Úpravy čidel

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od tamysk »

Samozrejme, zalezi mnoho aj od cidla. Teraz som sa dopracoval k odchylke cca 1°C pri plusovych teplotach od hodnot z oficialnej stanice. A to ako kryt mam biele kybliky z horcice s odvetravanim.

Alebo mozem mat posahane cidlo, nakolko naokolo vsetko zmrznute, namraza, oficialna stanica mera -3, a moja nechce klesnut pod 0.. To je odchylka uz dost velka. :) Kazdopadne uz finisujem s vyrobou meteo budky, takze potom uvidim ako to bude.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od Tom »

Meteobudku jsem taky měl ale lepší se mě zdá tato varianta.Každopádně nikdy nebudou hodnoty dokonalý to by jsme si museli připlatit o hodně víc za kvalitu rozdíl tam vždycky bude nedovedu si představit aby senzor od stanice za 8000kč byl stejně kvalitní jak senzor z profi stanic který stojí tisíce :lol: to nejde prostě.Rozdíl 1-2C je dobrý výsledek.Mě osobně spíš trápí vítr tam už je rozdíl větší profi anemometr je profi anemometr která stanice má interval 1s a hlavně přesný snad jen Vaisala ale to už jsme jinde :)
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od tamysk »

Mne moja stanica vyhovuje, len by mohla merat presnejsie :lol: Teraz cakam na PRO X2, ale nakolko cidla su rovnake. bude to merat +- rovnako.. ide mi hlavne o usb pripojenie.

Teraz ale premyslam, ci buduce cidlo na meranie prizemneho mrazu umiestnit do odvetravaneho krytu, alebo nie. Uz len koli ochrane pred pripadnym dazdom.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od Tom »

Pokud už máš stanici s displejem škoda že jsi nemrkl třeba na Oregona WMRS200 cena je tam 5500kč u vás nevím kolik to stojí eur.Na odesílání dat na web je ok WMR200 s displejem stojí už k 12000kč pro mě zbytečně vyhozený peníze senzory jsou tam totožný jde jen o konzoli a rozdíl 6000kč je už na zamyšlení.Myslím si že po Davisovi je to nejlepší volba sážky to má sice po 1mm ale to mám na to nádstavec na 0.2mm fak s touto jsem nejspokojenější a to už jsem měl několik stanic.Doma se dívám na WXR-LM a na odesílání na web viz banner jsou data z Oregona.Jo jinak přízemní teplotu mám jen v krytu já tedy měřím jen raní minimum takže slunce na to nemá vliv neodvětrávám tedy je to zbytečný
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od tamysk »

Praveze chcem aj s displejom. A tam su ako vravis, uz ceny uplne inde. Ale aj irox spravi sluzbu. A hlavne ma aj solarny clanok na anemometer, cize nemusim menit baterky dlhu dobu (snad).

Ale to sme uz mimo temu.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úpravy čidel

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
s "výkonem " vlhkostního čidla jsem byl spokojen ( ukázáno až 98% ), avšak jsem dnes vyvedl senzor ven z krytu. Snad bude lépe znatelná změna teploty a vlhkosti. Pouze jsem rozšrouboval kryt , sundal lepidlo z drátu, vyvedl dráty ven dírkou( originální dírka - je zalepena záslepkou - je to dírka na kabel ) a tavnou pistolí přilepil. Snad bude sloužit. :wink: Foto v příloze
Přílohy
Obraz008.jpg
Obraz008.jpg (164.64 KiB) Zobrazeno 4418 x
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“