Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Haha, tak nakonec mám stejné minimum jako Dobrmánkov, a to -23,1°C. Tmax pak vystoupala zatím na -10,6°C (uvidíme co udělá fronta večer). Aktuálně v 15:23 -12,4°C, tlak 1024 hPa, oblačno (vysoká oblačnost), bylo vidět pravostranné parhelium. Dneska jsem v té kose strávil v práci opět 6 hodin venku a věru nebylo o co stát...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tady u nás ovlivnil rekordní tažení vítr,který vál v první polovině noci.V druhé polovině noci se to uklidňovalo a v práci za oknem na teploměru jsem viděl jak to padá dolů.I tak kosa jak blázen,ráno doma k -20 st u mne nahoře,minimum slabě pod -20 st.Nabalil jsem se a namířil do nejbližší mrazové lokality asi 1 km za městem.Být čas,šel bych ještě jinam,ale i tady to stačilo.Hned za městem bylo znát,že to více štípe,měřil jsem na třech místech Trutnovského údolí východně od města na široké plání pláni mezi kopci,jen přízemní teploty.Místo 1:severní svah údolí -27,8 st,místo 2:údolí pole široká rovina-široko daleko bez jakékoliv překážky -29 st,místo 3:nejnižší část údolí pod strání-zvlněný terén -28,2 st-pokles teploty zastaven vycházejícím sluncem.
Teploměr kapalinový lihový-porovnávaný s kalibrovaným staničním teploměrem.

Udivující jsou propastně rozdíly na některých stanicích u nás ve 2 metrech a v přízemní vrstvě.Dnes to byl za úplného klidu velký rozdíl.Méně jak -23,5 st jsem v mojí výšce nikde nenaměřil.Přes den u nás slunečno.Po 15.hodině začala teplota silně padat dolů,ale právě se naštěstí zatáhlo..
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od texi »

Ahoj, dnešní Tmax -14,5°C, teď opět teplota začala klesat aktualně -15,5°C, bude opět pěkný samec. Průměrná za 16hodin je -20,2°C. Kdo má víc? :lol:
OutsideTempHistory.gif
OutsideTempHistory.gif (12.28 KiB) Zobrazeno 7208 x
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Tom »

Teplota se blíží k -15C ale asi ten pokles dlouho trvat nebude přeci jen už je nad hlavou vyšší oblačnost a čekám že ochlazování se bude později zastavovat a naopak to půjde hore snad ten arktický den padne :D 21h je ještě poměrně daleko ale zatím se ochlazuje tak je to dobré.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od CtiborV »

Tomáš Prouza píše:Dneska jsem v té kose strávil v práci opět 6 hodin venku a věru nebylo o co stát...
Já dnes trávil taky hodně času venku - na běžkách :), byl jsem na paprsku u Kr. Sněžníku a nádhera. Žádné kouřmo, pouze průzračný čistý vzduch, teplota tam byla taky rovněž velmi nízká ale slunce tam má mnohem větší sílu než v nížinách. Bylo skoro jasno až jasno, odpoledne už jsem viděl nasouvající se vysokou oblačnost z přibližující se tlakové níže.
Opožděně hlásím ranní minimum - u nás bylo nakonec - 21,1 °C. Zajímavé, že ochlazení proběhlo skokově, protože ještě před i po 20 minutách bylo -18,7 ...
Jinak kosa stále trvá, je krutých -14,2 °C a teplota klesá zatím o 0,8 každých 20 minut.

Na radiožurnálu byl rozhovor s nějakým chytačem mrazů a naměřil na šumavě okolo -34 °C, ale horská kvilda to nebyla....
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Kdyby se zadařilo tak bych koupil, ještě jedno čidlo a dal bych ho ke známému na zahradu na konci obce u potoka, to by byly minima :mrgreen:.
Dnešní tmax -7,7 °C a po celý den krásně slunečno. Nyní již teplota opět klesá, zatím jen -13,2 °C. Jsem zvědav jak silný nakonec bude vítr v mých končinách. Jestli se náhodou vše nezastaví.
Texi: pěknej průměr, potom můžeš dát průměr za celý den v interval 7,14, 2x21/4, dík
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Josef Šitka
Příspěvky: 137
Registrován: 19 říj 2005, 19:36
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Josef Šitka »

