První meteorologická stanice

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Katy
Příspěvky: 18
Registrován: 08 pro 2009, 18:39

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Katy »

Baterky to rozhodně nebyly špatné, používám je do foťáku a fungují skvělě. Bohužel jsou nabíjecí a nejsem si vůbec jistá, jestli byly nabité plně. Asi ne, protože na stanici svítil obrázek s tak napůl nabitýma, teď tam nesvítí žádné (ani plné, ale to asi nemusejí).
Snad mne chápete, přišel balík a jiné baterky doma nebyly. Hned jsem sice zaúkolovala sebe i manžela, ale pak jsem je už nevyměnila :?


Jakou značku doporučujete? Teď tam mám jakýsi Energizer, ale bateriím zrovna nerozumím a ráda si nechám poradit. Vy to tu už máte odzkoušené.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Tom »

Tak to je špatně takové baterky"nabíjecí" tam vůbec nepatří.V zimních měsících při nižší teplotě jsou vhodné lithiové baterie jinak v létě stačí alkalické.Já tam mám energizer tyto http://www.okcomputers.cz/energizer-ult ... 1/d-65568/ ale netvrdím že jsou nejlepší to jsem nezjišťoval...
Uživatelský avatar
Katy
Příspěvky: 18
Registrován: 08 pro 2009, 18:39

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Katy »

Tak přesně v tomto obchodě jsem je kupovala :D
Ale tyhle neměli, no neva, zkusím se tam stavit, třeba budou.
Díky.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od fractal »

No jak jsem psal výše, jakékoliv alkalické jsou OK (já používám tuším panasonic ale i varty jsem měl a sloužily dobře), nabíjecí jsou blbé v tom, že v mrazu extrémně klesá kapacita.

O lithiových jsem ani netušil, že jsou i 1,5 V, jsem myslel, že lithiovky mají automaticky 3 V :D
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Tom »

Jasně alkalický taky něco vydrží :D ja lithiovky používám hlavně v anemometru a uv čidlu je to komplikovanější při výměně musím rozebrat stožár,nevýhoda bezdrátu.No celkem používám 16ks(tužové-solar 2x,uv 2x,t.přízemní 5cm 2x,t.2m 2x,srážkoměr 2x,anemometr 2x) takže celkem spotřeba.Měl jsem WXR stanici tam to ten rok vydržely bateterie ale u Oregonu je interval výměny kratší od podzimu v jednotlivých senzorech postupně obmněnuji.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Tom »

Omlouvám se že sem hodím příspěvěk od jednoho uživatele z toho e-počasí ale i když je trochu vulgární docela jsem se zasmál :D
cituji:
Kurva hooodně srážek pro ČR, to abych si začal leštit běžky,
omluva redakci za vulgárnost, ale tohle už se snad ani nijak jinak vyjádřit nedá
Jinak kombi tvůj typ pro nás pro čechy (cm)??


Jinak tady to mrznoucí mrholení dávno přestalo a zažil jsem to při cestě z práce chytalo se mě to na sklo jako....Trochu se oteplilo
Uživatelský avatar
Katy
Příspěvky: 18
Registrován: 08 pro 2009, 18:39

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Katy »

Tady si o srážkách zatím můžeme nechat zdát.
Ale běžky můžu jít taky přeleštit, bude to tak to jediný, co s nimi letos udělám :D

Jsme se tu nějak nebývale rozkecali :wink:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: První meteorologická stanice

Příspěvek od Tom »

Tento příspěvek nepatřil sem :D jsem se asi překlepl
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“