bohužel.Je třeba větrat,proto mám raději ze zvyku chladněji ze zimního větrání.Trochu znám Tachovsko a to jako bývalé Sudety také dopadalo špatně,ikdyž poslední dobou se to hodně lepší a barabizen ubývá spolu se střídáním generací,které se již nebojí investovat.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Se omlouvám,to bylo moje.Jsem se nepřihlásil.Jarda
Anonymous píše:Ahoj ve spolek.Jsem mimo,tak jen kuse zprávy o srážkách za noc na dnešek 2,5mm ve slabém deštíku.Dopoledne ještě přecházela řada konvekce,ale ta asi těsně minula Vlkonice.Za studenou frontou se opět slušně ochladilo a na JZ je deka Sc asi podpořená inverzí kolem 2km.

K městům nemám nic.Popisované kraje moc neznám,jednou jsem byl v Třebíči a tam se mi celkem líbilo,ikdyž nebyl čas se rozkoukat kolem.Byl jsem trochu opitý při čundru směr sklípky na Moravě. U nás nevím,jak to znáte kolem hradu Rabí,což je asi nejznámější místo,ale alespon je tam relativně čistčí vzduch,ikdyž jsou tam měřené celkem vysoké koncentrace radonu.Máme tam ložiska uranu bohužel.Je třeba větrat,proto mám raději ze zvyku chladněji ze zimního větrání.Trochu znám Tachovsko a to jako bývalé Sudety také dopadalo špatně,ikdyž poslední dobou se to hodně lepší a barabizen ubývá spolu se střídáním generací,které se již nebojí investovat.
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tady co se týče počasí nic zajímavého.Ráno zataženo,přeháňka a přes den oblačno až zataženo a už beze srážek,ale stále chladno.Tmin +7,6st. a Tmax +11,5st.Na červen slabota .Aktuálně je zataženo,teplota +8,1st.,tlak 1020,4hPa a vlhkost 75%.Co se týče měst,tak já jsem se svým bydlištěm spokojený.Dost se tu toho opravilo.Můžete se přijet povídat a uvidíte.Přeji pěkný večer.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Studené počasí pokračuje a denní průměry spadly na úroveň poloviny dubna,či října.Většinu dne bylo zataženo,dopoledne s deštěm.Oblačnost se začala protrhávat až odpoledne, i přes slunečné počasí bylo chladno.Večer se vyjasňuje teplota v 21.hod je jen +5 st a ranní mráz doslova visí ve vzduchu
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tady také nic nového,pouze další,v červnu již třetí rekordní Tmin +4,8st.Jinak po většinu dne oblačno až zataženo a dnes beze srážek.Tmax slabých +13,4st.Aktuálně je oblačno,teplota +6,5st.,tlak 1022,8hPa a vlhkost 78%.Pěkný večer.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

zima

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Vítr se konečně uklidnil, počasí je klidnější.
Včera většinou oblačno nebo skoro zataženo, slabé přeháňky, výraznější déšť byl doslova o pár stovek metrů opodál
Dnešek byl podobný, akorát sluníčka během dopoledne bylo krapet více a přeháňka právě probíhá, přičemž opět prší více "jinde", v Orlové se už klube slunce.
Ranní minima po oba dny 6 - 7 stupňů, polední maxima včera do 15, dnes taktéž.

Večer včera 8, dneska to bude podobné, nebo i chladněji - mraků je méně a noční vyjasnění bude delší

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.U nás dnes bylo polojasno až oblačno a odpoledne nás také těsně minulo pár silných přeháněk.Zde jen jedna slabá.Tmin už téměř pravidelně v posledních dnech klesají pod pět stupňů +4,9st. a Tmax +13,4st.,také žádná sláva.Aktuálně polojasno,teplota +7,8st.,tlak 1025,8hPa a vlhkost 83%.Pořádně se připravte na příští týden,protože nás čekají vysoké teploty a na to letos nejsme zvyklí.Přeji pěkný večer.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Po menší odmlce jsem zpět. Počasí poslední dobou nic moc, jen v sobotu maxima přes 20 st. C. Jinak si vystačíme tak s 13-17 st. C., a to jsme na tom tady na SZ ještě asi celkem dobře. :( Dnes o něco lépe než včera, více sluníčka a tudíž i tepleji. Maxima dnes kolem 17 st. C. Pár přeháněk, nedá to ani 0,1 mm. Minima padají celkem nízko, většinou okolo 6-8 st. C., minimum 2.6. jen 2,5 st. C., za městem dokonce jen 0,9 st. C. ve 2 m. Stav ve 21:00-T 12,9 st. C., polojasno, 3/8, obloha nezměn., Sc, vlhkost 81%, tlak 1026 hPa, slabý vzestup, vítr 1-4 m/s, SZ. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“