CtiborV píše:
Na radiožurnálu byl rozhovor s nějakým chytačem mrazů a naměřil na šumavě okolo -34 °C, ale horská kvilda to nebyla....
Včera jsem s ním náhodou četl článek. http://www.lidovky.cz/lovec-mrazu-se-te ... _domov_mev
Ani dnes u nás arktický den nebyl. Kolem poledne Tmax -8,8°C, už ve 13.00 ale zpátky -10°C. Na nejvyšším bodě katastru (Rozepře - 450,7 m) leží 30 cm sněhu a v 16.00 tam bylo -11°C.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek je opravdu unikátní. Ráno tedy -17,1 °C, přes den to vypadalo na prví arktický ale nakonec bohužel. -9,2 °C to bylo moje maximum ale je možné, že ve skutečnosti to bylo jinak, to moje měření samozřejmě není dle oficiálních metodik. Průměr (matematický) za 24 h -12,7 °C. Také maximum -9 °C jsem už dlouho nezažil, pěkná zima. Ušel jsem po venku asi 6 km (denní dávka) a vzduch pokaždé celkem dost štípal. No užíval jsem si. Zatím mě zima velice baví, když pomyslím na letní vedra, tak mě mráz štípe hned o něco méně. Chtěl jsem ještě večer někam za město na vycházku ale u se mi opravdu, ale opravdu nechce :-) No aspoň juknu do toho zakouřeného mrazu na balkon.
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od RNDr. »

čaute, Aktuálne je Jasno s teplotou -12,1°C, vlhkost je 77 % a tlak 1017 hPa. Inak tie našé minimálne teploty sa ani zdaleká nevyrovnali tým vaším tu na SR bola abs. min. teplota v Spšskej Belej čo je vo Vysokých Tatrách a bolo tam -24°C. Tu v Uhrovci bola dnes min.teplota -15,7°C :x :x ale abs. rekord od roku 1981 tu bol -32,2°C. :D :D
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od texi »

ahoj,dobrmánku sedím u stanice a očima podpírám TEMP OUT aby dál nestoupala, ale nevím jestli to do půlnoci udržím :roll:
OutsideTempHistory.gif
OutsideTempHistory.gif (11.99 KiB) Zobrazeno 7017 x
....ten průměr je -16,9°C
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od brad182 »

Tak u nas bylo minimum dnes rano presne -21,0°C. Docela slabota a prekvapeni, protoze u nas v udoli byvaji minima vetsinou jedny z nejnizsich...
Zdravim z Moravskeho krasu.
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
dnešní minimum ve 2m bylo -21°C, to jest nejnižší teplota za poslední 2 roky. :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
noční pokles teplot u nás zarazila mlha, takže Tmin -15,9 o fous nedosáhlo minima z 20. prosince -16,0. No nic.
Ráno tedy mrznoucí mlha, všechno bylo bíle obaleno. Dopoledne do toho začalo svítit slunce, jen se jiskřilo. Tmax -5,9, celý večer se teplota drží v rozmezí -7 až -7,5. V oknech už to začíná trochu hučet, čekám na příchod srážek.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od kocurekp »

Se západem slunce se skokově oteplilo :shock:, trochu se rozfoukalo (stále JZ) k 5 m/s, a teplota je teď zároveň prozatímní maximum -5,5°C. Tlak brutálně klesá na 1009 hPa, za posledních 24h už o 24 hPa... :o Zatím beze srážek.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích se noční ochlazování střetlo s relativně vysokou hodnotou rosného bodu. Zastavilo se kolem půlnoci nasunutím nízké oblačnosti. T min. -16,9 (pouze přesné vyrovnání prosincového minima). Na Horské Kvildě bylo nepatrně přes -30, v Černé v Pošumaví (725 m.n.m. u lipenského jezera) nepatrně přes -25. Zajímavé je, že ze všech stanic mimo Šumavu mrzlo nejvíce ve Vráži u Písku :o (to je nejteplejší oblast jižních Čech), kde teplota klesla pod -20, stejně jako v Táboře a v Jindřichově Hradci. Na těchto třech stanicích se navíc stále drží arktický den, zatímco např. ve Vyšším brodě (to je vyhlášená mrazová kotlina ve vltavském údolí) bylo v noci tepleji než v Č.B. a přes den -5 :o. Byňov pod Novohradskými horami aktuálně hlásí dokonce -3 st., v Č. Budějovicích je -7 a teplota slabě stoupá.
Výhled GFS bych radši neviděl, je tam zas ta sibiřská výše :(. V roce 2006 mrzlo silně asi do 7. února, teď to vypadá dost podobně jen s malým oddechovým časem v následujících dvou třech dnech.

Zdravím
Vichr
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“